Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isto i kod mene. Ja u NS-u na bilevaru stojim u koloni od jednom počeo auto da se ljulja. Gledam ne duva neki jak vetar, okrećem se i gledam ko me zajebava i ljulja mi auto, nigde nikog... Posle izašao iz auta i šetam pa čujem drugi komentarišu kako je bio zemljotres.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Ja ispirao rezervoar od kombaja i pogledam jednog trenutka vidim kombaj se ljulja, šta je ovo pa neduva vetar tako jako da ga ljujla, sad kad sam pročitao ovo tvoje pisanije onda kontam da je to zbog zemljotresa.
 
I još trese. Doduše svi su slabiji ali stalno održava taj pritisak. Povrh toga javljaju se razni "stručnjaci" koji znaju kad će ponovo zatresti.
Najavili jedan jači u 8 sati i u 3 ujutro. Svi pogledaju na sat pa iako ne vjerujem da iko zna kad će, nije svejedno. Uvuče se neka nervoza pa se čovjek svađa sam sa sobom. Evo prođe 8 sati i nebi tog jačeg ali osjeti se da pomalo drmuca svakih 15-tak min. E sad ostaje onaj za 3 sata.
Telefoni samo zvone a neki navijaju alarm da ustanu prije 3.
 
Jezivo,nedao Bog nikom. Iz ovakvih primera se vidi koliko je bitno graditi nove objekte po propisima i koliko su ovi stari nebezbedni. Moja kuca na selu iz 50-ih zidana od cigle( cigla ipo debljina zidova) bez ijednog serklaza. Sve to masivno i cvrsto izgleda,a kad skocim na sredini sobe,stakla na prozorima se zatresu. Jedan jaci potres i ode sve.
 
Povrh toga javljaju se razni "stručnjaci" koji znaju kad će ponovo zatresti.

d71a04e4bde158c88e97f6bdd0eff781.jpg
 
Interesantna pojava nakon zemljotresa. Zanima me samo da li se i vodene zile "pomere"? Kod mene u selu je od pre 30-ak god veliki problem sa vodom. Skoro svi bunari presusili i stariji to povezuju sa nekim zemljotresom iz tog perioda. Kazu sve se pomerilo i skoro svi izvori presusili.
 
Pretpostavljam da je ovo voda iz vece dubine jer ta sivo plavkasta zemlja odnosno glina izlazi sa vodom. Zato kod potresa ne samo da pucaju cjevi vec ima problema izgleda i sa mjesanjem bunarske vode , zamucivanjem.

Kod mene su presusili bunari , razlog kad su drzavne vode prokopali dubok kanal od rita da ide do najblize rjecice i onda dunava , voda u bunarima je opala jer je to slivna povrsinska voda , mislim na seoske bunare do 20-30 metara ili do 50metara , i sada kad je susa opala je jos vise , a tamo preko 100-tinak metara imamo artesku vodu, postoji kameni plato , ali navodno ima vise zeljeza nego je dozvoljeno i sada po novom arsena pa je zatvoreno , pijemo dunavsku , ali ta arteska je bila odlicna voda , nije imala uopste kamenca. A navodno arteska voda postoji jer ima tu busotine za naftu ali navodno neisplative za koristenje , neznam razlog velika dubina ili problem sa pumpanjem.
 

Velika tragedija je pogodila deo susedne nam zemlje.I u ovom teškom trenutku za njih mržnja prema drugoj naciji dolazi u prvi plan.Ovakvi treba par godina pod katanac (na obe strane)..Sada kada bi tog istog pitao šta znači četnik,ne bi znao da odgovori.To nije čika s bradom.Zaboravljaju da su i njihovi preci bili četnici,tj u vojnici kraljevine SHS.
 
To je narod koji nas mrzi i to je cinjenica. Cinjenica je i da smo mi budale koje brzo zaboravljaju. Ponudjena im je pomoc oni cute. Sad se uplacuje pomoc od 1000000E. KOME?
 
Zloupotrebe pomoći su na žalost postale uobičajene. Oni kojima je potrebna pomoć su ljudi. Ima onih koji mrze, pljačkaju, uživaju u tuđoj muci navodnog neprijatelja ... Područje banije Petrinja ,Glina itd su nastanjivali većinom Srbi. Razne vojske su prošle tim područjem i milom ili silom ljudi su se svrstavali ili iseljavali. U mjestima gdje žive isključivo Srbi na groblju ima spomenika ustašama. To su u stvari ustaši ili ustanici protiv osmanlija.
I u zadnjem ratu je bilo miješanja ali jako malo, e onda dolaze lovci na senzacije pa prave priču. Zvanična politika i interesi određuju šta se objavljuje i onda imamo ovakve objave na TV.
Mi osjećamo tu mržnju iz medija a kad razgovaramo sa običnim ljudima rijetki su neljudi. Šta ko misli to neznam ali da mediji utiču na ponašanje ljudi to je sigurno.
 

Velika tragedija je pogodila deo susedne nam zemlje.I u ovom teškom trenutku za njih mržnja prema drugoj naciji dolazi u prvi plan.Ovakvi treba par godina pod katanac (na obe strane)..Sada kada bi tog istog pitao šta znači četnik,ne bi znao da odgovori.To nije čika s bradom.Zaboravljaju da su i njihovi preci bili četnici,tj u vojnici kraljevine SHS.
A gde je Peet sada da malo komentariše a i onaj administrator ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh