Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je narod koji nas mrzi i to je cinjenica. Cinjenica je i da smo mi budale koje brzo zaboravljaju. Ponudjena im je pomoc oni cute. Sad se uplacuje pomoc od 1000000E. KOME?
Kome
inace podatak o krvnim zrncima nisam nasao u HR presu.
Inace da objasnim , oni koji uplacuju i onda krajnji izvrsitelji dostave pomoci , uplate mogu da pomazu i privatnim licima , crkvi itd. to nigdje ne pise niti je odredjeno, znam od poplave.
 
Na koji si ti način svestan?

Najviše o toj mržnji i tome ima priča u onima koji nisu 'tamo' nikud i nikad bili, nit ne znaju ili nisu sreli nikod od 'onih'.

To vredi za bilo koga od bilo koje nacije što 'zna' sve o 'onima'.
100 m od mene se nalazi izbeglicko naselje. 20- ak porodica. Interesantne price se mogu cuti od njih.
 
Ni ako je kuca novogradnja sa armaturom ne garantuje ako ste iznad epicentra potresa
 
Zloupotrebe pomoći su na žalost postale uobičajene. Oni kojima je potrebna pomoć su ljudi. Ima onih koji mrze, pljačkaju, uživaju u tuđoj muci navodnog neprijatelja ... Područje banije Petrinja ,Glina itd su nastanjivali većinom Srbi. Razne vojske su prošle tim područjem i milom ili silom ljudi su se svrstavali ili iseljavali. U mjestima gdje žive isključivo Srbi na groblju ima spomenika ustašama. To su u stvari ustaši ili ustanici protiv osmanlija.
I u zadnjem ratu je bilo miješanja ali jako malo, e onda dolaze lovci na senzacije pa prave priču. Zvanična politika i interesi određuju šta se objavljuje i onda imamo ovakve objave na TV.
Mi osjećamo tu mržnju iz medija a kad razgovaramo sa običnim ljudima rijetki su neljudi. Šta ko misli to neznam ali da mediji utiču na ponašanje ljudi to je sigurno.
Naročito se slažem sa tim da su mnoge vojske prošle i da čiste nacije nema.Toliko mešovitih brakova ima,ne zna im se broj.
Prvo da tom reporteru objasnim da u artiljeriji ne postoje čete tako da ne mogu biti četnici.U artiljeriji su baterije.
Te što je on nazvao četnicima su bile jedinice JNA u kojima je bilo: Slovaka,Mađara,HRVATA,Muslimana,SRBA,Roma....
Ti nazovi četnici su reagovali samo u slučaju provokacija sa suprotne strane.Stavljali su minobacače na kamione i provocirali položaje jedinica u tom periodu regularne i priznate armije ali njih to nije zanimalo.Hteli su neku svoju država i napravili su haos u bivšoj Jugi pod izgovorom da Srbi hoće veliku Srbiju što nikada bije bila opcija.Bio sam na samom početku dešavanja i siguran sam da je JNA odradila posao kako treba do svega ovoga ne bi došlo-
Zamislite situaciju.Na Separatističkoj strani:najjače naoružanje su bili Minobacači.Na strani JNA: Samohodke,tenkovi,Minobacači,VBR(gde sam ja bio),Oganj i avijacija.Da je ta sila htela veliku Srbiju,ko bi je sprečio.Meštani okolnih sela nisu pipnuti-među njima je bilo različitih nacija pa i Hrvata.Mi nismo smatrali da se borimo protiv hrvatskog naroda nego protiv separatista.
Kasnije se sve to otelo kontroli.
Pured mene je spavao zastavnik /Hrvat iz zapadne Slavonije/.Niti se on bojao mene niti ja njega.Moji računači su svi bili Slovaci.O kakvoj je velikoj Srbiji reč-samo jedna u nizu propagandi a narod izgibe na sve 3 strane.
 
Samo da dodam da sam u kontaktu sa mojim klasićima iz Zadra koji su morali da beže od ovog zla u inostranstvo i sa onima iz Hrvatske i Bosne i tako će ostati i dalje.Od nas 30-ak koliko nas je bilo u bateriji par njih su samo arogantni kao što je i u ratu bilo.5% ljudi koji su učestvovali u zločinima.
 
A gde je Peet sada da malo komentariše a i onaj administrator ?
Uh, jbt, tebe je to dotaklo sto su takvo poredjenje napravili, ili sto su cetnike spomenuli u negativnom smislu?!
I ovde se cesto spominje i uporedjuje udari gromova ili neke eksplozije sa satanistickim bombardovanjem.
I opustenije malo jer si dokazao odavno ljubav prema samom sebi ako i od toga ima neceg, dok pljunes po svim ostalim narodima i nacionalnostima!
 
Матори, не разуме те: да л' ти то кудиш или хвалиш Хрвате што су учинили да се теби и твојој жени пресеку животни путеви? ;)
Nekad ni sam ne znam sta da mislim

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Sacekati pa poslati pare namenski ako je moguce direktno u ugrozeno podrucje jer ce tako Srpski zivalj bar nesto dobiti, mada je i to pitanje. Ovako kako se poslalo Hrvatskoj vladi kao da su poslali Bed Blu Bojsima.
 
Ode milionče evra ustašama,dade im srbomrzac,bolje da je stanbeno situirao te koje je taj ustaša proterao kod nas a koji toliko smetaju peetu a bome ni diklić ništa bolji nije po tom pitanju,možda što su katolici,ko to zna.
A ti majkane peet si mnogo bezobrazan,a nisi ništa bolji od mene,ja ne volim hrvate ti mrziš Srbe.
 
Ode milionče evra ustašama,dade im srbomrzac,bolje da je stanbeno situirao te koje je taj ustaša proterao kod nas a koji toliko smetaju peetu a bome ni diklić ništa bolji nije po tom pitanju,možda što su katolici,ko to zna.
A ti majkane peet si mnogo bezobrazan,a nisi ništa bolji od mene,ja ne volim hrvate ti mrziš Srbe.
A ko je taj diklic

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Mozda da probaju od Kitanovicke da traze subvencije posto im se svidjaju mozda i prodju

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
42

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ti se sad još klatiš.Još ti žena nije drugarica.Zato i ne znaš šta da misliš-voleo bi da si momak ali ne može jer se ne pitaš samo ti.A kada si se ženio onda nisi ni mislio o nacionalnosti,što je i normalno.A i normalno je da ti sad tek ništa nije jasno.Ako se vi slažete,još i ako imate dece,nema mrdanja a i baš vas briga šta će ko kasti.
 
Sacekati pa poslati pare namenski ako je moguce direktno u ugrozeno podrucje jer ce tako Srpski zivalj bar nesto dobiti, mada je i to pitanje. Ovako kako se poslalo Hrvatskoj vladi kao da su poslali Bed Blu Bojsima.
Nemojte biti tako nekorektni ,setite se ciji su timovi spasilaca medju prvima dosli u poplavama u Obrenovcu ,iako su imali sranja sa vodom i u svojoj drzavi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh