Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa da :) ... E baksuzi jedni, danas bili u obilasku... :)
Špijuni su među nama :D

Poljoprivreda, i ako ima svoje ministarstvo, je mnogo loše organizovana. Npr, organizovaniji su vlasnici kućnih ljubimaca. Njima se brutalno zabrani šetnja, rečima “baš me briga bre”. Onda oni organizuju peticiju gde sakupe ozbiljne potpise za 24h. Vođa kaže, ohoho 50-60K glasova, nije zezanje. Izvin’te, evo vam onda duplo za šetanje. Ma evo vam dva puta dnevno iako niste tražili. I obavezno dezinfikujte šapice!
A ti što imaš stoku na salašu, ti puzi do salaša dok kukuruzi ne porastu. Ako imaš 70+ godina, plati prolaz 50K dinara pa idi na salaš i ostani tamo.
 
Moji starci i svaja su danas došli iz CH,specijalnim avionom na račun poreskih obveznika CH,ostavio sam im jedan auto na aredromu jutros ,stavio hrane za i potrepština za nedelju dana i uputio u stan u gradu iz straha da i nas ukućane ne strpaju u karantin.Od 3 popodne kad su stigli u stan do večeras im je policija bila 3 puta.
Inače pre nekoliko dana jedna se vratila iz nemačke i sestra otišla po nju na aerodrom kada su došli kući i sestri odredili karantin.
 
5JfUonc.jpg

Pogledajte šra majka kaže svojim prasićima. Imaju dobru hranu i ništa im drugo ne treba.
 
I ja bio danas u ataru do 6.Bilo je još poljoprivrednika ali ne baš nešto puno.Komšinica zvala policiju i rekli joj da mogu poljoprivrednici sa traktorom i priključkom do 20h.
 
Ja sam danas krenuo od kuće negde oko 14h, nigde žive duše. I idem tako glavnom ulicom kroz selo, kad policija sa rotacijom na jedno 500 metara od mene. Sigurno su me primetili ali su skrenuli u ulicu i odoše svojim putem. Tako da nas izgleda ne diraju...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
А што ја тек код нас тих кретена......ови код нас су баш поганштине тешке....тачно би им било драже да комшији цркне прасе, него да добију 7-ицу на лото....нисам веровао да баш тако пуно презавидног света има.....типа "јел за комшију не важи забрана кретања, ево цео дан се возика трактором, ако ми можемо да седимо унутра, мора и он"....,е баш не мора, мамицу вам погану.


Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Dobro si shvatio,i jeste zvala samo da se rapita.Kad sam čuo šta su rekli ja lepo kad sam završio posao teraj na asfalt.Inače bi morao da idem nasipom da ih ne sretnem slučajno. :ppozdrav:
 
Kod mene ovde prvih dana neko prijavio tu jednog starca koji zivi sam sto otiso do prodavnice da kupi kiselu vodu i ujedno jos jednog sto sedeo pred prodavnicu i pio pivo. Ubrzo dosla policija i mrcvarila ljude, ali ih ipak pustili samo sa opomenom. Gadnih ljudi ima medju nama. Mislim da znam i ko je prijavio. Ima covek obicaj da cinkari, ali zato tera neregistrovan traktor bez signalizacije i drva bez cekica i ne diraju ga. Eto cime se ljudi sluze.
 
Kod mene u selu ima tip koji je pre 30 godina uhvacen u krivolovu sa mrezama i ogromnom kolicinom ribe u traktorskoj prikolici. Od tada druka za policiju, sada ima 50 i nesto godina.

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Ja sam danas radio do pola jedan i onda bež kući... Nisam stao ni zbog piš**nja. :) Al' stigao sam da završim ono što sam planirao, jeste na knap al uradih. Samo već imam fobiju od nekog kvara ili gumi defekta, šta u tom slučaju raditi ako je policijski čas blizu...
 
TV propaganda nam obrazuje narod. Pa umesto da narod bude pametniji, ono naopako.
Ovako je shvaćena zabrana kretanja penzionerima:
“Pa gde trče ovi starci, šire nam zarazu.”
Starce shvataju kao kliconoše a ne ugrožene.
Priče da nam je zdravstveni sistem najjači u Evropi, a možda i na svetu dodatno hrabri narod da se ne pridržavaju samoizolacije. Juče vidim, pored zabrane rada, pijaca puna naroda. Nema seljaka, samo preprodavci na tezgama.
 
Kod mene u selu ima tip koji je pre 30 godina uhvacen u krivolovu sa mrezama i ogromnom kolicinom ribe u traktorskoj prikolici. Od tada druka za policiju, sada ima 50 i nesto godina.

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
Da,da takvih ima svugde,to su oni koje policija zove kad se nešto desi pa jel čuo ili video,kao nekad milicajci 60 tih pravo kod dece malo bonbona pa sve fino sa decom i na kraju jel su videli nekog da nosi drva ovo ono,a deca nevina šta znaju ,jeste čika Mića je odande neko drvo na leđima nosio.
 
Kod mene ovde prvih dana neko prijavio tu jednog starca koji zivi sam sto otiso do prodavnice da kupi kiselu vodu i ujedno jos jednog sto sedeo pred prodavnicu i pio pivo. Ubrzo dosla policija i mrcvarila ljude, ali ih ipak pustili samo sa opomenom. Gadnih ljudi ima medju nama. Mislim da znam i ko je prijavio. Ima covek obicaj da cinkari, ali zato tera neregistrovan traktor bez signalizacije i drva bez cekica i ne diraju ga. Eto cime se ljudi sluze.
Takozvani 'žbiri'.
Ima ih svako selo, neki se vešto kriju godinama ali za većinu se sazna. Lako se prepoznaju jer im je karakter nula, obično im milicija oprostila neke sitne prekršaje i oni zauzvrat 'drukaju'.
Naročito su bili umreženi i 'efikasni' za vreme komunista, a pošto su komunisti još uvek tu oko nas, onda vam je sve jasno..
 
Sve te priče poentiraju sa 55% glasova, što znači da se veruje u njih. Ne znam drugo objašnjenje. Ne veruj svojim očima, veruj šta ti gazda kaže. I ja ne vidim tih 55% ali u izbornom danu bude tako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh