Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Да он тако је не симпатишем га никад и нисам али у овим околностима битне су све одлуке .Како и на који начин се све ради.Струка и сарадња између државе и ње и наша несебичност да не мислимо само на себе да се објединимо будемо једно тело , један дух.Помажемо једни друге , будемо прави тим .Мање политиканства то нам не треба , више разумевања,солидарности, храбрости , добре воље и љубави за све...
 
Ma pričajte vi šta oćete ovo je sroz ludilo šta rade kobojagi stručnjaci i ova bolesna osoba,kao da su diplomu nabavili u Bosni pre par godina,tupe ku... i ove nacifrane ženske ,bitno da su napunile usne pa mogu pred kamere da se reklamiraju,da su hteli da se zaštiti narod sve su mogli u karantin sa granice da svrate,pitanje je što nisu to uradili.
I nikome bravo medicinari i dalje rade šta mogu i kako mogu,ne izmišljaju toplu vodu,i kardiolog nekad ima operaciju 12 sati pa teraj dalje,sad je pitanje dali će se ceniti posle ovoga medicinska služba.
Tupe na televizoru za frizere za kurtu i murtu,samo aparate u solarijumu nisu spomenuli i seljake,njega ne sleduje 250 evra minimalac,ali frizerski salon zaslužuje da bude finansiran od strane države.
100 evra.
Pa nije u stanju da svakom od nas podeli po masku i par rukavica i to da mi platimo a ne 100 evra.
A zna nas u glavu koliko nas gde ima.
Crko da bog da.
 
U susednom selu od 600 stanovnika prvi potvrđeni slučaj covid19...
A za obolelog danima pričali "upala pluća", ako je tako, što će ABHO po njegovoj okućnici ?
Juče prskali ulice, rekao bih plaćeni entuzijasti sa fergusončićima i prskalicama aka "morava"...
Ko zna koliko je taj još zarazio, jer bavi se pripustom krmka na krmače pa vizitira po celom selu....
Te "vizitirane" niko nije "dezinfikovao", vjerujem da oboleli je prećutao svoj "biznis" putem koga je (moguće, vrlo vjerovatno) preneo zarazu i po tuđim virtšaftima...
 
Ne plasite se ljudi ne prenosi se to tako lako kao sto se prica niti je toliko smrtonosno. Imao covek jos pre nego sto je proglaseno vanredno stanje i tek onda ode kod doktora i kazu mu sta je. Evo sad je dobro, kolege takodje, nije pomrlo pola grada...
 
Синоћ новинарка није завршила питање него је рекла вучићу дали зна колико коштају маске сад у србији .зна да су сад 100 динара ,На али експресу 100 кинеских маски кошта7,87 долара или ти 84 динара значи једна маска кошта 8.4 динара Авион је платила држава маске апотекама шаљу три велике велепродаје по цени од 70 динара држава наплати још и пдв разлика између куповне и продајне цене је више од пола евра На 10000000 маски је неко зарадио 5 МИЛИОНА ЕВРА а шта мислите ко ОНИ и сад зарађују на нама
 
Loša ti matematika. Ako je 100 maski 84 din. onda je jedna maska 0,84 din a ne 8,4...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
хвала комшо 7,87 долара је840 динара тако је маска 8.4 динара него тачку нисам добро ставио
 
Evo vam jedno iskustvo od zarazenog.Ako slucajno nemate virus dobicete ga sigurno ako dospete do bolnice.

Dragi forumasi, evo me u zemunskoj bolnici,lezim, test na covid19 sam radio na infektivnoj u subotu i jos nema rezultata,ne samo meni nego i stotinama drugih. Cele prosle nedelje visoka temp, 38.5, groznica, grlo, proliv. Ne bih se javljao da nisam u subotu poceo i da kasljem pomalo. 2x bio u domu zdravlja palilula, prvi put pre 9 dana,tad mi dali hemomicin i panadoli za temperaturu, popio dvr kutije hemomicina, kao da ga nisam ni popio, bez efekta. Drugi put kad sam bio, odmah su me uputili na infektivnu, a tamo,blagi horor. Ljudi moji, tamo je totalno rasulo, svadjaju se doktori i sestre, momak koji me pregledao je iz Nisa,nemaju koga da stave da radi, stajao sam bolestan napolju vise od 5h cekajuci da me prime, tu mi uradili snimak pluca, krv i bris iz nosa i grla za covid test. Ponavljam to je bilo u subotu, niko od nas iz te ture jos nije dobio rezultate a sve su nas potrpali i dovezli u Zemunsku bolnicu i sad svi lezimo u sobi za nepotvrdjene, sedmoro nas je, i sad i da nisam imao sigurno sam dobio ovde, totalno ludilo da stavis sve ljude zajedno a da nisu potvrdjeni, jedna od vecih gresaka koje sam napravio u zivotu je ta sto sam pristao da dodjem - dali su mi da odem do kuce po stvari pa da se javim u kbc Zemun. Na infektivnoj su mi kao terapiju prepisali hlorokin, azaran i jos nesto kao zastitu jetre, ovde u bolnici sam dobio samo azaran, verovatno dok ne stignu zvanicni rezultati. Moram da napomenem da mi je dosta bolje, nemam gotovo nikakve simptome osim sto se zakasljem povremeno, da li je to od azarana ili virus prirodno prolazi, ne mogu da tvrdim. Bitno da nemam vise temperaturu. Ljudi, sedite kuci, ja ne znam gde sam ovo pokupio. Ne javljajte se na infektivnu osim ako bas niste kriticni a i tada cete cekati sigurno 5h da vas neko primi, a cim se narod pobuni kako su spori tamo, sestre odma zovu vojsku, oni na infektivnoj nemaju kapaciteta da pregledaju ni 100 ljudi dnevno, a ovo je tek pocelo. Zao mi je svih njih ali ovo sto pricaju po televiziji, kako ima svega i testova, pa evo vidite da jos nismo mi od subote dobili rezultate a lezimo ovde svi zajedno. Zemunska je vec popunjena, nema vise mesta,i ovde muke muce sa ljudstvom...


Daju mi samo jednom dnevno antibiotik kroz infuziju, juce sam dodatno trazio nesto za glavobolju pa su mi dali paracetamol isto kroz infuziju. Prvo javljanje mora da bude u domu zdravlja, zvao sam 10 telefona, na kraju me uputili na moj dom zdravlja u Milutin Ivkovic na paliluli, tamo imaju izdvojrnu trijazu za sumnjivr na koronu. Generalno sam zadovoljan jer mi zdravstveno stanje ide ns bolje, najgore mi je bilo kuci, 8 dana konstantne temperature i groznice,a hemomicin je totalni promasaj, barem u mom slucaju nikakav efekat nije dao. Ono sto mi se ne svidja je da nas drze u mraku, niko nista ne prica,nema vizita, nema nicega, kad izadjem u hodnik da pitam, odma nas teraju u sobe. To drzanje u mraku je jako opasno, a da ne pricam ovo smestanje nepotvrdjenih u istu sobu.nema sanse da od 7 ljudi niko nema, sto znaci da sad svi imamo hteli ne hteli. A zamisli npr ja imao obican grip, i sad popijem koronu preko ovog gripa, a imunitet mi vec na nuli... ja ne znam ko njima daje uputstva za ovakva delovanja, ajde mi mladi cemo nekako izgurati, ali matori nikako.
 
Nas predsednik je juče pričao o tome kako se lažiraju rezultati korona testova i broj žrtava u okruženju. Odmah se setih Obrenovca i toga da nismo imali žrtve poplave već su svi umrli prirodnom smrću.
Jeste teško, ali kako verovati onom koji svakodnevno menja izjave. Juče kaže, nemoj da lažu ovi što obećavaju milijarde pomoći svojim privredama. Odakle bre to?
Danas kaže, podeliće 5milijardi € pomoći.

Kesić je dao odličnu retrospektivu događaja oko virusa.
 
Синоћ новинарка није завршила питање него је рекла вучићу дали зна колико коштају маске сад у србији .зна да су сад 100 динара ,На али експресу 100 кинеских маски кошта7,87 долара или ти 84 динара значи једна маска кошта 8.4 динара Авион је платила држава маске апотекама шаљу три велике велепродаје по цени од 70 динара држава наплати још и пдв разлика између куповне и продајне цене је више од пола евра На 10000000 маски је неко зарадио 5 МИЛИОНА ЕВРА а шта мислите ко ОНИ и сад зарађују на нама
Probaj po toj ceni naruči na Aliju?.Prvo ih i nema,drugo i da poručiš stići će ti za dva meseca..Pustite te priče,sad se svi u svetu i pored kineza grabe za maske i zaštitna sredsva i sigurno da i u Kini nije ta cena što je bila...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh