Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
За разбијање покорице? Тако ми личи.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
I meni liči na to , ili za ledine i pašnjake za prozračivanje . Pravim neku trampu tj prodaju nekom liku pa bi trebao bar nešto da uzmem u račun a sve neke stvari što mi ne trebaju . Da je ovakva mašina za razbijanje pokorice odma bi uzeo a ovo neznam kako radi
images
 
Да се ја питам, ја бих туда протерао!
Асоцира ме на ту констатацију.

Послато са IQ1019N помоћу Тапатока
 
Ne znam u kojoj temi da pišem.Nezvanična informacija-da će se primeniti zakon za svinje kao i za goveda.U prevodu: Mogu da kolju samo ovlašćene klanice,Naplaćivanje prilikom uginuća za iznošenje leša.Odnosi se na obeležene.Neobeležene će podlegati kazni.Navodno će stupiti na snagu već sledeće godine.Eto dobra vest za sve proevropski orijentisane. Treba da jedemo ono što nam uvezu jer ako daš u klanicu,ko zna šta će ti vratiti i još ti uzmu popriličnu količinu novca.Ostaćemo bez ikakve računice.Ovo je još jedna od mera za unapređenje stočarstva.
 
Jos jedna proverena informacija a tice se oruzija za licnu bezbednost tj. pistolja i revolvera
Vrsi se procena bezbednosti...pa ako strucnjaci procene da doticnom licu nije ugrozena bezbednost samim tim oruzije mu nije potrebno...
onda u odredjenom roku mora da ga preda ili proda
Ovde je jedan vec dobio takav dopis, a vidim da se o tome pise i na fb
oruzije je preregistrovano vec bilo po novom zakonu
 
Kod nas skoro 90% sela nosi svinje negde na uslužno klanje tako da je kod nas zakon već primenjen. 🤣
Da ali ti što su radili dosad uslužno klanje neće imati pravo.Kod nas je u Bečeju prva bliža ovlašćena klanica.U Hrvatskoj se već naziru neke mere.Neka se jave kolege iz Hrvatske.
 
Videćemo.Tako je bilo i za junade.Sad ako teletu prođe 42 dana,hoćeš da ga prodaš.Moraš da nađeš još njih 20 da bi mogao da ga prodaš jer neće da otvara bočicu /radi se o TBC/.Dok se mi probudimo iz sna iz kojeg nikad da se razbudimo eto nama mera već spremnih.E sad da li će se naaći neka rupa,mada čisto sumnjam.Ovo će i za Srbiju biti nemoguća misija.
 
Ma nema od toga nista, to su i ranije govorili da se nece smeti klati u dvoristu pa nije od toga bilo nista. A otkud ce oni znati da si ti klao u dvoristu? Sem ako te ne prijavi komsija
 
Nekad se za zabijačku širom kapija otvarala,i jedno isto svinče po pet puta se vatalo i puštalo,samo da se čuje da skiči,pa se polutke naređaju na rem da se saulice vidi domaćinska kuća,pa popodne dođe tambura ili harmonika da začini događaj...
A sad ćemo zatvarati kapije,kad uvatiš svinče šokneš ga strujom i ništa se nečuje...harmoniku ćemo obići,već na Jutjubu u kući na tiho uz večeru neku muziku...
Jedino ako nas dim iz pećure ne oda....
 
Ima, ima. Tako su nas naterali i da registrujemo sve što ima točkove, da budemo kompletni sa signalizacijom......
Jeste, tako je bilo nekad. A nekad, nekad su se isto ljudi sakrivali kada je bio svinjokolj. Pitaj starije. Ustvari kod nas je bilo tako.....
 
To jeste,dal za vreme rata ili nešto posle...kaže se da od tada jedemo mladu prasetinu i teletinu,nije se čekalo da naraste,već brže bolje dok nisu odneli...al to je kratko trajalo....dok nije država stala na svoje noge....
Duži je ipak period slavljenja zabijačke... pogotovo za 29ti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh