Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko sam ja razumeo obavezna je na celoj teritoriji Srbije.
 
Обавезна, како кажу, "када није могуће испоштовати дистанцу од 1,5 метар". Значи, када кренеш међ' људе - маску на лице.
 
Ја верујем да највише штите друге од тебе ако си заражен (то лако можеш и да незнаш) и имаш "течан изговор" (што имамо сви у мањој или већој мери). Вирус је у капљицама пљувачке, а не суспендован у ваздуху и те капљице маска свакако задржава и знатно редукује њихово преношење.

У крајњу руку, у Јапану већ деценијама постоји добра пракса да маску носиш и када имаш обичну прехладу, тако да је не шириш даље.
 
I Bugari su nam zabranili ulazak sto znaci da smo mi sada u fazi kao Italijani u aprilu sad cemo izgleda sami da se lecimo posto je sve puno i prepuno smestajni kapaciteti po bolnicama a leka nema a budzati najavljuje kolektivno spricanje nacije pa kao marljiv kaze DA MI PRVI STANEMO U RED za vakcinu koja stize iz Britanije ili Amerike pa mi prvi da se naguzimo tj DA NA NAMA ISPROBAJU iako jos nije ni na pomolu lek niti vakcina ali EVO PROBAJTE NA NAMA. Tako su pre 10 godina narucili nekoliko miliona vakcina kad je bio Meksicki grip neko je zgrno lovu a 80 posto nacije nije ni htelo vakcinaciju a onih 20 ili manje posto neznaju ni sta su primali .Milioni tih vakcina su baceni.Tako ce da bude i sada .PREDSEDNIK JE NARUCIO VAKCINU KOJA NE POSTOJI ili da bi se uslihtao zapadnim nalogodavcima kao lojalan pa da prvi stane u red
 
Каже тип на почетку: "Ми причамо о житу, о млеку, о шљивама, о вишњама које су прошле... Људис су БАЦАЛИ СВЕ ТО ПО КАНАЛИМА, јер нису имали никаке користи од тога да продају по цени које нуди ова држава."

Па 'бем му мајку, зар по каналима!? Ништа депоније и слично? :unsure:
 
Svako svoju muku muči. Čitam ovo i prvo mi pade na pamet kanal. Pa kanal je za mlijeko a ne deponija. Onda dođem do višanja i tu mozak ode na drugu stranu. "Višnje koje su prošle" Pomislim na ženske osobe kako prolaze i sjetim se da je to čudna voćka. Ili je kisela ili crvljiva. Baš moraš pogoditi trenutak.
 
I Bugari su nam zabranili ulazak sto znaci da smo mi sada u fazi kao Italijani u aprilu sad cemo izgleda sami da se lecimo posto je sve puno i prepuno smestajni kapaciteti po bolnicama a leka nema a budzati najavljuje kolektivno spricanje nacije pa kao marljiv kaze DA MI PRVI STANEMO U RED za vakcinu koja stize iz Britanije ili Amerike pa mi prvi da se naguzimo tj DA NA NAMA ISPROBAJU iako jos nije ni na pomolu lek niti vakcina ali EVO PROBAJTE NA NAMA. Tako su pre 10 godina narucili nekoliko miliona vakcina kad je bio Meksicki grip neko je zgrno lovu a 80 posto nacije nije ni htelo vakcinaciju a onih 20 ili manje posto neznaju ni sta su primali .Milioni tih vakcina su baceni.Tako ce da bude i sada .PREDSEDNIK JE NARUCIO VAKCINU KOJA NE POSTOJI ili da bi se uslihtao zapadnim nalogodavcima kao lojalan pa da prvi stane u red
Imas pogresnu informaciju , vakcina stize iz Kine.....
 
Каже тип на почетку: "Ми причамо о житу, о млеку, о шљивама, о вишњама које су прошле... Људис су БАЦАЛИ СВЕ ТО ПО КАНАЛИМА, јер нису имали никаке користи од тога да продају по цени које нуди ова држава."

Па 'бем му мајку, зар по каналима!? Ништа депоније и слично? :unsure:
Da odlozis smece na deponiju moras da platis, ovako po kanalima je dzabe, a mozda ljudi misle organskog je porekla pa ce se razloziti vremenom
 
Na Twitter sam video ovu objavu, citao sam neke komentare da su ovo nasi preuzeli od Svajcaraca, da se kod njih ovo vrtelo.
 
Čujem kod nas pomor pčela, a sad vidim i ovaj snimak, na šta okrivljuju nas ratare zbog hemije kojom se tretira seme. Ovo bi možda i moglo da prodje, da se počelo dešavati odmah nakon donošenja pčela na ispašu, ali je ovo tek usledilo nakon sto je zadruga prskala kukuruze protiv kukuruzne zlatice, i plamenca. Ima li i u ostalim sredinama istih problema?
 
Znam da je bilo problema pre par godina.Tada sam od jednog pčelara čuo da je najverovatniji uzrok ,ovo što ti kažaš,prskanje kukuruza od plamenca.Na kukuruzu u jutarnjim časovima ima dosta rose , pčele sleću na njega da se osveže ,epilog je uginuće.
 
Čujem kod nas pomor pčela, a sad vidim i ovaj snimak, na šta okrivljuju nas ratare zbog hemije kojom se tretira seme. Ovo bi možda i moglo da prodje, da se počelo dešavati odmah nakon donošenja pčela na ispašu, ali je ovo tek usledilo nakon sto je zadruga prskala kukuruze protiv kukuruzne zlatice, i plamenca. Ima li i u ostalim sredinama istih problema?

Zapravo je problem jer majmuni donose sredstva koja su zabranjena u Srbiji, pa ih prodaju drugim majmunima koji potom tretiraju svoje rataske kulture sa tim zabranjenim hemikalijama. One su inače zabranjene kod nas jer su štetne za sav živi svet.
 
I onda majmun uvati ovu vaginicu za gušu i pita ga ,ko je majmun steram ti ga najdražoj,i onda oni drugi kamikaze da ih nazovemo seju ne tretirano pa im žičar sredi jeftino seme pa se češkaju ljudi na kraju godine jer su sjebali i rok setve i 2 x cena semena pa godina kao ova suva do boga,nema tu sreće,a treba se voditi računa o svemu,pa i o tome da ako tvoja čela oće tebi zaradu doneti brate isprsi se malo i plati nektar ako ne nek ti ćaća seje pašu pčelinju.
Kucam bez da nekog uredim,malo više poštovanja prma članovima foruma.
 
Godinama tretiramo seme i godinama nam dolaze pcelari i nikada problema nije bilo.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
I onda majmun uvati ovu vaginicu za gušu i pita ga ,ko je majmun steram ti ga najdražoj

Pa majmun je onaj ko koristi otrove koje je zabranjeno koristiti. 99% ratara radi na normalan način, ali je određena količina onih koji se bave ratarstvom majmuna.

Nije prihvatljivo da jedan od 1000 ratara rati mimo zakona i razuma, i on je pametan a ostali glupi. Ni meni nije cilj da nekoga uvredim, osim majmuna koji koriste nedozvoljena sredstva koja su zabranjena za upotrebu. Mada ne verujem da su takvi dovoljno obrazovani da znaju čitati, pa će im ovo verovatno promaći.

Novii trebao si ipak malo da biraš reči.

Možda grešim, ali za mene nije prihvaljivo da se koriste hemiska sredstva koja su zabranjena zbog svoje štetnosti. Ne mogu da razumem da u Vojvodini ne postoji čista voda prve klase, nije to vezano samo za pčele.

Sve živo se zatruje jer da kažem biranim rečima ima 10 ili 20 ljudi koji više vole da zarade par desetaka eura više po hektaru koristeći zabranjene otrove, a nije ih briga kakvu im vodu ili hranu deca jedu. Tu mednu rosu koja našteti pčelama. šta mislite, šta bude sa njom ako je pčele ne pokupe. Na žalost ona ne nestaje na neki magičan način, taj otrov ostaje tu dok ne bude integrisan u vodu ili hranu.

Uglavnom bi na kraju da biranim rečima kažem zamolio ljude koji koriste zabranjene otrove koje nabavljaju od švercera, da to više ne čine.
 
Poslednja izmena:
Svi ti otrovi koji se sad svercuju i koriste i po recima pcelara ubijaju nase pcele su koliko da juce bili kod nas dozvoljeni, i ne secam se nekih velikih pomora pcela pre 10-15-20 godina ili se o tome nije pricalo.
Mislim da je trovanje pcela daleko kompleksnije pitanje i da je najlakse po automatizmu okriviti uzgajivace suncokreta.
Ovde kod nas u Macvi takoreci da nije bilo gubitka na pcelama (iako je drzavno dobro i pre vise od 30 godina gajilo suncokret) dok nije pocela ekspanzija vocnjaka.
Culi peraci para da je macvanska zemlja dobra pa se sjatili sa svih strana, kupuju zemlju dizu vocnjake i samo spricaju.
I kako su se pojavile ratarske prskalice koje mogu da udju u vec porastao usev (kod nas ih zovu rode) prska se sve i svasta i od cega treba i od cega ne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh