Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Luka ajde kod mene imam dobre rakije a ostali nek traze maldu pa kad se luka napije,a pre nego otrezni da ga zenimo

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Ženidba je rizik, retko ko će to priznati,
Kad uzimaš ovna gledaš mu rodovnik!!!
A ne ženu, ljubav jeste opijum prvi sam ja zaljubljiv, a strast je droga!!!!!
Čovek prvo oseti strast, to traje jedno vreme, onda možda i ljubav??
Što reče jedan moj starac, ja došao sa posla a oni doveli neku curu u kuću
Pitam ja ko vam je ta?
Veli djed to nije TA to ti je žena, mi smo te oženili!!!
Nego jeste vi mene vjenčali i djete napravili????
Mogli ste sve završiti kad ste već počeli!!
Tako je bilo!!!!
Naj bitnije je da je žena "ČESTITO ČELJADE"!!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Подржавам, што би рекли херцеговци од чеговића је млада. Да ли је породица здрава, да нема неке болести или самоубистава у породици. Па ако положи све наведено опет остаје каква је она у глави. Неко неписано правило каже да женска линија носи проблеме у глави(понашање). Из мог друштва па и самог села доста је било бракова са 21-23 године старости. Не морам да причам колико развода после 7-8 година. Младе неће у село ни за живу главу само град. Са једном сам се борио пре 4-5 година и објашњавам јој: имаш посао, имаш аутомобил и пара да га возиш. Можеш да живиш у не знам каквој селендри кад ти је све на дохват руке. Не вреди не иде, боље спуцати 300 € за кирију и режије и рећи да живиш у граду а те паре ти на 20км од града могле остати. А деца кад дођу мораш да их изведеш испред зграде па преко улице не би ли стигла на игралиште или у школу. На западу ко има иоле пара у предграђе сели да се склони од гужве и буке. А овде колонизација опет на делу да се град напуни и индустрија подмири. И наравно принц на белом коњу који се чека. "Нећу ја да идем у свињац, тамо смрди" а не смрди гомила пара на столу од тих истих свиња. И онда се укључи неко ко се раније оженио, да не кажем удао код жениних да ми пуно бирамо, и да не знамо шта хоћемо. Одма инцидент у најави. Ово не мислим на колеге који су у теми, већ лично искуство.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Skoro sam bio u Sloveniji, i gore jako puno neozenjenih, kazu da je jos gore no kod nas, devojke nece na selo itd..

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Moje skromno momačko iskustvo mi govori daako si na selu teško ćeš naći devojku iz sela a da hoće i da ostanu,jer celog života gledaju mamu,babu,tetke i ostalo kako su malte ne robovi,možda ne baš robovi,ali sa gomilom obaveza u kući, dvorištu,njivi a da ih baš ne zatezuju mnogo,pa se plaše da će i one tako proći mada uglavnom u stvarnosti i nije takav slučaj...pa bi sve da beže u grad...
Kad znaju čime se bavim nisu malte ne htele ni da me pogledaju...
A nasuprot tome,devojke iz grada su bile oduševljene mojim zanimanjem,redovno sam ih dovodio kući da vide životinje, da se snjima maze i kako to već ide...odrasle u gradskoj gužvi pa im se svidjao naš način života...
Do kraja sam i oženio curu bez zemlje u saksiji,bez miraza,bez predrasuda...nikad je nisam terao u štalu,računam to je moje, ona ima svoj posao,pa je uvek rado išla samnom u štalu,pravila mi društvo,kad se zadržim na njivi da im sena i vode,pazi kad će koja da se teli i tako to....
E sad,kako nije sve u životu idealno,tako je i slučaj sa mnom... oženio sam SREMICU...
Nisam slušao starije,kad su mi divanili da je "jeftinije platiti"...
 
Sremac sad je kontra, svi nesto o selu pricaju kao ideal proizvodis hranu, sam gajis i slicne gluposti. A zapravo kad vide kako se to radi, brzo zbrisu.
 
Да не буде да неће ни једна на село, увек се може наћи/ упознати жена са 1-2-3 детета која је у фазону дај шта даш само да је мир. Знам неколико таквих распуштеница нашле старије младиће. Он намирен она алиментација. Ма милина...

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ако се ожениш, кајаћеш се....ако се не ожениш, кајаћеш се.....за ове савремене.
Са овим данашњим размишљањем и момака и девојака, бела куга ће нас сатрти за 1 век (фигуративно).
Ја се сећам као мали, дедаци седели на клупи испред куће, картали се, зајебавали пролазнике као и ови њих....и сви су били приближно око 45-50 година кад су почињали са тим "дедаштвом", и тако су провели један део своје "старости", као дедаци по 30-40 а неки и по 50 и више година.
А данас тек са тим годинама (45-50) деда-момци почињу да се брину, дал је време за породицу......а овим баба-девојкама до 35 година, јелте преко тога су већ бабе, што се изводе по сплавовима и приватним журкама, кад се упали сијалица "могла бих и да родим".....ееее онда је касно, откуцао биолошки сат и код једних и код других, ови "деда-момци" избацују свету водицу у суву пустињу "баба-девојака".....после им ђаво крив, плачу на све очи да не могу да имају децу. Да се не нађе неко прозван ко има такав проблем од млађих дана.
Сврха живота, свих живих бића, је продужење врсте а не живљење личних хирова.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh