Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čime zadihtovati stranice prikolica? Zvao sam za one trakaste gume, desetak cm širine ali u coki u tip topu nema odavno.
 
Видео сам у фирми да су радили са живом гумом за вулканизирање. Секли у траке и лепили али је била нека процедура. Користили су и сунђере.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Не знам колики ти је "луфт" између страница и патоса, али до сантима зазора би могао да задихтујеш и обичним силиконом, тако што једну од те две стране између којих хоћеш да задихтујеш, добро очистиш и припремиш да се за њу силикон поуздано држи, нанесеш уједначено силикона, а другу страну намажеш нечим на шта се силикон не лепи (шампон, мазиво и сл.), па затвориш страницу и оставиш да се силикон стврдне. Кад отвориш страницу, силикон је лепо "лег'о" и дитхује, на једној страни лепо држи, док се за другу није ухватио.

Ал' кажем, то је за мање зазоре и не баш за све случајеве.
 
Zar je bitno? Ima dole između stranice i patosa i u ćoškovima.
Ako misliš da nije bitno onda nema veze...
Pur penu izbagavati, ja sam je koristio, al je sranje..
Između stranica najbolje ušrafiti flah koji drži da li gumenu traku, ili ceradu ne bitno...
Između stranice i patosa najkulturnije je ukrojiti flah na dnu stranice da lepo legne na patos, i to je trajno rešenje, nije bitan ni lift od 5 do 10mm...
Za ćoškove ima više varijanti, nekad je dovoljno samo prilikom zatvaranja stranice staviti pleteni džak i mirna bačka...
Pur pena zadržava vlagu, pa rđa i truli metal, a i zadržavaju se žitarice pa se teško čisti..
 
Јово, гуму у ролни потражи у "Техногуми" или "Термопласту". Обе су из БГД-а
 
Aj da ne idem da slikam opet, na drudoj prikolicu sam isekao trake od stare kamionske cerade... Ne mora biti baš gumena traka... Ja imam u komšiluku čoveka koji prodaje gumene kedere, pa tako nađem svašta nešto... Al uvek se može imrovizovati...
Montoya nisam hteo flah da varim iz razloga što imam tako na jednoj prikolicu i malo malo prilikom utovara rolo bala popnem prednjim utovarivačem pa iskrivim, pa peglam da bi mogao da, zatvorim stranicu... Itd... Ovako je u ostalom došlo fabrički...
 
Јел прати неко, ено најаве за полицијски час. Не свугде али има времена до петка да нађе начин за све нас.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh