Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti se sad još klatiš.Još ti žena nije drugarica.Zato i ne znaš šta da misliš-voleo bi da si momak ali ne može jer se ne pitaš samo ti.A kada si se ženio onda nisi ni mislio o nacionalnosti,što je i normalno.A i normalno je da ti sad tek ništa nije jasno.Ako se vi slažete,još i ako imate dece,nema mrdanja a i baš vas briga šta će ko kasti.
Ma i ona je naša nego su je hrvati oterali od prevelike ljubavi prema nama
 
Ode milionče evra ustašama,dade im srbomrzac,bolje da je stanbeno situirao te koje je taj ustaša proterao kod nas a koji toliko smetaju peetu a bome ni diklić ništa bolji nije po tom pitanju,možda što su katolici,ko to zna.
A ti majkane peet si mnogo bezobrazan,a nisi ništa bolji od mene,ja ne volim hrvate ti mrziš Srbe.
Za razliku od tebe ja nikog ne mrzim ali mi idu na onu stvar svi koji nemaju osecaj cak ni za nastradalu decu od nekih elementarnih Bozijih nepogoda koje se razlikuju od zlog ljudskog dela.
Za tvoju informaciju Pravoslavne sam vere i verujem u Boga a to znaci da trebas imati strah i postovanje prema svim delima koje cinis!
 
Pomoć ko pomoć,čista politika pomirenja,to je karta na koju igra vučko,Crnogoraca smo se oslobodili skoro sad se opet bližimo ...itd
 
'Еби га, имамо тај проблем што се свима нама одавде, некоме мање, а некоме више, читав хрватски политички естаблишмент и политичка елита, мноооого огадили, што верујем да је сличан став и са друге стране, али ја са обичним Хрватом (који, колико могу да видим и по писању људи оданде на овом форуму, практично муче исту муку као и ми овде) могу лако да се солидаришем и да ми његова мука изазове емпатију и жељу да, ако му је потребно, помогнем онолико колико могу.

Овако, када чујем да је влада Србије издвојила нека средства за отклањање последица земљотреса и послала их Републици Хрватској, ја прво помислим "Е јеби га, нашли сте коме коме ћете...", јер знам да ће они првом приликом која им се укаже, Србији "увалити стојка", макар немали никакве користи од тога.

Ако би се догодило да у Петрињу хитно оде екипа из нашег сектора за ванредне ситуације и спасава људе тамо, да обезбедимо привремени смештај, типа шатора, контејнера и сличног конкретним породицама у угроженим подручјима, да се пошаље неки у овом моменту дефицитаран грађевински материјал - ја бих то поздравио и знам да би и тим угроженим људима то значило. Остале варијанте ми се не допадају због разлога кога сам поменуо на почетку.
 
Mozda si ti u pravu, ali ja nikako ne mogu da zaboravim traktorske kolone iz Knina i ostalih gradova i granatiranje istih. Zao mi ovih ljudi, ali mi je ono izgledalo strasnije.
Ja nigde nisam ni rekao da podrazavam granatiranje i progon neduznih lica sa bilo kog prostora i bilo koje nacije ali je tema kao skoro i uvek otisla u sasvim drugom pravcu.
Meni je zao svih neduznih ljudi koji su nastradali pod bilo kakvim okolnostima.
Moj prvi post je o tome kako je neko zlo i naopak i umesto da zali te ljude koji su izgubili nekog bliznjeg ili kuce, pozeleo bi da udari zemljotres i razori neka druga njemu prokleta mesta gde i tamo zive mnogo neduznih koji nisu nikako krivi za sva ta desavanja o cemu nije ni bila pokrenuta tema.
 
Nisam nacionalista i ljude delim na dobre i zle.Ali jedno se mora konstatovati.Da Hrvatska već 25 godina slavi progon srpskog stanovništva u Oluji.Srbija ne slavi ništa od bilo kojih dešavanja sem pomena stradalima.To me izuzetno nervira.I samo me zanima šta su sada dobili što imaju svoju državu,sem grobova.
 
'Еби га, имамо тај проблем што се свима нама одавде, некоме мање, а некоме више, читав хрватски политички естаблишмент и политичка елита, мноооого огадили, што верујем да је сличан став и са друге стране, али ја са обичним Хрватом (који, колико могу да видим и по писању људи оданде на овом форуму, практично муче исту муку као и ми овде) могу лако да се солидаришем и да ми његова мука изазове емпатију и жељу да, ако му је потребно, помогнем онолико колико могу.

Овако, када чујем да је влада Србије издвојила нека средства за отклањање последица земљотреса и послала их Републици Хрватској, ја прво помислим "Е јеби га, нашли сте коме коме ћете...", јер знам да ће они првом приликом која им се укаже, Србији "увалити стојка", макар немали никакве користи од тога.

Ако би се догодило да у Петрињу хитно оде екипа из нашег сектора за ванредне ситуације и спасава људе тамо, да обезбедимо привремени смештај, типа шатора, контејнера и сличног конкретним породицама у угроженим подручјима, да се пошаље неки у овом моменту дефицитаран грађевински материјал - ја бих то поздравио и знам да би и тим угроженим људима то значило. Остале варијанте ми се не допадају због разлога кога сам поменуо на почетку.
I ja sam istog mišljenja da treba poslati pomoć ,ali samo Srbima.Koju oni muku i ponioženja trpe od htvata vi to ne znate i bolje,oni su tamo i trpe jer nisu mogli da odustanu od svog ognjišta i zato im treba pomoći puta sto.
 
Šta je nacionalizam u činjenici da su Hrvati tokom drugog svetskog bili fašistička država koja je sadistički ubijala decu i nejač samo zato što su bili druge vere i nacije?I da ih zbog te činjenice ne treba žaliti ni promil.

I to nisu bili izolavni slučaju,već način funkcionisanja te države i nacije.
 
Nisam nacionalista i ljude delim na dobre i zle.Ali jedno se mora konstatovati.Da Hrvatska već 25 godina slavi progon srpskog stanovništva u Oluji.Srbija ne slavi ništa od bilo kojih dešavanja sem pomena stradalima.To me izuzetno nervira.I samo me zanima šta su sada dobili što imaju svoju državu,sem grobova.
I da se nglasi ovde ,da oće na sve načine da pobiju činjenicu da Jasenovac nije bio logor smrti za romr ,jevreje,srbe i višestruko smanjuju broj žrtava,a ti što su ,po njima kao umrli su od bolesti teške.
 
Šta je nacionalizam u činjenici da su Hrvati tokom drugog svetskog bili fašistička država koja je sadistički ubijala decu i nejač samo zato što su bili druge vere i nacije?I da ih zbog te činjenice ne treba žaliti ni promil.

I to nisu bili izolavni slučaju,već način funkcionisanja te države i nacije.
Ima jedna slika crno bela iz vremena ndh,kad su išli po selima i skupljali živalj,a na slici pored crnokošuljaša,deca bosa u haljinama,i seljanke te opasne na pragu kuće.Ne mogu da je nađem da se okači tu malo čisto da se otvore oči.
 
Samo čovek da se bazira na taj rat,da ne gleda na ovaj poslednji je dovoljno da izgubi empatiju prema takvom narodu.

Mada treba poštovati i to da ovde na forumu ima i drugih nacionalnosti koji ne osećaju isto kao mi,pa je suludo ubedjivati nekoga i sa jedne i sa druge strane,neki su klali,neki bacali pod led i svako normalan treba da se gnuša toga i da ih nazove onako kako su se oni sa ponosom zvali tj Fašisti.

Pomagati narod koji je tvoje sunarodnike klao u dva rata je čista igra ljudi bez obraza koji se uhlebili u politici.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh