Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Седим данас докон и налетим на чланак из марта ове године који ме је разбеснео -

"Лада" прекида продају својих модела у Европи и код нас, могуће због "Реноа", који има удео у власништву руске фабрике.

Пииииипш сам им матер француску! Решили они да ако ти треба ауто из буџетног сегмента - купи "Дачију", а "Ладу" не можеш!

"Рено-Нисан" алијансо, 'ебали вас сви ваши модели - кад ми буде треб'о ауто, 100% неће бити ни један од ваших. Да Бог да се удавили кроасанима и плесњивим сиревима! Попишам вам се на споменик захвалности Француској!

А ево данас "Лада" показала редизајн "Ниве", која је до недавно произвођена под марком "Шевролет", па се заједно са именом "Нива" поново вратила одакле је потекла.

 
Ма немам појма. Погледао сам сајт једног дилера "Ладе" у Зрењанину, а тамо их више нема, него почели да раде са "Пежоом". Потражио сам по Нету о чему се ради и истрчао ми текст чији сам линк оставио и то што сам прочитао у њему ме је баш изнервирало. Као, престају увоз и распродају залихе. На страну то што "Рено" не дозвољава продају у Европи модела "Икс Реј", који је настао на "Дачијиној" платформи (Руси добро платили за то; будале - не знам да ли успеју да продају 20 'иљада комада годишње), као и каравана "Ларгус" ("Логан" караван прве генерације), ал' шта кој' мој "Ладе" сад "не испуњавају еколошке норме", кад све испуњавају Евро-6 стандарде?

А имадох јесенас, када су ми легле паре од кукуруза на рачун, пар тренутака маштања, када сам помислио: "А како би било да купим "Гранту" лифтбек, осмовентилску.... доста ми је... Или, кад је бал - нек' је бал: да се истегнем за "Весту".... или "Весту Стејшн Вагон Крос", металик наранџасту, к'о из рекламе..."

Ал' кића!!!

Бојим се да ћу у тренутку очајања да пресавијем табак и почнем писмо са "Уважени Владимире Владимировичу..."

;)
 
Ау, баш та лада веста крос у фул опреми је око 14 000€. А у основној опреми има грејаче шофершајбне!!!

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ау, баш та лада веста крос у фул опреми је око 14 000€. А у основној опреми има грејаче шофершајбне!!!

У Русији цене на најскупље пакете опреме и посебне верзије иду до нешто преко милион рубаља, што је око 11 'иљада, па и тих 14 које помињеш личе на цену код нас, када се дода царина, шпедиција, провизија, пауци са Марса...

Не гарантујем да је то тако, али мислим да се грејач шоферке уграђује тек у други по реду пакет опреме, док у основни стандардно иду грејање предњих седишта и ретровизора.
 
Кад сам гледао рецензију пре неколико година чини ми се да су то навели као велики +. И са цена код нас.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Zanimljivo je da se u britaniji koja je prva pocela sa vakcinacijom stanovnistva pojavio taj novi soj virusa......
Па јесте занимљиво јер је Борис Џонсон био против марифетлука са короном.

Па је то врста притиска или су их мало запрашили „новим сојем“ отрова.

Колико се сећам било је извештаја да је Борис Џонсон изјавио да са респиратора не би жив сишао. Сада је мало другачије: јак савезник више није на власти, а и он је био против зајебанције „привреде и друштва“ са короном.
 
Ма немам појма. Погледао сам сајт једног дилера "Ладе" у Зрењанину, а тамо их више нема, него почели да раде са "Пежоом". Потражио сам по Нету о чему се ради и истрчао ми текст чији сам линк оставио и то што сам прочитао у њему ме је баш изнервирало. Као, престају увоз и распродају залихе. На страну то што "Рено" не дозвољава продају у Европи модела "Икс Реј", који је настао на "Дачијиној" платформи (Руси добро платили за то; будале - не знам да ли успеју да продају 20 'иљада комада годишње), као и каравана "Ларгус" ("Логан" караван прве генерације), ал' шта кој' мој "Ладе" сад "не испуњавају еколошке норме", кад све испуњавају Евро-6 стандарде?

А имадох јесенас, када су ми легле паре од кукуруза на рачун, пар тренутака маштања, када сам помислио: "А како би било да купим "Гранту" лифтбек, осмовентилску.... доста ми је... Или, кад је бал - нек' је бал: да се истегнем за "Весту".... или "Весту Стејшн Вагон Крос", металик наранџасту, к'о из рекламе..."

Ал' кића!!!

Бојим се да ћу у тренутку очајања да пресавијем табак и почнем писмо са "Уважени Владимире Владимировичу..."

;)

Trkneš u Belorusiju i doteraš.
 
Lada je dosad bila jako los auto , sveukupno , ako gledamo po firmama , brendovima , kako god zovete , pri samom dnu od svih firmi auta zastupljenih ovde , bar dosad . Ako je sada dobra , znaci da se dosta toga promijenilo . Kod nas , a vjerovatno i u Srbiji ,najvise su drzavne firme , kupovale nive i drugo , sumarije , elektro, geo,... uglavnom 3 do 5 godina od kupovine novih do raspada za reciklazu . Mozda je sad bolja , al nebi iko hrabrosti stisnut petlju i kupit novu ladu , ipak nije to malo para ?
 
Mi smo imali ladu rivu 1300, kupljena nova i u to vreme je za nase uslove bio solidan auto, isli smo sa njom par puta na more i duz cele Srbije nikada nas nije izneverila, na njoj sam naucio da vozim...
Mogu reci da se nekada mnogo bolje ophodilo prema automobilu, bio je kao clan porodice.
Secam se da je svake nedelje cale prao i cistio iznutra, to je bila redovno, auto cist kao apoteka
To nije bilo tako samo kod nas nego kod vecine ljudi koje sam poznavao
Sada u selu vecina auta su kao svinjac, odrzavanje ispod minimuma...
 
Kod nas je dotle doslo da privatne autobuske firme , a sad su sve privatne , propadaju , i nema vise ni 20 posto linija busa sto je nekad bilo , a svaka susa kupuje i vozi polovnjaka , naroda nidje a putevi , prilazi gradovima , ... kolone ofarbanih krseva , proc se nemoze , svi se muvaju , nekud voze , a vecina i neradi , .... cemu ovo vodi , totalnom bankrotu ??
 
Trkneš u Belorusiju i doteraš.
Како сам чуо, не може тако (да може, било би ми довољно да одем до дилера у Печују), али може да мој другар или његов ортак, који су Руси, региструју на своје име, а пола године касније, када по нашим законима може да се назове половним, одрадим папирологију као за сваки други увоз половног аута. Ал' то кад/ако будем имао новаца и потребу за новим аутом.

Lada je dosad bila jako los auto... ....Mozda je sad bolja , al nebi iko hrabrosti stisnut petlju i kupit novu ladu , ipak nije to malo para ?
Па баш и није "јако лош ауто". Свакако до пре деценије или нешто више, до појаве "Калине" и пар година "истребљивања бубица", била је таква да или ти се допадне и будеш задовољан (ето ја и моја "бременита газела" се дружимо већ две деценије) или од првих километара ти једе живце и замрзиш је, али већ годинама уназад све "Ладе" су коректни буџетни аутомобили.

Има и та ствар коју помиње Монтоја, то одржавање. "Лада" је вазда био јефтин ауто, доступан свима, па и онима који до ње нису имали аутомобиле, па ни представе о редовном одржавању, а да не помињем колико су те "Ладе" превукле цемента и грађе, плочица, цеви, арматуре, колико робе навукле на пијаце, претоваране преко сваке мере, подеране толике да су се једва држале на гомили. Када то преживе мало нереално да све буде цакум-пакум и да човек каже "У, бомбона од аута!".

Него, Монтоја, знаш ли да си имао нешто као "Ладин" раритет - тих мотора 1,3 у "шифоњеркама", са ознаком 2105 (да, осим мотора, ту ознаку је носила и "шифоњерка" која није "Рива", без хромитране маске) је, за "Ладине" стандарде, релативно мало произведено. То је први "Ладин" мотор са каишем уместо ланца, настао од 1,2 мотора на првим "Ладама", оних са по једним великим фаром са сваке стране и уским штопаљкама.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh