Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre par dana reče AV, lažu da je u Šapcu teška situacija. Sada kažu najgore je u
1. BG
2. ŠA
3 KG
4. NP
Izveštaj za petak je bio preminulih u NP 10 a u ostatku Srbije 8. Jedina logika u ovom izveštaju je da samo u NP ne mogu da sakriju žrtve. Tako da, @mornar je u pravu što se tiče saradnje vlasti i Pazaraca. Mislim da su samo Pazarci pravilno pokazali zube na protestu, nažalost...
 
Zasto svi koristite taj Turski naziv za Rasku?
Ваљда зато што постоји и град и општина са тим именом, па да не буде забуне на шта се конкретно мисли и због тога што је Санџак ипак једна реч, а Рашка област две. Да нема града и општине под тим именм, било би супер - сви ми би тај крај звали тако, а коме се не би допало, нека је назива санџаком, пашалуком, вилајетом, нахијом и како му се прохте.
 
Raška je koliko je meni poznato-stara srpska prestonica (ranije se zvala Ras ).Sandžak je u prevodu oblast u Otomanskom carstvu.Jednim delom se prostirei u delovima Crne gore.Danas kao oblast ne postoji ali je ostala navika (kao i kafana-možeš joj menjati ime hiljadu puta ali ostaće prvobitan naziv).Da me neko ne bi pogrešno shvtio ali koliko znam ovo više nije otomanska imperija,tako da to može biti samo Raška oblast.Dok je Srbi muslimanske veroispovesti nazivaju Sandžak.
Zovi me i loncem ali me nemoj lupati.
Bio sam na stažiranju u Raški.Često me je put nanosio i u N.Pazar,Sjenicu,Tutin,Duga poljana,GOLIJA.Tamo je divan narod,gostoljubiv :ppozdrav:
 
Nevezano direktno za podatke iznad koji su napisani i objavljeni u porukama, moram napomenuti da se obrati pažnja da li je baš sve što se vidi na Internetu istina.

Nevezano ko šta misli, svako da malo upotrebi mozak.


 
Ma ni Evropska unija nije ono sto je bila jer osim milionskog broja Turaka tamo su preplavili Srbi,cigani,Bugari,Rumuni,Bosanci,Albanci ,crnci,arapi a Kinezi kada budu grunuli tek ce da bude KOKTEL MIX. Pola medicinskog osoblja iz Srbije uci intenzivno Nemacki a nas predsednik je pokusao da ih zaustavi sa 10 posto i sendvicom pa posto je odziv bio slab uputio je molbu Nemackoj da ne prima nase medicinare ali posle ove suge verujem da ce masovno krenuti odliv medicinskog osoblja.Daj boze da gresim ali za 10 godina ovim tempom mortaliteta i odliva mladih u razvijene drzave verujem u jos milon ljudi manje
 
E sada je dosao na politickoj sceni Srbije mnogo bitan momenat mozda i momenat prekreta. Svima je poznato da je na poslednjim izborima DUSEVNI BOLESNIK brutalno oduvao svoje protivnike,pocistio ih je sa lica zemlje i oni sada mogu da postanu DAVNO PROSLO VREME. Iskorisceni su za jednokratnu upotrebu kao prezervativ i BACENI SU U DJUBRE .Naravno da niko za njima nece tugovati ali je sada veoma bitno DALI CE IH VUCIC IZVUCI IZ DJUBRETA ili ce ih nemilosrdno pustiti da ih deponija zatrpa. Ako ih ostavi u zivotu morace i njima da daje pomalo meda po malo tala u stvari DAVACE IM KAO DO SADA KOLIKO ON TO BUDE HTEO a oni se zadovoljavaju i da od celog kazana samo olizu casu.Nisu ga dovoljno napadali bili su inertni i na izborima su dotakli duplo dno.Ako im da da mu lizu iz ruke i da mu budu verni kao do sada nece imati politicke protivnike ALI CE MORATI DA IH NOSI NA GRBACI tj i njima da daje a ako oceni da mu vise nisu potrebni otkacice ih za sva vremena ali onda postoji solucija da se NEKAKO ILI UZ POMOC NEKOGA VRATE IZ MRTVIH ILI DA SE UDRUZE i da mu naprave neprijatnosti u skoroj buducnosti. Dali ce svog tvorca i oca debelog Seselja pustiti niz vodopade videcemo jednom mu je uvalio pitona a posle i Tomi grobaru svoje radikale je SAHRANIO i bice zanimljivo a i razni ostaci demokratskih stranaka to je sve u haosu dali ce amputirati i Cedu narkomana .Dosad je bilo nesebicno taljenje i svi su bili zadovoljni i prezadovoljni MEDJUTIM AKO GLAVNI IGRAC TIMA MOZDA POZELI DA SAM SOLIRA BEZ POMOCI SVOJIH vernih SAIGRACA mozda oceni da je sada trenutak da od protivnika ostanu samo dugmici
 
Ali ono sto je VEOMA INTERESANTNO da kada pocnes da pricas ZASLEPLJENIM CLANOVIMA ili SIMPATIZERIMA SNS a kakva je proslost njenih kriminalnih clanova ONI GLEDAJU UNEZVERENO I SA BLAGIM SMESKOM ALI NE PRICAJU NISTA niti negiraju niti klimaju glavom samo gledaju sa otvorenim ustima i nekim smeskom kao covek koga je udarila suncanica. A posebno je interesantna reakcija kada im pustis video zapis koji dokumentuje neke ruzne stvari iz njihove proslosti ONI NEMAJU NIKAKVU REAKCIJU kao da su omamljeni nekim supstancama ,lekovima ili sintetickim dogama. A posebna senzacija je da npr na ovom forumu koji je veoma posecen da nema ni jednog simpatizera vladajuce garniture a oni pobedili sa vecom razlikom nego Hitler 1939 godine pa uvek je u istoriji bilo primetno na javnim mestima sukobi misljenja ali ovo je prvi put gde apsolutno na bilo kom javnom mestu nema osobe koja ce nesto reci u zastitu vladajuce stranke .Valjda pola stranke krije da su clanovi i sramota ih je a druga polovina vesto cuti i ne eksponira se jer su svesni da su u nemoralnoj i jadnoj raboti a i uvek zaboravim ovu trecu grupu a to su mazohisti ali njima je to fetis i njih necemo da diramo
 
Ja znam da su i iz Komercijalne banke zvali neke sa registrovanim poljoprivrednim gazdinstvima, nisam baš zapamtio kakvi su uslovi ali znam da su neki uzeli jer su krediti bili povoljni.
 
Pre neki dan na nekoj opustenoj temi htedoh da kolegi pustim jednu staru a prelepu pesmu iz stare Juge YUGO YUGO RODNA GRUDO ali u izvodjenju jednog mladog pevaca koji ima glascinu i koji je sa svojim izvedbama ostavlja bez daha ,medjutim zasto nije preslikao spot ne znam ili sam ja pogresio negde i malopre vidim vest da je ovaj momak stradao od korone u 28 godini
zanemeo sam a vise od pola estrade je inficirano koronom jeziva situacija i kod nas i u svetu ..Otisao je jedan veliki umetnik ,veliki pevac .Neka mu je laka crna https://informer.rs/dzet-set/vesti/...ca-potvrdila-uzasne-vesti-estrada-suzama-tuga
 
Situacija je izmakla kontroli virus je uzeo maha a bolnice su prepune trazi se krevet vise .Nas zdravstveni sistem i u mirnodopskim uslovima radi otezano a sada je tek panika i medicinskom osoblju a i pacijentima. Ovo ce ruinirati celu planetu A GDE JE KRAJ
 
I sta bi, da li je maska obavezna ili nije u celoj Srbiji?
Znam da je u BG obavezna svuda.
Od ujutru nam i Bugari zatvaraju granicu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh