Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ако се ожениш, кајаћеш се....ако се не ожениш, кајаћеш се.....за ове савремене.
Са овим данашњим размишљањем и момака и девојака, бела куга ће нас сатрти за 1 век (фигуративно).
Ја се сећам као мали, дедаци седели на клупи испред куће, картали се, зајебавали пролазнике као и ови њих....и сви су били приближно око 45-50 година кад су почињали са тим "дедаштвом", и тако су провели један део своје "старости", као дедаци по 30-40 а неки и по 50 и више година.
А данас тек са тим годинама (45-50) деда-момци почињу да се брину, дал је време за породицу......а овим баба-девојкама до 35 година, јелте преко тога су већ бабе, што се изводе по сплавовима и приватним журкама, кад се упали сијалица "могла бих и да родим".....ееее онда је касно, откуцао биолошки сат и код једних и код других, ови "деда-момци" избацују свету водицу у суву пустињу "баба-девојака".....после им ђаво крив, плачу на све очи да не могу да имају децу. Да се не нађе неко прозван ко има такав проблем од млађих дана.
Сврха живота, свих живих бића, је продужење врсте а не живљење личних хирова.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Apsolutno tacno ! Posle se sa 40+ godina kuka na sva zvona kako su i one mogle da budu majke,ali eto nije im se dalo jer im drzava nije platila jos jedan postupak vantelesne,a nisu mogle same jer je mnogo skupo. Pa radi to dok je dzabe curo.😀 Naravno cast izuzecima,ima zena koje pokusavaju godinama jos od mladjih dana,ali jednostavno ne ide. Takvim zenama se treba placati i omogucavati dokle god postoji iole nade. Ovim kojima je karijera,provod i ostala sranja na prvom mestu jok. Surovo,ali istinito jbg. Priroda je to u vecini slucajeva uredila sama ne samo kod nas nego kod svih vrsta. Moja prababa po majci je bila 34' god. Moj deda po ocu je isto god. Razlika jedna generacija. Njoj je malo falilo da doceka cukununuku. On je docekao praunuku,ali cukun nece sigurno . Ne moze ni da pomisli na to. Deda od mog druga je to docekao,i njegovi stariji kazu da starac nikad nije bio srecan kao tada. Cak ni kada je dobijao decu,unuke,praunuke. Za neke stvari vredi ziveti.
 
Poslednja izmena:
Kod nas znamo godišta od mojih pra dedova
A godišta idu
1892-1959
1928-2013
1961
1987
E sad pradjed je ostavio 8 dece 20 unučadi
Djed 2 dece 5 unučadi, za sada 5 praunučadi
Otac 2 dece, za sada 1 unuče
E sad pradjed se zenio 2 puta, pre 1 rata(nije imao dece)
Posle 1 rada našu prababu
A npr ćaletov brat od ujaka je stariji 6 meseci od mene , ili mladji 8 godina od svoje sestričine kad je došla (snaja, taj stric se oženio sa 23g) moja strina nije mogla da pohvata šta je kome
A ja bio djever u svatovima
A sasvim je normalno da je razlika u godinama medju kolenima u našoj familiji 2 god
A samnom u razred su išli stric i bratić iz jedne familije
A ima dosta slučajeva pogotovo medju starijim generacijama gde je razlika medju decom od istih roditelja 25_35g
A polu krvi i 45_50g





Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Данас сам чуо за овај сертификат за ц и е категорију да ће бити потребан која је ту процедура јел вадио то неко и да ли може електронски да се све одради
 
Poslednja izmena:
Има форе до 29-30.12 да се поднесе захтев. Лично или може да се овласти физичко лице али нисам сигуран каква је процедура. Цена таксе или шта је већ је 6090 динара + уплатнице. Пре неколико дана се говорило о овоме и неком продужетку акције(јако мало возача поменутих категорија се пријавило) али читам на б92 са од тога нема ништа. После овог датума ће бити потребна обука/полагање неког испита уз малу накнаду од хххх€ и онда си профи возач. Овога ће бити ослобођени ђаци саобрађајних средњих школа који похађају друмски смер или тако некако. Остали нек' се спреме.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Управо сам онлајн поднео захтев на овом линку http://cpc.abs.gov.rs:8080/cpc/login.xhtml а ових дана ћу скочити до овлашћене експозитуре да видим како и да ли ово функционише или мора лично
 
Da li je neko umesto betonske,postavljao gipsane ploče? Tavan mi ne treba,a prostorija neće biti velika- 2,5 x 3 m. Da li je,osim razlike u težini,razlika i u ceni? Naravno,ukoliko bih radio sa tim gipsanim pločama,na njih bi išla neka izolacija.
 

"Svi vozači koji su stekli pravo na upravljanje vozilom neke od kategorija: C, C1, D, D1, CE, C1E, DE ili D1E i koji će steći pravo na upravljanje neke od navedenih kategorija najkasnije do 29. decembra 2019. godine, spadaju u kategoriju „vozača sa stečenim pravima„.

Ovim vozačima će se priznati stečena prava samo na osnovu vozačke dozvole neke od gore navedenih kategorija i oni će biti oslobođeni od pohađanja obuke i polaganja ispita za dobijanje početne kvalifikacije. Zapravo, ovi vozači će trebati da prođu samo administrativni postupak podnošenja zahteva za dobijanje sertifikata i kartice, koji mogu podneti i nakon pomenutog toka."
Izgleda da ce moci i posle, vazno je da si vec polozio. E sad moguce je da su omasili

Inace ovo je jos jedna pljacka u nizu. Paraziti iz agencije za bezbednost saobracaja opet sebi prave posao.
"Kvalifikaciona kartica vozaca" - zar to vec ne postoji i zove se vozacka dozvola :rolleyes: Dakle od sad ce biti 2 vozacke jer 1 ocigledno nije dovoljna.
Zale se kako nema vozaca, a uslovi sve komplikovaniji i komplikovaniji...
 
Poslednja izmena:
Ja bio pre par dana da podnesem zahtev, kaze ne moze, imamo mnogo zahteva da obradimo, vise ne primamo..
Jbm ti slepacku drzavu vise! Sto Hitler ne satari sve, naselila bi se neka normalnija nacija bar!

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Rok je do kraja godine, zahtev moraju da ti prime. Idi opet i lepp im zapretii moraju da prime. Ja bio u smederevo, cekalo nas 30 u 8 ujutru. Prodje skoro 100 ljudi na dan. Ceka se dva meseca za ta sranja.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Da li je neko umesto betonske,postavljao gipsane ploče? Tavan mi ne treba,a prostorija neće biti velika- 2,5 x 3 m. Da li je,osim razlike u težini,razlika i u ceni? Naravno,ukoliko bih radio sa tim gipsanim pločama,na njih bi išla neka izolacija.
Mozes tako da odradis samo stavi mineralnu vunu 10cm i alu foliju ili paropropusnu-vodonepropusnu foliju,prostorija se lako ugreje jedino nece da drzi temperaturu,a konstrukciju za gipsane mozes sa letvama(jeftinija varijanta), sa profilima,kao spusteniji plafon(malo skuplja varijanta). Ja sam isto odradio tako neke prostorije jos sam na zidove iznutra stvio stirodur,mrezicu pa ogletovao,pa sad zimi upalis grejalicu i za 2-3 min toplo unutra

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
To se zove, nemaš mir spokoj i privatnu svojinu!!
Ako je dozvola važeća o čemu pričamo???
Ali 1500000 vozača po 60e svaki, to mu dodje oko 90 000 000e
Onda prelazi na pre registraciju LEGALNO REGISTROVANOG oružja kreće računica
2000 000 cevi, prosek 2 po vlasniku
1000 000 vlasnika, milion lekarskih po 50e
Bar 3 milje parking karti, bar 3 milje doručaka dok se to završi, po svakoj cevi još oko 80e bože moj da se zavede!!!
To je 160 000 000 evra rodjaci
Tako i taksa za ekologiju!!
Tako nam je sve
Onda MIN-DŽA pomaže francuze albance i ostale dok naš narod razoružava i beži u inostranstvo, prima migrante još hoće da ih naseli, skoro je izjavio da će za 30g biti pola nas pola migranata!!!
Jebexmtiženomajiku!!! Odmah zakopati u djubar!!!!!!
Ali posmatrajte te male stvari, lična karta onaj izvod iz knjige rodjenih, te gluposti tu se uzima keš i na akciznoj robi!!
A cilj mu je da rasturi sela jel mu narod na selu donosi mali prihod!!!!!
Jede sve bez carine i pdv-a
Živi bez javnih preduzeća!
Razmislite o tome!!
Gde je akciza i carina na 250l rakije što sam ja ispekao??
Gde je pdv na šunku i kulen što sam jeo jutros???
Pio sam sinoć domaćeg vina iz Neština gde je tu akciza pdv????
Znači on nas vidi kao štetočine!!!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Malo pre sam zvao amss, kaze da dodjem sutra ili u petak, primaju zahteve od pola 3 do 4.
Ocigledno j*be lud zbunjenog.
A to za oruzije isto treba da resim, u kuci imamo pusku koja je stara 40god, cale ne ide u lov vise od 15 god, da ne bi uzeli moram da polazem za rukovanje pa zatim lovacki ispit, da vadim razna uverenja sto na kraju ispada nekih 300-350€.
I naravno da placam lov svake god pa sad isao u lov ne isao...
Tako mi bar rece jedan sluzbenik u supu kad sam pitao..

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
U pola sveta đožeš da kupiš poluautomatsko oružje na ličnu kartu!
U Texas možeš da nosiš oruzje ali MORA DA BUDE NA VIDNOM MESTU!!!
Tvrde da je tako smanjena stopa kriminala,
Isto zakon o privatnoj svojini!!
Šta šteti drzavu ako neko ubije lopova?
1 zdravstveno manje, možda 1 socijala manje, država je tu u plusu!!
Jedino je našoj drzavi u interesu da nas razoruza!!???
Možda zbog globalnog plana da se uništi naš narod??
Nek nas napadaju migranti u našim kućama!!
Ne znam jeste li čuli za termin SEX DŽIHAD??
Dobro unam da je svuda u svetu lov sport bogatih, ali odtavi nam oruzje a pojačaj kazne za zloupotrebu istog, punićeš budžet,
Ali strah je njih od pobune naroda, izbegavaju da odgovore i na pitanja novinara, MIN DŽA hvali MURATA, a gde je Car Dušan Silni????
Kao i male poljoprivrednike hoće da upropaste da nam se trag zatre!!
Hvale IPARD nije loš on ali kako moje domaćinstvo da priušti sebi takvu mašinu??
Sad ovo lažu i mažu za pomoć malim gazdinstvima!!
Ako stranac dobije 10000e po radnom mestu, daj to i domaćem, i svakom ko osnuje gazdinstvo!!!!
Ali BAGRA I FUKARA se dohvatila pozicija,
Posmatram kod nas u opštini kao u komunističko doba, podobni NE obrazovani kolo vode
Onda otvori malo granice da sirotinja dobije loše ali jeftine hrane, starih auta itd!!!
Ovom drzavom vlada možda 30_50 porodica iz senke, a političari su dobro plaćene marionete!!!
Porez na luxuz za auto star19g, tačno hoće da nas ubede da uzivamo u luxuzu!!
Npr ja mogu da registrujem auto na moju babu koja je ivalid 90% ali ona sad ima 79g
Koliko će da živi?
Budimo realni!!






Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Информација је из АМСС љубазна жена ми све детаљно објаснила.Ко тренутно не вози и не бави се тим послом профи.возача а има положене Ц , Е, и Д категорије моћи ће у наредних 5 год. да поднесе захтев за лиценцу када му то буде затребало тј.када се одлучи да то ради и вози.За оне којима је тренутно то занимање и који возе камион или аутобус за њих важи овај рок 29.12 2019 до тада морају поднети захтев за добијање лиценце ,јер после тог рока неће више моћи да обављају ту делатност,ни овде ни преко.Наводно за даље оне две таксе од 5000дин и 1080 остају исте ,барем је тако речено и за све оне који после овог рока буду полагали морају проћи кроз обуку да би остварили право за овај сертификат и лиценцу.Мени је рекла да дођем после ове гужве кад будем хтео у НС - у адреса Трифковићев трг 1 где је Мото клуб и одрадим то пошто тренутно не возим а имам положено за Ц и Е категорије.
 
Lovac Luka,
Svaka ti je ko u Njegosa.
Pre par godina kupim pusku (tada cetvrtu), na moje veliko sadasnje razocarenje kombinovanu, znaci jedna cev bojeva jedna sacmena ali jedna puska. I tad platim sve takse poreze i prireze, na secmenu cev pa posebno na karabinsku cev, obuku sam srecom imao (a sve platio iako sam rezervni staresina, ucesce u ratu x 2), novi oruzni list i dobro, progutam sve ajd tako mora. Ali sad opet napravise da opet moram da platim sve takse kao za dve puske znaci oder. Aj i to, odem pre par meseci u drugi grad da uzmem lekarsko i tad rekose produzili jos godinu da se zamene oruzni listovi i ajde reko zavrsicu to kasnije. Odem sad u SUP kad ona sto radi kaze ne vazi??? Kako sele kad pise 5 godina, kaze ona jeste, ali ako predas za mesec dana u SUP. Znaci lekarsko koje su doktori potpisali da ti vazi 5 godina kod njih ne vazi ako im ga predas posle mesec dana od dana izdavanja.!!!!????
Sve sam ostale prodao, pistolj im vratio ali ovu sam hteo da ostavim isao u lov ne isao. Sad mi dodje da uzmem brusilicu i da je isecem ko repu i da im je odnesem. Tad sam je platio 700evra IZ94 (12 magnum i .30-06) a sa ovim zadnjim haracem uzece mi 2/3 vrednosti puske. Ovo za lekarsko vecina nije predala kao i ja jer su produzili i sad ce mo svi u drugi grad po lekarsko pa ti vidi. Lov jeste skup sport ali ne mora drzava jos da staje nogom za vrat.
A imam i C kategoriju.... Turci su uzimali "desetak"(10%) ovi brate ne ostavljaju ni za jogurt.
 
Информација је из АМСС љубазна жена ми све детаљно објаснила.Ко тренутно не вози и не бави се тим послом профи.возача а има положене Ц , Е, и Д категорије моћи ће у наредних 5 год. да поднесе захтев за лиценцу када му то буде затребало тј.када се одлучи да то ради и вози.За оне којима је тренутно то занимање и који возе камион или аутобус за њих важи овај рок 29.12 2019 до тада морају поднети захтев за добијање лиценце ,јер после тог рока неће више моћи да обављају ту делатност,ни овде ни преко.Наводно за даље оне две таксе од 5000дин и 1080 остају исте ,барем је тако речено и за све оне који после овог рока буду полагали морају проћи кроз обуку да би остварили право за овај сертификат и лиценцу.Мени је рекла да дођем после ове гужве кад будем хтео у НС - у адреса Трифковићев трг 1 где је Мото клуб и одрадим то пошто тренутно не возим а имам положено за Ц и Е категорије.
Ako imam C i svoj kamion da 7,5t i vozim ga samo za svoje potrebe u sta ja spadam. Ovo boldovano ne razumem, mislim razumem, ali ne znam da li ja spadam u profi ili ne, jer ja povremeno kad meni treba vozim. Da li da placam i taj harac ili ne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh