Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Било би интересантно сазнати да ли је Панона из Црвенке прикључена на струју и да ли је почела производња алкохола.
Да потсетим,они могу да произведу у смени око 50.000 (педесет хиљада )литара алкохола етанола.
Bolje da je ne pokreću, smrdi u prečniku 50km kad počne da radi!
 
Korona zvanicno postala polno prenosiva bolest! :haha:
Umro je danas taj čovek...😔
Možda ste i čuli u medijima, javili skoro svi...
Prva žrtva od corona virusa u Sremu, iz malog mesta u opstini Irig, Šatrinci...
To je meni susedno selo, 3 km udaljeno..Sva rodbina i prijatelji mi tamo žive, nije mi svejedno...
Sto je najgore, ima još zaraženih, ali su uglavnom mlađi ljudi, pa se nadamo da će sve proći bez posledica i komplikacija...
 
65 godina je imao...
Bio je srčani bolesnik...
Zna se i gde i kako se zarazio, njegovi su u Zemunu, bio im par dana u gostima i eto nesreće....
Što je najgore, opet ponavljam, kašljao je na sve strane i tako na nogama bolovao, ko veli, proći će, samo je jača prehlada...
Čujem danas na poslu, da ni zdravstvenu knjižicu nije imao, pa nije ni hteo da ide kod lekara sve dok ga toliko nije savatalo da je morao otići i eto....
 
Umro je danas taj čovek...😔
Možda ste i čuli u medijima, javili skoro svi...
Prva žrtva od corona virusa u Sremu, iz malog mesta u opstini Irig, Šatrinci...
To je meni susedno selo, 3 km udaljeno..Sva rodbina i prijatelji mi tamo žive, nije mi svejedno...
Sto je najgore, ima još zaraženih, ali su uglavnom mlađi ljudi, pa se nadamo da će sve proći bez posledica i komplikacija...
A ti mladi su odavde ili su vraćeni iz inostranstva?
 
Te mlađe ne testiraju. Bar nisu do skoro a kako slušam doktore, izgleda ni sad.
Imam komšiju kome je presađeno srce pre dve godine u 31-prvu godinu. Njemu je 2012-te grip razbio srce. Tada je radio kao obezbeđenje u diskotekama, pun snage. Niko u porodici srčani bolesnik.
Njemu dolazi neki klinac iz JA, pomaže mu oko ovaca. Pre nedelju dana mi reče da je klinac nagruvao temperaturu i kašalj. Lekari mu na poziv rekli da je najverovatnije covid, i da se izoluje od svih. Ako bude imao gušenje da zove hitnu a dotle da se javlja povremeno.
Nikako da ga vidim da pitam za stanje. Komša je transplatiran pa izbegava redovne staze, čak i majku poslao kod rođaka u Knjaževac, ostao sam kući.
stvarno izbegavajte svaki kontakt, nije zezanje. Naročito ruke, ne vadite iz džepova. Lekari kod virusa slabo mogu da pomognu. Raširio se virus, nema veze više sa povratnicima.
 
A ti mladi su odavde ili su vraćeni iz inostranstva?
Ma jok, lokalni svet, zarazili se, po svemu sudeći (priča se po selu), od ovoga preminulog...
Imam utisak da i vlasti, nadležni, kriju informacije, ili vešto izbegavaju da daju odgovore...
Svi samo nešto ćute, uplašeni valjda...
I za ovoga se nije apsolutno ništa znalo, skoro pa nedelju dana, zvanična verzija je bila "teška upala pluća sa komplikacijama", po selu se u pola glasa pričalo da je ipak od toga virusa i odjedared, tup, nova zvanična verzija, covid19...
Nevezano za temu, ali bitno za priču, u vojsci sam radio u KC Korpusa, pošto sam završio Ekonomsku, pa znam da radim na računaru i brzo kucam, te tako me zapalo da, između ostalih administrativnih poslova, kucam i dnevne izveštaje višoj komandi Armije, pa sam imao priliku da upoznam sistem rada u jednom državnom sistemu kakav je Vojska, a verujem da je takva i sama državna administrativna i izvršna vlast...
Uveče izvorna (i potvrdiće se na kraju, najistinitija) jedna verzija događaja, do ponoći druga i treća, a ujutru pred samo podnošenje izveštaja, neverovatna, konačna, zvanična verzija potpuno kontradiktorna istini !!!
 
Mene je najvise strah za najstariju sestru. Dobila je dijabetes kada je imala 7 godina, sada ga ima vec 32 godine. Ima jako puno kompikacija, kardiovaskularni sistem narusen, bubrezi, vid... Srecom zet radi za SBB, sve pohvale za tu firmu, pre drzavnih mera su sveli aktivnosti na minimum.
 
Jeste Petre sestra je u veoma rizičnoj popuLaciji. Neka se cuva svih kontakata, I vi ukucani dezinfikujte obucu I nemojte se videti sa njom cim idjete od spolja. Ne znam.jel.zivi.sa.vama.ili ima svoju porodicu.
 
Udata je, zive u selu s druge strane Kragujevca, prema Batocini. Zet radi od kuce, sestric ne ide u skolu. Zet ide u nabavku jednom u par dana i pred kapijom se presvlaci i dezinfikuje. U komsiluku su im mahom stariji ljudi, tako da je aktivnost u okolini skoro nikakve.
 
Kada je čovek svestan situacije, šanse da se zarazi su skoro 0. U selu gde nema zaraženih je bezbedno. Mada ovih dana viđam BG tablice po selu. Naslednici se vratili da se spasu. Viđam decu da trče po selu i slikaju kokoške za Instagram, pošto druge životinje skoro i da nema.
Inače United Media čiji je i SBB je prva donirala 3M€ regionu za testove i respiratore. Od toga 1M€ Srbiji. Reče predsednik da je i Delta donirala. Niko ne pomenu DJ Žexa, KTI i Peconija da su donirali. Peconi kaže da mu imovina vredi 1Milijardu € tako da milijonče za njega je kao za mene 12€. Takvi će prvi da dobiju pomoć od države.
 
Dokle ce vise ovo izivljavanje nad paorima... zwmlja sve suvija trwba raditi na vreme, a oni nit daju dozvole nit nas spominju. Jel toliko tesko potpisqd uredbu odredbu sta god da se paori u masinama ne diraju.. kod nas u opstini jedna prica na terenu druga... to je ludilo.
 
Ako radiš u firmi, dobićeš dozvolu da odeš i vratiš se s’posla. Za njivu još uvek nema dozvole. Pitao sam neke drugare policajce šta ako me zateknu u traktoru. Kažu, zavisi ko te navata. Daćemo sve od sebe da te spasimo, ali ima onih koji su se mnogo primili tako da bolje sedi kući i ne rizikuj.
 
Dokle ce vise ovo izivljavanje nad paorima... zwmlja sve suvija trwba raditi na vreme, a oni nit daju dozvole nit nas spominju. Jel toliko tesko potpisqd uredbu odredbu sta god da se paori u masinama ne diraju.. kod nas u opstini jedna prica na terenu druga... to je ludilo.
Idi radi kolega, do 20h možeš sa potvrdom o aktivnom statusu i ličnu ponesi i obavezno sa traktorom i priključnom mašinom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh