Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZA DEJU Deki bas da te pitam za Palmu iz prve ruke kakav je kao covek i domacin dugo je na politickoj sceni a nama sa strane se cini da je podigao Jagodinu na jedan visi nivo .Kako ga ocenjujete vi Jagodinci jer opet vi ste najmerodavniji i najbolje ga poznajete
 
Što se Palme tiče, ja sam bio njegov ljuti protivnik a onda mi je delima u mom selu zatvorio usta. Sve što je obećao, sve je odradio. Vodovod, asfalt do svake kuće, renovirao dom kulture koji se srušio do zidova, napravio ambulantu, sve klimatizovao. Možda samo 2 kuće u selu nemaju asfalt do kapije. To je sve odradio do 2012-te. Od tada mršavo. Ove godine odradio poljske puteve tucanikom. Idem kolima do njive 60 na sat.
Za grad je najmanje odradio, pa ga u gradu manje vole. Ne traži da se učlaniš da bi dobio posao ali voli da odeš i pitaš za posao. Svako ko savije ponos i ode da ga pita za posao bude stavljen na spisak i većina bude pozvana prvom prilikom da radi.
No tajna njegovog uspeha je odavno provaljena. Zna da ima veliko glasačko telo i zato svakom vladaru se popne na glavu da dobije pare za opštinu. Tako da mi napredujemo na štetu cele države. To je dobro prikazano u Insajderovoj emisiji o Jagodini i Kragujevcu. Daju mu pare bez priznanice. E sad, da krade iz budžeta grada ja u to ne verujem jer budžet je mnogo mali koliko može bager da iskopa za EPS u danu koji traje 38 sati :D i to je Insajder obradio još u vreme žutih.
Sve to možda nije pošteno, ali je nama korisno. Pre njega smo imali gradonačelnika koji ništa nije stekao, a ni nama ništa nije napravio pa smo ga već i zaboravili :D nije nas ni ovaj zatrpao u zlatu, ali ja više ne gazim blato ni do njive, što nisam ni sanjao.
I još jedna stvar mu je dobra. Svakog đaka završne godine škole vodi na more besplatno. Maloletne u Crnu Goru, punoletne u Grčku. Vodi i studente, fudbalske klubove, KUD-ove, poljoprivrednike, penzionere, medicinske sestre, čistačice, nastavnike. Ja sam sa FK išao 2013-te u Grčku 7dana. Nadao sam se nekom kolektivnom smeštaju a dobili smo hotel sa 4 zvezdice u fulu. Kao prvoligaši a ne seoska liga.
A znam i mnogo dece koja nikada nebi videla more da im nije bio Palma. A deci je to bitnije nego penzionerima Grčka ili poljoprivrednicima Švajcarska, Italija, Francuska, Austrija. U Austriji bili u hotelu sa 5zvezdice. Kaže mi komšija koji je išao, prođeš kroz hodnik hotela i vidiš cipele ispred vrata. Odmah znam da su u toj sobi naši seljaci :D
 
Sve to što je uradio je ono što bi svaki političar i trebao da uradi za vreme obavljanja svog dela posla. Sve bi to trebalo da bude normalno.
Ne treba opština da šalje na more nego da ti od svog posla možeš da platiš. A sve te besplatne stvari za đake i treba da budu besplatne. Višak novca treba da postoji odozdo, iz naroda koji svojim radom i dobrim cenama svojih proizvoda steknu taj višak pa plaćenim porezom pune budžet. Jedan deo od poreza opština koristi za svoj rad i promociju a država da vraća svima a negde i više gde su prioriteti...

Šta ima seljak da ide u Švajcarcku da vidi kako se radi. Srpski seljak je umeo da napravi višak i dobar proizvod ali mu ponudi pristojnu cenu. Nemoj da ga bunariš i on će sam da napravi i štale i vagone žita i dobru šljivu i malinu. Ali kad ta država koju seljak plaća izigra tog istog seljaka, seljak će naći način da sebe obešteti, naravno na uštrb budućih resursa i generacija. Isto je i sa građanima koji rade i raznoraznim PP poslovima otimaju od države uz blagoslov političkih partija. Oni koji imaju manje kradu, švercuju, izbegavaju porez...

Kad sve sabereš kroz ovu latentnu nacionalističku tenziju između balkanskih državica i naroda i narodnosti koji su u stvari jedan te isti narod samo prefarban raznim bojama, Evropa i Amerika, stari latini, kao i Rusija i Turska ništa manje nečasno, održavaju i podgrevaju ovaj lonac pokušavajući da prodaju svoje naoružanje i naravno da sa rimskim sistemom zavadi pa vladaj, održavaju ove narode u bedi i siromaštvu iskorišćavajući znoj i trud...
Do trenutka kada im je sukob potreban za svoje interese... onda će lako pustiti da se opet prekrajaju granice ne zato što nekog od tih naroda vole već zato da bi dok se prašina diže svuda okolo opet ućarili ponešto za sebe...

Do sada je gedža mogao da pobegne u šumu i da se hajduči a sada ni šuma nema...
 
Nebih se složio da seljak nema ništa od toga što će posetiti Švajcarsku, Austriju, Francusku ili neku drugu agro razvijenu državu.
U svakoj profesiji dobijaš inspiraciju, a kod nas Srba i motivaciju da uradiš još bolje od tih koji se smatraju najboljim. Znate i sami koliko je primera vrhunski sređenih farmi, ali koje su ipak za ugled imale neke zapadnjačke..
Takođe, bitan faktor je konstatovati i organizacione modele, jer tu su naši ljudi tradicionalno tanki i prave mnogo praznih hodova.

Nažalost, što se tiče naše države, ona zaista ništa ne čini da konkretno podigne produktivnost(pa i kako bi kad ima Krkobabića za strategiju poljoprivrede), ali sa druge strane, naši ljudi skoro da nemaju nikakve lične volje da se povežu u neke 'klaster' i diktiraju cenu svoje robe..
 
Baš su Austrija i Švajcarska primer da je stoka skoro cele godine na ispaši, jer je tako mnogo ekonomičnije.
Kod nas je potpuno obrnuto, krave su cele godine na jaslama i hrane se skupom mašinama pripremljenom hranom..
 
Не знам како је по вашим селима, али овде краве и остали преживари не могу на испашу. Донета је одредба да животиње не могу да се крећу самостално по улици и успут прљају.
Село Томиславци је у питању, Бачка Топола. Важи и за остала села. Сад се иде корак даље да се и крупна и ситна стока избаци из дворишта, јел ето комшијама смета. А насеља наменски грађена ван главног пута да не би било проблема. Па у селу је читаво ново насеље тако изграђено. Парадокс.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
...јел сте тако гласали...
Једно време нисте смели трактор или приколице оставити испред куће на улици. Час посла и ето инспектора долази по пријави грађана. Ово је било у Бајши. И наравно оне са баш великим трактором није видео, односно нису се жалили на њега. Има свега.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Taton je skocio sam, kako su nestali svi svedoci kojih je bilo puno snimci kamera...

Imate video Malugarskog pretpostavka pravde.Osudise decka koji je bio u drugom kraju grada u to vreme i kome je napisana kazna za parkiranje.
Sud to nikada nije uzeo u obzir.

Tako i kimija osudise za pesmu i lutku na tribini na godinu dana iako je on zahtevao od navijaca da se nepeva ta pesma, sto su i zanadari posvedocili.
Ali je vrsena hajka u to vreme preko medija.

 
Sin ih namestio i spremio za akciju, samo da krenu...
0121897376447ddfbfdd48c484f05e79.jpg
42eba61db601080a288ecac93729d536.jpg
5b7235b290563983274493bc68587d65.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ja sam dugo bio ubedjen da taj laskavi nadimak koji smo nosili EVROPSKI BRAZILCI da je u skladu sa nasim mentalitetom i temperamentom medjutim sa obzirom kako se to sve promenilo preko noci to je ipak vise zavisilo od sistema tj atmosfere i okruzenja kiptelo je od zadovoljstva,ljubavi,strasti a sarm, seksipil i potencija to je bilo za Ginisa .Pocetkom 21 veka kao da je neko presekao vene naciji pocelo je posrnuce ,depresija ,nezadovoljstvo kao da je neko zeleo da nam ugradi mentalitet i razmisljanje logorasa i izgleda da su i uspeli u tome.Dali smo se bacali kamenjem na boga da smo toliko zanimljivi osvajacima ja mislim da jedino sto nasim ljudima treba je SLOBODA I NEZAVISNOST nista drugo uzivali bi kao Indusi i Kubanci a ovaj program MMFa i ove silne banke i zelenasi i izvrsitelji kao i aktuelni diktatori na vlasti su vec naciju srozali do dna jer tu i najaca psiha mora da popusti .Najsrecniji bi bio da nas nikad ne prime u tu usranu Evropsku uniju medjutim kako su pritegli ovi olosi sa zapada blizi se dan odluke i JEDINO RUSIJA MOZE DA NAS SPASI KATASTROFE ali i to zavisi na koju stranu ce nas BALANSERO tj sponzor PORODICE KLINTON
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh