Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel uspeva neko da dobije ove neradnike iz uprave za agrarna plaćanja,kad kod zovem zauzeto a kad dobijem vezu niko se nejavlja i tako već 3 dana.
 
Pre nekoliko dana sedeo u njemu pa da postavim sliku,inače je bučniji od kubote,dosta dobra mašina.


E,sad pitanje ,kako mi Srbi da idemo u korak sa ovima,ajd da mi neko objasni.
Kao da ne živimo u istoj državi.
Imamo ista prava,ako ne i Srbi manje,samo oni imaju bolja pomaganja.
 
Trenutno je naj gori položaj SRBA u SRBIJI
Pre koji dan pričam sa drugarom koji je pripadnik Romske nacionalne manjine, pita me što se ne prijavim da sam rom?
Reko kroz mnoge nedaće su moji preci prošli zbog porekla veroispovesti i nacije pa i ja ću nekako izdurati!!
Inače Romska deca NE POLAŽU prijemni za srednju školu i fakultet!!
Dobijaju knjige i pribor džaba!!
Pravdanje časova i izostanci sa nastave se tolerišu!!
I u osnovnoj i srednjoj školi nemogu da ponavljaju razred!!
Romi koji su ne zaposleni nisu obavezni da se redovno javljaju na biro za zapošljavanje
Ne zaposleni Romi imaju pravo na novčanu pomoć socijalnu pomoć i jednokratnu pomoć u centru za socijalni rad
Besplatno popravljaju zube u domu zdravlja
Ne plaćaju participaciju
E sad ima i muljanja sa starateljstvom ne priznavanjem dece, vambračnim zajednicama tu može dobra para da se izvuče recimo majka 2_3 dece može da izvuče oko 35_40 000 din mesečno primanje od drzave!!!




Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Naša vlastela je odlučila da pomogne opštinu Srebrenicu,skući migrante,popravku Notr Dama i arape da imaju svoju teritoriju i plodnu zemlju u evropi ,subvencioniše strane kompanije koje nam izvlače preostalu crkavicu radi provizija a za srpske seljake i gradjane ih zabole Mile Kitić...Madjarska država radi sve suprotno,ko nas je.e.
 
Ne postoji korak sa kojim to može da se stigne. Kao u vojsci. Ko je u stroju i držao je korak, taj bude nagrađen. Ko je pao, pao je. Ko je ispao moraće da proda imovinu.
I šta posle? Posle ako se učlani u stranku možda će da se zaposli kod mubadale da tera traktor a ženu kod brata Turčina...
“eeeee...” što reče Jedan Čovek...
Ako nećeš, doćiće crnji migranti koji će hteti. Ovi sadašnji migranti ne žele ovde da rade jer prvo migriraju pametniji.
Takvi su ti naši koraci.
 
Evo u mom selu je dato oko 1200ha tim famoznim Arapima, koji da se razumemo verovatno i sigurno uopšte nisu Arapi ali to jako lepo zvuči!!
I još oko 500ha NECTAR
Atar za nas ostale ostao jako mali
Zakup se dize na preko 600e po ha mali propadamo veliki hvataju na količinu i tako to ide
Postoje i stočari koji imaju stoku samo zbog zemlje itd
Nema veze uvek će biti 'leba i uz 'leba!!!
Nek se svi namire!!
Radili su mnogi tu našu zemlju od bivših ministara do kumova i familije vlastodrzaca pa smo živi
Samo jedno se priča drugo se radi!!!!
Nego kad je sve tako super pošteno što čuvaju letinu??? Postoje straže i bunari i kanali za navodnjavanje uvek puni (nije student zapalio žito)


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Odavno me zanima da li ti “Arapi” zapošljavaju neku radnu snagu i to onako na belo, sa dažbinama? Znam da su 2014-te imali 220€/ha subvencije kao strani investitori a verovatno i subvencije po radniku pa im nije problem sa plate ko zna koliko zemlju da bi nakupili za što veće subvencije.
 
Мало сам читао теме али не могу да нађем одговарајућу па да питам овде: имам 7-8 младица самониклог јавора и хтео бих да их пресадим већ су почеле да сметају. Да ли је сад одговарајуће време и која је процедура?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pre nekoliko dana sedeo u njemu pa da postavim sliku,inače je bučniji od kubote,dosta dobra mašina.


E,sad pitanje ,kako mi Srbi da idemo u korak sa ovima,ajd da mi neko objasni.
Kao da ne živimo u istoj državi.
Imamo ista prava,ako ne i Srbi manje,samo oni imaju bolja pomaganja.
Znači makina 65 hijl. max povraćaj 20000 ,25 ha treba predati gebiju.
 
Мало сам читао теме али не могу да нађем одговарајућу па да питам овде: имам 7-8 младица самониклог јавора и хтео бих да их пресадим већ су почеле да сметају. Да ли је сад одговарајуће време и која је процедура?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Sacekaj jos malo da potpuno prekine vegetaciju, tamo krajem meseca. Naravno probaj ih izvaditi sa sto vise zemlje, lakse se prime.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh