Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prošle godine u čelo jedne njive gde mi je bila strnjika pa preko puta je bio parlog doneli pčele pa su bile na dve platforme, bilo je za dva kamiona košnica. Baš tu sam bio parkiran dok mi je kombajn sipao u prikolice. Nisam mogao da izađem iz traktora. A posle sam morao da pazim i kad sam presovao slamu. Ove godine tu više nije parlog i nema pčela a i video sam da su označili gde su pčele i koliko ima košnica i neki brojevi telefona su na tim tablama. Uglavnom, pre možda dva meseca je čovek umro od ujeda pčele a nije bio alergičan bar kako čujem.
 
Postoje pčelari i medari.Ovih drugih ima najviše, videli da se konj potkiva pa i oni stali u red.
Nisu videli da se konj potkiva vec su izracunali da je 1 kg secera 50 do 60 dinara a kilogram tog uspinovanog meda je 500 dinara pa su ljudi krenuli odvazno a pcelari muku muce ostalo je u njima jos ljubavi i zelje ali je sve teze i teze u nekim rejonima je pcelarenje davno proslo vreme ili nemoguca misija. Skoro mi prica covek koji mnogo dugo pcelari a inace i izradjuje kosnice i ramove da nikada nije bilo ovoliko pcelara kao danas. Iznenadio sam se na taj podatak jer sam bio ubedjen u suprotno.Razlog zasto je tako trazim u cinjenici da je 90 posto naseg meda secerusa a otvorene su i subvencije da poguraju ceo biznis. Postoje rejoni gde je jos uvek sterilno i savrseno za pcelarenje ali i delovi Srbije gde netreba ni pokusavati uglavnom vocarski krajevi ali sada se vidi na forumu da je Vojvodina postala groblje za insekte i stice se utisak da se u ravnici koristi jos jaca doza hemije nego u Srbiji a sa totalnim herbicidima su rekorderi. Na ovom video zapisu o znacaju pcela je broj pregleda samo 315 sto znaci da taj znacaj nikoga ne dotice a na video zapisu za jedan totalni herbicid broj pregleda je 40 000, pcelarsko udruzenje ne placa skup marketing u udarnim emisijama a drzava se bavi precim stvarima ali zato farmaceutska mafija radi 24 h a evo sada nasa drzava stavlja u cevi planinske reke i potoke i u cevi ulazi celokupni vodeni svet Dve trecine Azije ,Afrike,Australije,Amerike su nepregledne pustinje u kojima raste samo kaktus i zive zmije zvecarke a nama je bog dao da iz betona raste drvo dobili smo dar od boga na ovakvu zemlju gde sve uspeva NACIJA JE POCELA MASOVNO DA KORISTI TOTALNE HERBICIDE jer navodno tako trazi struka JER VALJDA NEMOZE DRUKCIJE TAKO MORA .......... DALEKO JE SUNCE
 
Da, mi u ravnici smo monstrumi. Verovatno zato i donose pcele iz ostalih krajeva na repicinu i suncokretovu pasu. Interesantno si ti to podelio ravnica i Srbija.
 
Trebalo bi istraziti taj pomor pcela .. Moglo bi se krenuti od toga u kojoj regiji je vise pomora a u kojoj manje i sta je tu zastupljeno . Osim toga laicki meni je pcela kad se kaze jedan simoatican a i koristan insekt koga bi dabome trebalo sacuvati , a pcelarske pcele one gomile kosnica su inace vise kao stoka svaka druga ili usjev ili roba.
 
У тим срцепарајућим чланцима о тровању, ти пчеларски „политичари“ не наводе какав неред праве пчелари и како се понашају. Треба прво да почисте на свом прагу. Постоји поступак како се пријављује тровање и савез пчелара се хвали како је тај проблем решив, али само кроз говорне вежбе.

Али и они се понашају у складу са својим пркном. Важно је да су ту ди јесу и да лова капље, а проблеми пчеларства остају деценијама нерешени. И осим тога, праве проблеме домаћем становништву, на разне начине.

Да не буде забуне и ја сам пчелар и врло добро знам шта је проблем.
 
Postoje pčelari i medari.Ovih drugih ima najviše, videli da se konj potkiva pa i oni stali u red.
Ispravi me ako gresim,ali pcele se cuvaju zbog meda i cilj je sakupiti sto vise meda i sto vise zaraditi kao i sto vi gajite hektare i hektare zitarica i ostalih kultura koje prskate svakakvim sranjima samo da povecate zaradu, cuvate dosta stoke koju hranite takodje svakavim sranjima takodje da bi samo povecali profit. Zar ne? I ne,ja nisam pcelar. Mrzim pcele jer ih se plasim,ali volim med.
 
za MOMU I COCI ja 064 Momo malo ti je nerazumljiv post i cudan a predpostavljam da je miroljubiv a Cocijev je razumljiv ali zasto stalno neka teorija zavere pa lepse je da kazem ravnica nego Austrougarska a opet mozda bi neki voleli i to Austrougarska. Moram da obrazlozim moje pisanje ovo sto pisem ne pisem iz verskih razloga jer ne verujem u boga ali mnogo volim prirodu i smatram da niko nije ovlascen da to unistava i remeti i ako je planeta ocuvana toliko hiljada godina unazad nismo mi sada ovlasceni da to sve urnisemo a inace ZDRAV NAROD JE BOGAT NAROD. Mi nazalost nismo zdrav narod i ne postujemo svoje zdravlje ALI TEK KADA COVEK OBOLI OD NECEGA krece da spoznaje prave stvari i uvidja greske .Tada krece povratak prirodi povratak zdravoj hrani cak se bezi od silnih lekova koje namece farmaceutska industrija i vraca se prirodnim melemima, travama,cajevima A SVE SE NALAZI U PRIRODI SAMO GA TREBA UZETI ALI NEMOZE DA SE UZME AKO JE RADIO TOTALNI HERBICID jer on kao sto susi bagrem i glog susi i jetru i ostale organe .Medjutim svest naseg naroda je prepustena stihiji VECINA NARODA IMA KASNO PALJENJE A CIM JE KASNO PALJENJE JAVLJA SE DIMCINA USLED LOSEG SAGOREVANJA. A ovo je samo se nadam APEL nasim kolegama da budu obazriviji i da sacuvaju na pravi nacin i sebe i druge
 
Čika Lazo nisi me razumeo pa da pokušam u kratkim crtama da objasnim.Pčelar je čovek koji pored meda, matičnog mleča, pčelinjeg voska, pčelinjeg otrova, polena, propolisa proizvodi ili dobija rojeve i matice za dalju reprodukciju.Medar je njegova sušta suprotnost pa saberi 2 i 2 za odgovor.
Za drugi deo u vezi proizvodnje žitarica mogu slobodno da ti kažem da uprkos svom boravku na forumu uopšte ne pratiš zašto i zbog čega mi to prskamo raznim sranjima pa se neću ni truditi da objašnjavam a za treći deo u vezi ishrane stoke sam zatečen jer ne znam zašto su lucerka, soja, suncokret, stočno brašno, kukuruz, so, silaža, premiksi svakakva sranja za ishranu.Čime ti hraniš svoju stoku?Daš im para pa stoka ide sama da kupi šta joj se sviđa ili jedu sranja kao naša što jede?
 
ZA COCIJA 064 jedna ravnicarska da ne kazem slaninarska kao gest dobre volje a ti mi samo kazi DALI PASE TJ DALI TI JE LEGLA KO DECIJA GUZA U NOSU
 
ZA COCIJA 064 Nije to mi je maceha a priznaj nevaljalce jedan ravnicarski DA BI GA STAVIO TVOG NEVAJALKA MOJOJ MACEHI A VERUJEM DA BI JE ORALNO RASPAMETIO
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh