Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nadam se da je jedno poglavlje u istoriji Srbije zavrseno i da ce nastupiti mir i prosperitet .
 
Da je potpisano u rambueu 99 dali bi ga bez zrtava i bombardovanja .Ko bi smeo da ne potpise Ameri su napisali a ovi niko nije ni procitao samo potpisuj e sad druga je politika i prica sto se svi peru i objasnjavaju da su pobednici i faktori mira .Da li mislite da je ekipa 95 svih tri naroda smela da odbije plan za bosnu ili da nesto menja Ameri napisali i potpis ili ce da vas zgazimo ko bube .Lako se busati i biti patriota a ko bi sad od nas da ide u rat da vrati kosovo .Za 10 godina nece biti srba ni u manastirima nego ce neki albanci kositi travu i pricati turistima kako je car Dusan bio albanac
 
Kuca nije tijesna ako čeljad nije bijesna. Do nas je. Jesmo li pametni ili glupi. Pustite te priče o stranom uplitanju
Price za malu decu! Ceo svet je protiv srba a mi mirna jagnjad i usrana politika i par nasih politicara koji su doveli zemlju u ovakvom polozaju nisu krivi nego smestili nam zapad. Pun mi je k.. takvih prica. Ovo je isto kao kad vesti pratis na pinku.
Zar treba slusati gluposti kako je red za igranku u Vojvodini? Vise puta sam ponavljao da smrad dolazi iz nasih dvorista i nikako iz komsiluka.
Da smo pametan narod odavno bi ocistili djubre, ovako, ulivanje i soljenje pameti od strane nekih nacionalista kako nam je sve podmetnuto i dalje ce nas voditi u propast kao i zadnjih 30 god.
Moram se opet ponavljati da Nemacka posle '45 je bila unistena od strane tog zapada ali priznajuci Hitlerov genocid i totalnu pogresnu politiku dosli su u polozaj da opet budu sila 30 god. posle' 45. priznajuci svaku cinjenu gresku.
Mislite li da kroz nepriznavanje i odbacivanje svega toga cinjenog mogli bi stici tamo gde su sad.
 
Nemoj zajebavat . Cime je mogao ? Bile su neke zemlja more rakete u cg ,ujedno tadasnji najveci domet u jna , al niti su smjeli radar ukljuciti , niti..
Neka bude kako ti kažeš.Znam šta sam napisao i znam šta je gađano i čime da bi se neutralisali APAČI koji su slavno baš 99 završili a bili su ponos NATO-a
 
Од демократских промена на овамо сваки политичар који је био на челу државе се извињавао за нешто. Или нам не верују или та реч није исте тежине као немачка после рата. Немачка је аванзовала могући нови рат који је био на видику са ссср. И тако се нагло повратила. Јел да се не лажемо неко је морао да са новцем покрене производњу. Гладан не можеш да вршиш нужду. План је покварио комунистичка револуција у свету и нови ратови.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ostavimo bar na momenat sta je bilo. Pitanje je sta ce biti. Citajte samo o prepucavanju Djurica i Vulina sa ruskim zvanicnicima. Sad je Tramp bog ostali su nista. Vec sam bio komentarisao da sumnjam u Putinov najavljeni dolazak u Srbiju.
 
Баш сам сад то читао на једном порталу. Ђурић се запалио, па навалио на захарову. Какав прелет.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Marija Zaharova je portparol ministarstva inostranih poslova Rusije. AV otvoreno kaze... Reci prostakluka i primivitizma koje je izgovorila govori o njoj i o ljudima koji su je postavili..... Samo sto ne klice zivele Americke bombe ili je mozda prebacio Trampu za bombardovanje posto je onako kurcevit.
 
Price za malu decu! Ceo svet je protiv srba a mi mirna jagnjad i usrana politika i par nasih politicara koji su doveli zemlju u ovakvom polozaju nisu krivi nego smestili nam zapad. Pun mi je k.. takvih prica. Ovo je isto kao kad vesti pratis na pinku.
Zar treba slusati gluposti kako je red za igranku u Vojvodini? Vise puta sam ponavljao da smrad dolazi iz nasih dvorista i nikako iz komsiluka.
Da smo pametan narod odavno bi ocistili djubre, ovako, ulivanje i soljenje pameti od strane nekih nacionalista kako nam je sve podmetnuto i dalje ce nas voditi u propast kao i zadnjih 30 god.
Moram se opet ponavljati da Nemacka posle '45 je bila unistena od strane tog zapada ali priznajuci Hitlerov genocid i totalnu pogresnu politiku dosli su u polozaj da opet budu sila 30 god. posle' 45. priznajuci svaku cinjenu gresku.
Mislite li da kroz nepriznavanje i odbacivanje svega toga cinjenog mogli bi stici tamo gde su sad.


Добро није страни фактор растурио СФРЈ а ко је растурио Ирак, Либију, Сирију. Ваљда вам је познато како се у тим државама живело и да је постојала верска и остала толеранција...јак социјална политика итд.



Наши политичари су постављени на таква места и и мају одређене задатке. Увек се заборавља где је нпр. Милошевић боравио дуже време пре доласка на власт. Као и овај садашњи који је радио у гвожђари у Енглеској. Тамо су припремани за своја будућа задужења да раде то што раде (или су радили). Сасвим случајно су сви „школовани“ у иностранству (у ствари нису нешто школовани, него обучавани у одређеним установама). Када вас занима неки лик који је у власти (или има јак утицај), одмах му погледајте биографију и да ли је боравио у иностранству. Иначе у иностранству су се школовала смо деца „виђенијих другова“ и то немојте никадада заборавите.



Да ли стварно мислите да је ствар у схватању својих грешака и некаквом извињавању (као, извините што је убијено десетине милиона људи).



Знате ли шта значи Sacrum Imperium Romanum односно Sacrum Imperium Romanum Nationis Teutonicae. Немачка је била ударна песница Ватиканског фонда (пословне екипе у Ватикану). Како је уздизана Немачка после пропасти у првом светском рату? Па улагали су у Немачку као сад у Кину и стварали своју војну и економску силу. Неко мора да штити посао мафије.



И мени је пун к... слабо писмених или лењих да прочитају него гледају „пинк“ и читају информере разне.



Игранка у Војводини је врло могућа јер је пуно аутошовиниста који су дошли на туђа имања и немају осећај да им је ово отаџбина. Знају само да заузму туђе или да отму. Они су у великом броју за независну Војводину. Комуњаре којима је Аустроугарска у историјском сећању. Ко мало прати шта се дешава има и разочарење Бранка Драгаша у „крајишнике“ који масовно гласају за радикалски олош и отпад. Окретали су националне мањине да нас мрзе.

https://www.dragas.biz/krajisnici1/



Имате овакве бомбасте наслове који нису баш тачни.

https://www.novosti.rs/dodatni_sadr...alkanu-koji-nikada-nije-ratovao-protiv-rusije

Има и другачијих мишљења која се углавном таје. Има Срба који су ратовали „пар пута“ против Русије.

http://nimbusovpodrum.blogspot.com/2019/06/blog-post_13.html

Када многи од њих схвате да им је ово отаџбина, неће бити проблема у Војводини. Не само у Војводини, има их много и углавном се бусају у прса јуначка да су велики Срби а у ствари су били и остали комуњаре (олош без припадности свом народу). Наравно, не говорим о свима. И бити велики Србин не значи мрзети друге него се борити за своју државу и народ (борба није само макљање, него радом и осталим начинима). У Војводини су најбољи Срби староседеоци који воле своју државу и свој народ и не мрзе друге народе. За разлику од тог, више пута сам чуо израз „најљући Срби“ и то су говорили они из околине Книна. Који су бољи видели смо у блиској историји – није исто бити љут и глуп или бити обичан човек који ради свој посао и неће да трчи да се бије тамо негде за тамо некога. Борба за Српство није мржња према некоме, али није ни заборављање онога што се Србима дешавало.



Значи, јесте проблем у „нама“, али не волим када то мени (или многима који се не слажу са политиком великих вођа који су углавном комуњарско-пљачкашка банда) неко спочитава да ја сносим кривицу за сулуде поступке других.
 
Дрсоле, то је последица тихе колонизације. Као што су дошли моји 1945, тако и они предходни 1918 и тако 300+ година уназад. Као што видите толико људи је прошло кроз војводину и она се опет празни. Шта није у реду?
Не одлазе мађари у европу што их ја терам него иду заједно са суграђанима који имају и путовнице, а споменути у предходном посту. Иду да раде и живе преко. Па колико је само великих срба отишло пут немачке и аустрије скоро преко ноћи. И то тихо. Има их у сваком селу.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Постоји колонизација као процес и то је тако. Али није добро када се створи образац узми туђе или даће ти партија или држава. Такве жеље немају краја.



Одлазак становништва се дешава у свим државама које су биле у друштвеном уређењу трајне прерасподеле односно отимачине. Проблем је што многи нису стекли ништа и немају тај животно мото да стекну нешто своје и буду газде на свом имању.



Имали смо „краћу расправу“ о томе да ли је животни идеал отићи на море а после „слепчарити“ (наравно, неки буду „слепци“ и на том одмору) или наћи меру: ићи негде и путовати када се може и стварати нешто своје имовине, при чему је најважније: НЕ ЗАДУЖИВАТИ се превише.



Ко не зна да стиче нешто, тај ће увек негде бежати и бити туђин. Питање је колико се тако решавају проблеми. Али када се створи друштво какво је наше сада, можда је одлазак је решење.



Таково друштво смо сами створили и одржавамо га као да је нешто најбоље. Ево имали смо покрадене изборе и даље је један Марко Ђурић неки фактор (Еј бре! Марко Ђурић!! и Вулин као министар војни а дезертер!!!) и мало ко се бунио. Опет ће многи, којима иначе није право, на друштвеним мрежама за Сашу Радуловића да кажу да је лопов и стечајни управник и министар у влади ове екипе иако се само он бунио и поднео пријаве одговарајућим судовима. Шта треба, да га убију и да после слинимо како је био у праву.



Како сејемо тако и жањемо...
 
Дрсоле, па одлазе и они који су имали и имају који јутар па и више земље(конкретно мађари) да раде исто као и велики срби који су дошли на туђе. Па опет ће ти мађари продати земљу велепоседнику мађару и он имати више него 2 генерације пре њега. Исто тако срби ће продати србину. Има доста колониста(црногораца, босанаца) који раде земљу и њима су ту земљу продали и они што су дошли 1945 и они срби који су пре амеба дошли овде.
Правила нема. Само тумачење и угао гледања. Ово реституције што је било погоди коме је продато. Крећем се скоро сваки дан од скоро па етнички чистих српских села до етнички чистих мађарских села. Сиротиња и тамо и вамо.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Па мора бити сиротиње када је та сиротиња шенлучила и падала у несвест од среће када су уништене домаће банке и када је приватизовано државно.



И сад када би поставио питање треба ли нешто да буде у државној својини (али да се домаћински послује), већина ће рећи да треба приватизовати и да се држава не меша. Онда се питају зашто је то тако и траже да им држава реши проблем (са откупом нпр.).



А када је прерађивачка индустрија уништавана давали су масовну подршку (или се нису бунили – како Грци зауставе целу државу када им нешто не одговара).



Не гради се живот уназад. Унапред се размишља о последицама и не наседа на ПРОПАГАНДУ. Човек увек може да решава нешто и када осиромаши. Људски рад је нешто највредније, али ако се не вреднује и дозволи да се држава систематски уреди, нема ту наде и опоравка.



Значи, може се само ако се хоће.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh