Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Taj susret je zakazan pocetkom godine ako ne i pre. HR je pozvala poslije 16 godina visokopozicioniranog rusa u zvanicnu posjetu. Putin nece doci u HR jer zadnji puta niko nije htio ni da prica sa njim osim Mesica koji nije imao nikakvu izvrsnu vlast. Juzni tok je bio u pitanju.
Tek na zadnjem nogometnom prvenstvu je ostvareno neko zatopljavanje odnosa.
Razlog zasto su zvali rusa je dejtonski sporazum.
 
A razlog zasto USA glasa protiv rezolucije su nemiri afroamerickog stanovnistva ovog ljeta , netreba biti nesto previse vidovit , a kako ni jedna strana ne propusta da drugoj zabode prst u oko, sada rusi imaju uzvratnu loptu poslije optuzbi trovanja nervnim otrovom.
 
Nova mutacija kovid virusa potvrdjena , jos zarazniji od klasicnog kovida 19 , pojavio su u djelu Engleske a detektovan je u Danskoj, Holandiji i Australiji.
Za sada se ne zna da li ce vakcina biti efikasna i od ove varijacije korona virusa.
 
Britanija je prakticno vec stavljena u izolaciju od ostatka svijeta , vecina drzava je zabranila letove sa VB , dali je kasno .
Cekaj , novi soj , a neki kazu da ne postoji ni prvi :sta:
 
HA HA HA HAA.... SILE TAME I ZLA SU OPET ISPRED ČOVEČANSTVA.

Ubacuju sveže snage iz rezerve, a čovečanstvo je već iscrpljenoi i pred psihičkom slomom.

Ko će pobediti u napetoj bici ?

Konjukcija Saturna i Jupitera u Vodoliji na zimski solsticij 2020.g.

Jevanđelje po Mateju priča o novoj, velikoj, sjajnoj, zvezdi na nebu koja je mudracima najavila Hristovo rođenje.

Neki teolozi tvrde da se u vreme rođenja Hrista desila konjukcija Saturna i Jupiterna.

Proračuni naučnika kažu da se ovakva konjukcija mogla desiti pet ili šest godina pre rođenja Hrista.

Sve u svemu, zadnji put desila se pre 800 godina.

Doba Stefana Prvovenčanog.

A Džingis-kan je osvojio Buharu i Samarkand. Gradove stare po 2.700-3.000 godina.
 
Poslednja izmena:
Да су имали муда спустили би се ''99. И прошли би исто као што су сви пролазили који су незвани долазили. Лако је ратовати кад си технолошки напреднији и опремљенији у наоружању. И кад бацаш бомбе са десет иљада метара на цивиле.
Та банда је овде убила много људи и неке моје честите рођаке и моју браћу по униформи. Нашој генерацији је ускратила бољи живот тако што је разрушила државу. Зато немој да постављаш ту гамад у било којем контексту. Напали су нас без икакве провокације са наше стране.
Срамота је за једног Србина, ако си Србин, да велича своје џелате.

Сутра кад ти мигранти дођу у кућу и силију фамилију а ти их пусти и немој да се браниш.
Ако си плаћен за све те провокативне поруке онда могу да разумем али ако то радиш из задовољства онда то није у реду... пре свега није здраво за тебе.
Припадник си, АКО СИ, једног поштеног и слободољубивог народа који је у преко Дрине успео да сачува живу главу јер би их они други побили све до једног а њима су помагали они које ти величаш.

Ако ниси Србин онда могу да разумем твоју мржњу према Србима али не могу да одобрим да овако пишеш јер тражим поштовање према нама Србима. Има других места где се ружно пише о Србима па слободно тамо провоцирај и пиши.
 
Poslednja izmena:
Сутра кад ти мигранти дођу у кућу и силију фамилију а ти их пусти и немој да се браниш.

Za ovo nemoj da brineš, to će policija da sredi, to jeste državni službenici Republike Srbije. Nedavno je bilo nešto u Apatinu, zaustavili su migrante i vratili ih nazad za Sombor, državni organi Republike Srbije su odmah regovali. I stvar je rešena, te svi možemo biti sretni i zadovoljni.



Što se tiče video snimka, ni u jednom trenutku se se spominje Srbija pa ne znam kako si našao tu vezu. To je običan promotivni snimak, kakve pravi i Voska Srbije, evo jedan primer ispod, čas su ispod i komentare napisali ljudi koji cene Srbiju.


Sada na kraju moram da pitam šta misliš o ljudima koji rade u Vojsci Srbije, a koji povremeno imaju saradnju, zajedničke vežbe i obuku sa pripadnicima NATO snaga (pa i sa gore prikazanim američkim vojnicima). Pretpostavljam da misliš da su ti pripadnici Vojske Srbije neki manji Srbi ili da čak mrze ovu zemlju jer sarađuju tim zlikovcima. Šta misliš o podoficirima i oficirima Vojske Srbije koji tu saradnju organizuju i sprovode na terenu, sa banditima koji su ovde ubilimnogo ljudi, uključujući i ljude koje smo poznavali (da istina je, nisu samo tebi ubili rođake u ratu 99), da li su ti ljudi mizerije moralne jer sarađuju sa dželatima.

Uglavnom nije mi poenta da ulazim u isprazne rasprave, imam pametnija posla oko svoje kuće. Uglavnom, sada ću malo otići u neki ćošak u kući da malo plačem, jer ćeš ti pomisliti da ja i nisam baš neki Srbin, a možda ćeš to napisati na forumu (ovo je bio sarkazam). Ništa lično, malo me smorilo pisanje po principu "trla baba lan, da joj prođe dan", pa sam i ja ponešto napisao. :cao:
 
Ja pregledao sinoc kojekakve vedee na jutjubu , vojne i slično i naletim na ovaj , bio mi zanimljiv video , pa da podijelim . Nikakva druga poruka . Još sam mislio napisati na neke zanimljive sekunde u videu , otkud da je provokacija . Dal sam Srbin ili nisam , kakve veze ima , šta mijenja , dal se treba drugačije ponašati i pisati ako jesam ili ako nisam ? Bio sam lično u ratu od do , pa i kad je bio nato napad , to mi je jedino lično iskustvo sa njima , znam da su dan ranije dojavili okolnim jedinicama u krugu 10km da se sklone , da će u toku noću biti raketiran radar komunikacioni i pvo na planini , javljeno našoj OG komandi , i za još jedan slučaj u Doboju znam da je javljeno gadjanje nečega . To je sve . Nikakva namjera , ...
 
Snimak vjezbe ruskih padobranaca , jednom zakazao padobran , ima snimak sa zemlje prizemljenja, vise akcije.

 
Ja sam htio isto ukazati na tri momenta na snimku . jedan kad se jedan padobranac usro kao nebi skakao i druga dva kad su iskocili toliko blizu da su im se padobrani skoro upetljali . u oba slucaja ovaj sto snima za djelic sekunde pomjeri kameru.
 
На страх од заразе придолази страх од вакцинације. Док се један број људи нада да ће вакцине што пре доћи и великим делом обновити нормалност живота, путовања и пословања, такође знатан број почиње да испољава врло реалан страх од могућности да буде натеран да се вакцинише нечим што није испитано и чији се могући пропратни ефекти не могу ни наслутити. По тврђењу стручњака неке од тих вакцина нису класични имунолошки препарати, већ облици генске терапије. Само корумпирани и бескрупулозни људи могу овакве оправдане страхове код народа називати погрдним именом антиваксерства и сличним.


Miša Durković


Моја генерација откад зна за себе, памти само кризе, турбуленције, и немире. Одавно смо дигли руке од идеје да ћемо једном коначно у друштву добити бољитак, мир и стално кретање напред.
 
Krizni štab epidemologa predložio vladi da obustavi aviosaobraćaj sa Velikom Britanijom zbog pojave novog virusa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh