Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo pre par minuta naleteh slucajno na jedan snimak. Uglavnom vidi se jedno desetak majmuna kako su prisli policiji i bukvalno izazivaju sukob. Gadjaju, bacaju metalne barijere, prilaze im i svasta nesto vicu i sve tako u krug. Mislim da ono nije obican izmucen narod vec neka ubacena skupina. Da li su huligani ili levijatani ili neko treci to ne znam. Uglavnom ocigledno je da svim silama izazivaju policiju na juris.
 
Kad bi se privela kompletna masa protestanata i to iz prvih redova i jos ovih iz sjenke sponzora pokazalo bi se da tu ima masa likova iz rusije i bivših njihovih pokrajina . Vrijeme ce pokazati .,možda .
 
Daj bre Momo, pa to je klasična prica svakog dikatora da su to sve huligani i strani placenici, nikako nezadovoljan narod. U Srbiji je dogorelo, a ovi njihovi potezi oko korone i izbora su samo prelili čašu.
Drugo nadam se da je svima ovde jasno da vučić nikako neće otići na miran način. I dok nije rešenje razbijati redom sve, ni mirni protesti neće apsolutno NIŠTA postići.
 
Nebih se složio da bilo šta od narodne imovine(tvoje i moje) treba uništavati.
Pokazano je da taj javni servis može(kada hoće/mora) da funkcioniše i kao škola za decu u Srbiji, a složićeš se verovatno da to uopšte nije zanemarljivo. Ako ovako nastavi možda i na jesen ne bude druge opcije..
Svaka budala može nešto uništiti i zapaliti, ali i pametan čovek jedva nešto napravi..
Isteraj pokvarene ljude iz zgrade, i stavi neke čestite(ako znamo takve), a zgrada neka stoji i neka ostane i za naše naslednike..
Ne, moje misljenje je da ga treba sravniti sa zemljom da ne postoji, i sve pohapsiti koji su svesno krivili sliku! Da se sledeci zamisle ako pokusaju isto!
 
Daj bre Momo, pa to je klasična prica svakog dikatora da su to sve huligani i strani placenici, nikako nezadovoljan narod. U Srbiji je dogorelo, a ovi njihovi potezi oko korone i izbora su samo prelili čašu.
Drugo nadam se da je svima ovde jasno da vučić nikako neće otići na miran način. I dok nije rešenje razbijati redom sve, ni mirni protesti neće apsolutno NIŠTA postići.
Apsolutno tacno, samo treba kriticna masa da broji bar 100 000 ljudi i da ima ko da ih povede, sad trenutni nema ko pa ce se ovaj rezim nastavidi da nas ugljetava i ispira jos malo mozga sto nam ostalo, na zalost!
 
Ne, moje misljenje je da ga treba sravniti sa zemljom da ne postoji, i sve pohapsiti koji su svesno krivili sliku! Da se sledeci zamisle ako pokusaju isto!
Ok,'ajde srušimo zidove zgrade i time je rts nestao, jel tako?
Ove iz njega po'apsimo i kako da im sudimo? Za šta?
Ono kao komunisti posle ww2-preki sud? Streljamo ih ili ih pošaljemo na dugogodišnju robiju zato što su izvršavali naređenja vlasti koju smo 'mi izabrali'? Koliko znam i mi sve što nam se naredi izvršimo..
 
Apsolutno tacno, samo treba kriticna masa da broji bar 100 000 ljudi i da ima ko da ih povede, sad trenutni nema ko pa ce se ovaj rezim nastavidi da nas ugljetava i ispira jos malo mozga sto nam ostalo, na zalost!
Da ima ko da ih povede?
Misliš da je u redu da tebi i meni ti patrioti izvojevaju bolju budućnost? I mi im se posle lepo zahvalimo i dodelimo doživotne počasti, a nastavimo srećno i zadovoljno da živimo u idealnom društvu koje će ovi iz kritične mase uspostaviti?
Za mojih 50-tak godina to se još nije desilo, a nešto sam siguran da neće ni sada..
 
Gledam na Pinku policajca iz udarnih natpisa kome su huligani polomili obe noge. Repriziraju beć dva puta u vestima. Eto pogledajte sami pa vidite opravdanost naslova. Policajac nije ni bio ni blizu kritične mase. Ovakvo izveštavanje samo povećava bes i ovo neće da izađe na dobro.
 
Imam samo dva pitanja. Da li je taj N1 pustao montirane snimke? Zasto Pink nije pustao direktan prenos dok su obracanja nabedjenog nam predednika prenosili po ceo dan? Protest je naj lakse razbiti ubacenom grupom koja izazove nered.
Зашто мени постављаш та питања? Ја нисам тај који гледа телевизију, па практично уопште. Да, знам да на Нету постоји мноштво снимака "екшн камером" директно "са лициног места" људи из Н1 и НовеС и истовремено знам за нон-стоп спиновање Пинка и булументе којекаквих ликова који пролазе кроз Пинков студио као вода кроз проточни бојлер. И док је свима који нису чврсто заузели неку од страна, више него јасно шта ради Пинк, нешто се лако прелази преко мотива за извештавање оне друге две станице. Ја немам сумње да они то не чине за добробит Србије, да она буде правденија, уређенија, боља, већ да фаворизују неку другу... тражим термин.... ал' ај' да кажемо политичку опцију и то ону крајње анационалну. Да се са ових протеста гласније чују покличи за Космет (а чују се) или било шта налик на став "Serbia First", а-ла 'мерканско "America First" , немам сумње да би на Н1 и НовиС ове протесте приказивали у другачијем светлу.

Kad bi se privela kompletna masa protestanata i to iz prvih redova i jos ovih iz sjenke sponzora pokazalo bi se da tu ima masa likova iz rusije i bivših njihovih pokrajina . Vrijeme ce pokazati .,možda .
Момо, де, не било ти заповеђено, "споји ми тачкице", јер ја не успевам да то учиним, а да ми личи да је то одрживо у пракси.

Кажеш да у сенци протеста против Вучића има маса "ликова из Русије и бивших њихових покрајина". Ако рачунамо да треба да будеш баш будала да идеш против својих интереса, онда је реално да ни Руси, после деценија срљања, неће чинити тако нешто.

Дакле, имамо Русе, који до сада немају неку иоле јачу алтернативу која би могла да замени Вучићев режим (СПС још увек није тај калибар) који, ако ништа друго, барем не лупа санкције Русима по директивама из ЕУ или САД и одржава коректне односе са њима, што је Русима данас "пуна шака браде".

По твојој теорији, ти Руси дају подршку протестима против Вучића.

Ако као последица ескалиралих протеста буде неки преврат, да све поново "ломимо преко колена", немам сумње да западне државе имају више ресурса да на влас' у Србији поново гурну неке своје кандидате, него да се ту нађу неки прави идеалисти и патриоте вољни да ураде нешто добро за своју земљу ни због чега другог осим "јер тако треба".

И онда, немам сумњи да би ти кандидати погурани Западом били од оних који мантрају да "ЕУ/НАТО нема алтернативу" и да би једна од првих ствари било "усаглашавање са спољном политиком ЕУ/НАТО", што значи спуштање односа Србије са Русијом на ниво кога би нам дозволиле крупне западне силе (мислим, ваљда ти је познато да су Србију ономад наговарали да лупи ембарго Русији и престане да им продаје којекаквог сира, воћа и ламинат-паркета, док нпр. "Мерцедес Бенц" не замрзава своје инвестиције у КамАЗ-у, "Фолксваген" у своју фабрику аутомобила пуног циклуса, нити "Клас" затвара своју фабрику комбајна...) и тупава протеривања којекаквих службеника руске амбасаде.

Мени таква теорија да Руси раде директно у корист своје штете баш и није реална.

Него, пусти то. Шта је било са избором мотора? Ја све "чамим чекајући" да се јавиш са неким првим утисцима, са све налетом адреналина, ал' од тебе ни речи. 'Оће л' се "поклопити звезде" овог лета?
 
Ako narod ne pobedi mi smo ugasili upadaće ljudima u kuće oduzimaće decu i tako dalje
 
Moja majka ima samo nacionalne kanale jer druge nema i juče sam je iskoristio kao tester. Pitam je kakve to demonstracije bile, koliko naroda? Kaže skupilo se 150-200 huligana i jurili se sa policijom celu noć pa čak i Jeremića pojurili. Nema pojma da je tu bila neka masa naroda. Šačica huligana.
Posle vidim i da su sve snimci iz daleka i da se vide po maksimum 20-30čoveka. Na b92 komentarišu govor poljoprivrednika/huligana sa snimkom na pauzi. Ne puštiše šta je rekao, ali komentarišu nekim nejasnim rečnikom tipa obaveštajne službe itd.
Ja mislim po snimku iz Niša a to je objavljivao N1 bilo poprilično mase i policija se povukla uz veliki aplauz okupljenih građana.
 
Evo pre par minuta naleteh slucajno na jedan snimak. Uglavnom vidi se jedno desetak majmuna kako su prisli policiji i bukvalno izazivaju sukob. Gadjaju, bacaju metalne barijere, prilaze im i svasta nesto vicu i sve tako u krug. Mislim da ono nije obican izmucen narod vec neka ubacena skupina. Da li su huligani ili levijatani ili neko treci to ne znam. Uglavnom ocigledno je da svim silama izazivaju policiju na juris.
To su stručnjaci,čiji je zadatak da napadnu policiju i da bi policija imala razlog da interveniše.Da nije toga,siguran sam da bi se skupio još veći broj ljudi (kritična masa) i onda nastaje veliki problem.Sve je vrlo providno.Velika manipulacija masom i policijom.Policija odnosi pobedu jer masa nije sigurno organizovana kako govore režimske TV-e.Kakva opozicija-ne bi skupila 1000 ljudi.Vidite da ih narod tera.Ovo sad što se dešava,nije kanalisano i veoma je haotično ali jedno je sigurno-NAROD JE POPIZDEO.
 

Najbolje objasnio čovek od struke.
 
Ja ne odobravam nasilje i huliganisanje jer sve što je polomljeno, zapaljena narod će da plati. A što se vlasti tiče jesu li bili izbori jesu, jesu li dobili sa velikom većinom od 60 % od izašlih birača jesu, koliko ljudi znate da nije izašlo na izbore? E sad nevalja vlast pa po meni bi trebalo da je obavezan svako da izađe na glasanje pa kom opanci kom odbojci a ne pola Srbije ne glasa pod izgovorom maboli me uvo a onda svi ti koi nisu glasali prvi počinju da kritikuju, i sada propala opozicija sa stranim pomagačima pravi haos. Sve te sa viškom snage ja bih poslao u rudnik da se olade malo.
 
Opozicija sa stranim pomagacima pravi haos? Da smo izasli da glasamo sve bi bilo bajka i mrmot bi zavio cokoladu. Da li bre ti covece shvatas da su ti izbori pre svega nelegalni i ne legitimni, a onda i to da nije bitno ko i za koga glasa vec ko broji glasove? I ti ces da promenis nesto tako sto ces da glasas za "gospodina" Trifunovica ili Zukorlica ili nekog treceg?
Kakvi smo vala kad malo razmislim za bolje i nismo.
 
A propos избора...


Бем ти ту изборну комисију! Зар нико од чланова комисије делегираних испред неке од странака које су учествовале на изборима није видео или регистровао нешто овакво?
 
Mnogi tvrde da je BE92 podržavao Tadića dok je bio na vlasti, a ja se sećam da je BE92 ukinuo vremensku prognozu jer su tvrdili da meteorolozi lažu po nalogu Tadića da bi nam stvorili prividnu udobnost. Kod njih se nije reklamirala ni jedna državna firma, a političari iz vlasti su bojkotovali tu televiziju.
 
Ama ljudi pre svega treba da shvate da svi oni rade zajedno. I vlast i opozicija u saradnji obmanjuju narod, ali ne moze to neko da shvati vec ce da trci da skraba onaj listic.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh