Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Не знам какав је сада статус газдинства раде људи нормално земљу. Вероватно нису обнављали регистрацију газдинства.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ako su od ove godine,onda su i dalje u aktivnom statusu jer su gazdinstva automatski registrovana a ako od ranije nisu registrovali onda se moraju obratiti trezoru,ne bi li se izjasnili u kom statusu žele da im je gazdinstvo.
 
Газдинство је већ годинама исто колико знам односно регистровано од пре. Ове године не знам шта се десило. Знам да је прошле године обновљена регистрација.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
@Sapatnik
Taj racun koji je namenski otvoren prilikom registracije gazdinstva u svakoj normalnoj drzavi bi se ugasio povodom gasenja tog gazdinstva ili pasive. Ukoliko iz nekih razloga nije ugasen a gazdinstvo u datom trenutku je u pasivi ili ne postoji vise, a racun se koristi, to bi bilo krivicno delo sa drasticnom kaznom.


Zašto bi se ugasio račun ako je gazdinstvo u pasivnom statusu ???

Pasivno gazdinstvo ne sme privređivati ???

Pasivan status čini nedostupnim subvencionisane pravne poslove. Samo i isključivo to. Svi drugi poslovi su dostupni.

Razlikuj gašenje od pasive.

@geci

Voćari ne sade svake godine drugi voćnjak. Ja ću još tri života na istim parcelama imati detelinu, lucerku, sejanu livadu, ono što ide pod istu šifru setvene strukture.

@Sapatnik

Reci ljudima da mogu privređivati onako kako sam napisao u prvom postu na ovu temu.
 
Poslednja izmena:
Otvoreni namenski poljoprivredni racun koji se koristi u slucaju gasenja gazdinstva tretira se kao krivcno delo, doduse ne kod nas, jer kao i u svemu ne vode racuna i ne istrazuju detalje pa prolazi dok prolazi.
Za pasivu imas pravo, moze se koristiti, moja greska, na brzaka sam napisao, bio sam zauzet necim drugim.
 
A šta ako je gazdinstvo dalo dugoročnu pozajmicu nekom? Sa gašenjem gazdinstva prestaje i obveza vraćanja duga, jel da ??? Ili možda samo gazdinstvo uzelo pozajmicu ???

Paz da ne budne tako hahhaa...

Ili prodalo soju, junad i breskve sa dugim rokovima dospeća ???

Ovo su samo krupni primeri da ukažu na to da takvo razmišljanje o računima uopšte, pa i o namenskom računu RPG, ne ide u dobrom smeru.
 
Poslednja izmena:
Rusi nisu culi za izreku "poklonjenom konju se ne gleda u zube". Ministarstvo vanjskih poslova Rusije vraca poklon Dodiku. Navodno Ukraina tvrdi da je ikona ukradena.

Cak se i anglosaksonci raspisali o tome
 
Mislim da znam tacno o cemu se radi tu . Ima tu skrivena poruka u toj ikoni , mozda nebi o tome , itako je moja pretpostavka . Nije dzaba Dodik bas to poklonio , ima poruka , Uglavnom jos jedna od gluposti ovde i komplikacija obicnim ljudima zivota bez potrebe.
 
Mislim da ce Lavrov ovde ostati posran. Poznat kao ostrog jezika , "zapadnjaci" ce vec tu informaciju znati kako da mu nabiju na nos.
 
Lavrov je simbol pojmova politika, diplomatija , pragmatizam , propaganda ,itd . Samo nemoze se reci da je nebitan . Dodik je slicno nesto , samo sto je piun na toj tabli , pokusao se uvuci tako da da poklon sa porukom . Daleko od toga da je glup kako izgleda , cak nasuprot , jako ostroum i brz ,nije sitna riba.
 
To je vec komplikovana i dublja situacija . Ocito je da je ,ako se pojednostavi , Ukrajina i SAD , bili protiv u ovom slucaju samo zato sto prijedlog dolazi iz Rusije , ali pitanje je zasto , i drugo pitanje zasto je to Rusija postavila , lici na partiju saha , al sta mi tezaci , paori znamo o tome ?
 
Jel to neka mjerna jedinica za poštenje, istinu, dobru namjeru, dobrotu uopće.

Pa jel ima Putin i zemlju koju vodi problema sa juznoamerickim zemljama , Meksikom ,skandinavskim zemljama , balkanom ili zemljama za koje kad kazes zapad i na engleskom zna se na koje se zemlje misli, SAD,Britanija i ostale njene satelite kao EU i Britanske satelite Kanadu, Australiju i ostale.

Otvori od yahooa novosti pa na dalje da nema u danu nesto protiv Putina , nema veze sta , i naucna fantastika je dobra. A ovo sa ikonom mu dodje kao jos jedna takva.
 
Koji je medijski mrak kod nas, nijedan medij pod kontrolom Dodika nista ne objavljuje o aferi sa ikonom, RTRS, ATV, Nezavisne Novine, Glas Srpske ni jedne jedine rjeci o toj temi, pa da li misle ako ne objave da ce narod ostati neinformisan....

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Koji je medijski mrak kod nas, nijedan medij pod kontrolom Dodika nista ne objavljuje o aferi sa ikonom, RTRS, ATV, Nezavisne Novine, Glas Srpske ni jedne jedine rjeci o toj temi, pa da li misle ako ne objave da ce narod ostati neinformisan....

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Isto je i kod nas a čini mi se i u svim zemljama ex Jugoslavije.Samo me čudi što ne pozatvaraju alternativne medije ili i oni rade za njih.Istine nema,jedino što nam serviraju.
 
Lavrov je simbol pojmova politika, diplomatija , pragmatizam , propaganda ,itd . Samo nemoze se reci da je nebitan . Dodik je slicno nesto , samo sto je piun na toj tabli , pokusao se uvuci tako da da poklon sa porukom . Daleko od toga da je glup kako izgleda , cak nasuprot , jako ostroum i brz ,nije sitna riba.

I ja cenim da je ovde u pitanju diplomatsko obaveštajna igra.

Ne bi me iznenadilo da sad Rusi pritisnu Sarajevo, ali Sarajevo, ne Banja Luku, da se utvrdi poreklo i put ikone pa da se onda iz toga razvije priča o poštovanju prava i principa itd.

Pa kako Rusija ceni integritet BiH, pa podilaženje tamošnjim turcima uz dobre odnose sa Stambolskim turcima, pa kako je vreme da se BiH otkači međunarodnog protektorata jer dete ne može prohodati dok ga majka ne pusti iz ruku...

Cenim da je Dodik svesni učesnik igre.

Msm zamisli da Lavrov tako naivno sebi dozvoli da primi takav poklon ??? Hahahahaa...

Pola godine pre susreta je bilo precizirano i o čemu će se razgovarati i šta će se piti i jesti i šta će ko kome i kada pokloniti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh