Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ono sto je VEOMA INTERESANTNO da na svaki novinski clanak o predsedniku npr zadnjih 10 ,15 dana na komentarima gradjana ispod clanka stoje sve sami hvalospevi gradjana koji ZAHVALJUJU VRHOVNOM GURUU i mole se bogu za njega da pozivi sto duze i da je on sam dar sa neba a da smo mi kao narod dobili premiju JACK POT sa sponzorom porodice Klinton .Od mozda nekih 50 tak komentara nijedan negativan sve sami hvalospevi i najlepse zelje.Medjutim ono sto meni nije jasno A TO JE DALI JE MOGUCE DA I U OVAKO TESKOM PERIODU ZA DRZAVU ON PLACA BOTOVE nemogu da verujem da je to moguce a opet ne verujem da bi ovi to sve zvrljali iz ljubavi i hobija
 
Evo vam jedno iskustvo od zarazenog.Ako slucajno nemate virus dobicete ga sigurno ako dospete do bolnice.

Dragi forumasi, evo me u zemunskoj bolnici,lezim, test na covid19 sam radio na infektivnoj u subotu i jos nema rezultata,ne samo meni nego i stotinama drugih. Cele prosle nedelje visoka temp, 38.5, groznica, grlo, proliv. Ne bih se javljao da nisam u subotu poceo i da kasljem pomalo. 2x bio u domu zdravlja palilula, prvi put pre 9 dana,tad mi dali hemomicin i panadoli za temperaturu, popio dvr kutije hemomicina, kao da ga nisam ni popio, bez efekta. Drugi put kad sam bio, odmah su me uputili na infektivnu, a tamo,blagi horor. Ljudi moji, tamo je totalno rasulo, svadjaju se doktori i sestre, momak koji me pregledao je iz Nisa,nemaju koga da stave da radi, stajao sam bolestan napolju vise od 5h cekajuci da me prime, tu mi uradili snimak pluca, krv i bris iz nosa i grla za covid test. Ponavljam to je bilo u subotu, niko od nas iz te ture jos nije dobio rezultate a sve su nas potrpali i dovezli u Zemunsku bolnicu i sad svi lezimo u sobi za nepotvrdjene, sedmoro nas je, i sad i da nisam imao sigurno sam dobio ovde, totalno ludilo da stavis sve ljude zajedno a da nisu potvrdjeni, jedna od vecih gresaka koje sam napravio u zivotu je ta sto sam pristao da dodjem - dali su mi da odem do kuce po stvari pa da se javim u kbc Zemun. Na infektivnoj su mi kao terapiju prepisali hlorokin, azaran i jos nesto kao zastitu jetre, ovde u bolnici sam dobio samo azaran, verovatno dok ne stignu zvanicni rezultati. Moram da napomenem da mi je dosta bolje, nemam gotovo nikakve simptome osim sto se zakasljem povremeno, da li je to od azarana ili virus prirodno prolazi, ne mogu da tvrdim. Bitno da nemam vise temperaturu. Ljudi, sedite kuci, ja ne znam gde sam ovo pokupio. Ne javljajte se na infektivnu osim ako bas niste kriticni a i tada cete cekati sigurno 5h da vas neko primi, a cim se narod pobuni kako su spori tamo, sestre odma zovu vojsku, oni na infektivnoj nemaju kapaciteta da pregledaju ni 100 ljudi dnevno, a ovo je tek pocelo. Zao mi je svih njih ali ovo sto pricaju po televiziji, kako ima svega i testova, pa evo vidite da jos nismo mi od subote dobili rezultate a lezimo ovde svi zajedno. Zemunska je vec popunjena, nema vise mesta,i ovde muke muce sa ljudstvom...


Daju mi samo jednom dnevno antibiotik kroz infuziju, juce sam dodatno trazio nesto za glavobolju pa su mi dali paracetamol isto kroz infuziju. Prvo javljanje mora da bude u domu zdravlja, zvao sam 10 telefona, na kraju me uputili na moj dom zdravlja u Milutin Ivkovic na paliluli, tamo imaju izdvojrnu trijazu za sumnjivr na koronu. Generalno sam zadovoljan jer mi zdravstveno stanje ide ns bolje, najgore mi je bilo kuci, 8 dana konstantne temperature i groznice,a hemomicin je totalni promasaj, barem u mom slucaju nikakav efekat nije dao. Ono sto mi se ne svidja je da nas drze u mraku, niko nista ne prica,nema vizita, nema nicega, kad izadjem u hodnik da pitam, odma nas teraju u sobe. To drzanje u mraku je jako opasno, a da ne pricam ovo smestanje nepotvrdjenih u istu sobu.nema sanse da od 7 ljudi niko nema, sto znaci da sad svi imamo hteli ne hteli. A zamisli npr ja imao obican grip, i sad popijem koronu preko ovog gripa, a imunitet mi vec na nuli... ja ne znam ko njima daje uputstva za ovakva delovanja, ajde mi mladi cemo nekako izgurati, ali matori nikako.

Evo prilike da vidimo koliko je nas zdravstveni sistem slab.Zato svi da se uozbiljimo i da prihvatimo punu odgovornost za ne samo nase zdravlje,vec i zdravlje nasih clanova porodice,komsija i prijatelja.Ne dozvolimo da upadnemo u ovakvu situaciju.
Ova bolest nije naivna stvar.
Nemojte mu davati povoda da izlazi na televiziju,da vodi neprestanu kampanju.Najavio je zabranu 24h u stilu pretnje neposlusnoj deci,ljudi uspaniceni (jer on svojim nastupima ne ume da smiri i da ulije poverenje ljudima) da vise nece moci ni do prodavnice ni do apoteke juce su pohrlili da kupuju i sto treba i sto ne treba.
 
Evo vam jedno iskustvo od zarazenog.Ako slucajno nemate virus dobicete ga sigurno ako dospete do bolnice.

Dragi forumasi, evo me u zemunskoj bolnici,lezim, test na covid19 sam radio na infektivnoj u subotu i jos nema rezultata,ne samo meni nego i stotinama drugih. Cele prosle nedelje visoka temp, 38.5, groznica, grlo, proliv. Ne bih se javljao da nisam u subotu poceo i da kasljem pomalo. 2x bio u domu zdravlja palilula, prvi put pre 9 dana,tad mi dali hemomicin i panadoli za temperaturu, popio dvr kutije hemomicina, kao da ga nisam ni popio, bez efekta. Drugi put kad sam bio, odmah su me uputili na infektivnu, a tamo,blagi horor. Ljudi moji, tamo je totalno rasulo, svadjaju se doktori i sestre, momak koji me pregledao je iz Nisa,nemaju koga da stave da radi, stajao sam bolestan napolju vise od 5h cekajuci da me prime, tu mi uradili snimak pluca, krv i bris iz nosa i grla za covid test. Ponavljam to je bilo u subotu, niko od nas iz te ture jos nije dobio rezultate a sve su nas potrpali i dovezli u Zemunsku bolnicu i sad svi lezimo u sobi za nepotvrdjene, sedmoro nas je, i sad i da nisam imao sigurno sam dobio ovde, totalno ludilo da stavis sve ljude zajedno a da nisu potvrdjeni, jedna od vecih gresaka koje sam napravio u zivotu je ta sto sam pristao da dodjem - dali su mi da odem do kuce po stvari pa da se javim u kbc Zemun. Na infektivnoj su mi kao terapiju prepisali hlorokin, azaran i jos nesto kao zastitu jetre, ovde u bolnici sam dobio samo azaran, verovatno dok ne stignu zvanicni rezultati. Moram da napomenem da mi je dosta bolje, nemam gotovo nikakve simptome osim sto se zakasljem povremeno, da li je to od azarana ili virus prirodno prolazi, ne mogu da tvrdim. Bitno da nemam vise temperaturu. Ljudi, sedite kuci, ja ne znam gde sam ovo pokupio. Ne javljajte se na infektivnu osim ako bas niste kriticni a i tada cete cekati sigurno 5h da vas neko primi, a cim se narod pobuni kako su spori tamo, sestre odma zovu vojsku, oni na infektivnoj nemaju kapaciteta da pregledaju ni 100 ljudi dnevno, a ovo je tek pocelo. Zao mi je svih njih ali ovo sto pricaju po televiziji, kako ima svega i testova, pa evo vidite da jos nismo mi od subote dobili rezultate a lezimo ovde svi zajedno. Zemunska je vec popunjena, nema vise mesta,i ovde muke muce sa ljudstvom...


Daju mi samo jednom dnevno antibiotik kroz infuziju, juce sam dodatno trazio nesto za glavobolju pa su mi dali paracetamol isto kroz infuziju. Prvo javljanje mora da bude u domu zdravlja, zvao sam 10 telefona, na kraju me uputili na moj dom zdravlja u Milutin Ivkovic na paliluli, tamo imaju izdvojrnu trijazu za sumnjivr na koronu. Generalno sam zadovoljan jer mi zdravstveno stanje ide ns bolje, najgore mi je bilo kuci, 8 dana konstantne temperature i groznice,a hemomicin je totalni promasaj, barem u mom slucaju nikakav efekat nije dao. Ono sto mi se ne svidja je da nas drze u mraku, niko nista ne prica,nema vizita, nema nicega, kad izadjem u hodnik da pitam, odma nas teraju u sobe. To drzanje u mraku je jako opasno, a da ne pricam ovo smestanje nepotvrdjenih u istu sobu.nema sanse da od 7 ljudi niko nema, sto znaci da sad svi imamo hteli ne hteli. A zamisli npr ja imao obican grip, i sad popijem koronu preko ovog gripa, a imunitet mi vec na nuli... ja ne znam ko njima daje uputstva za ovakva delovanja, ajde mi mladi cemo nekako izgurati, ali matori nikako.
Drži se i želim ti brz oporavak.Okači ovo na društvene mreže,neka vide ljudi.To je problem-sve je dobro a ništa ne valja.Radio sam u zdravstvu 34 godine i nimalo me ne čudi.U KCV su organizovani dobro,ne znam kako je sada,bez obzira što su radili u lošim uslovima.Prošle godine je nešto renovirano.
 
Svaki put kada me uhvati zuta minuta ja kazem sam sebi A STA BI DA SI POD KREDITOM a narod se zestoko ubunario po kreditima i narod i drzava i od svih poslovnih ulaganja i raznih investicija UBEDLJIVO NAJBOLJU MATEMATIKU SU OSTVARILE BANKE I JOS UVEK OSTVARUJU I SA NARODOM I SA DRZAVOM I TO SU EKSTRA PROFITI.Sto se tice jedine vitalne grane proizvodnje u nasoj zemlji a to je poljoprivreda OCEKUJEM posto ce pijace i kvantasi biti zatvoreni da celokupni OTKUP OBAVI DRZAVA NORMALNO PO SKROMNIM I OSIROMASENIM CENAMA KOJE SAMA DRZAVA BUDE ODREDILA.Jer sve je stalo umirilo se a proizvodnja hrane je nesto STO CE BITI VEOMA DEFICITARNO OVE GODINE U EVROPI I SVETU ,drzava ce to odraditi elegantno nisu neiskusni u tome.Normalno objasnice proizvodjacima da nema potraznje u Evropi zbog virusa ,da je narod prestao da jede ili da su nam Rusi okrenuli ledja ili da su otkupljivaci krivi a da drzava nema veze sa tim ili da je prerodilo u Poljskoj ali ono sto je sigurno DA JE PALAMAR NAULJEN ETERICNIM ULJIMA I SPREMAN DA ULETI.Bice TANTALOVE MUKE izfinansirati celokupnu proizvodnju i hemiju i gorivo i radnu snagu jabuka nije ljudima isplacena od prosle godine a mnogi su digli ruke od zasada ove godine jer nemaju para za rezace i hemiju.Ocekujem slican scenario i sa ostalim vocnim kulturama
 
Probaj po toj ceni naruči na Aliju?.Prvo ih i nema,drugo i da poručiš stići će ti za dva meseca..Pustite te priče,sad se svi u svetu i pored kineza grabe za maske i zaštitna sredsva i sigurno da i u Kini nije ta cena što je bila...

To sam se i ja pitao. Nije toliko. Cena je 3,05€ za 100pcs i 0,4€ poštarina. Aki si iz CH stićiće ti za 10-15dana, pošto tamo saobraćaj nije obustavljen. Kod nas će stići možda za mesec pošto saobraćaj robe ide usporeno ali se nadaj da im carina uračuna veću vrednost i naplate ti debelu carinu.
Inače pričao sam sa Kinezima na AliExpress-u i kažu da roba kod njih je skoro džabe, poštarina je skupa. Njima AliExpress naplaćuje 10% na ukupnu cenu, tako da lepše zvuči ako napišu da je poštarina 20-30 centi a plaćaju je mnogo više. Npr meni za paket od 1,5kg računaju poštarinu 0,97€ a ko zna koliko je plate jer robu platim 100€

€ 3,05 32% Off | 100pc 3Layer Disposable Masks Gasket Safe Anti Dust Breathable Mouth Face Mask Replacement Pad Comfortable Filter Protection Pad
 
Pa naravno da bih i ja bio kad bi se okruzio takvim nesposobnjakovicima i poslusnicima kao ON.
Ni na jednom mestu nije sposoban i adekvatno strucan covek , vec ljudi sa megatrend i kupljenim diplomama ,prelivode ,preletaci ,egomanijaci koji su u stanju zrtvovati zivote drugih radi svog reklamiranja.....
Ljudi pamet u glavu , ne izazivajte sudbinu ,sto manje kontakata od nas zavisi razvoj situacije.
Zarad psihicke stabilnosti sto manje gledajte obracanja svevisnjeg.
Toliko od mene na ovoj temi u vezi ovoga.
 
Pre neki dan citam na forumu da je MLEKO NA OTKUPU 14 DO 16 DINARA ja zbunjen mislim sali se neko kad drugi clan rece KOD MENE JE 19 DINARA .Lepo pomislim ja i lepo i darezljivo a posebno znacajno koliko drzava vodi racuna o svojim gradjanima I PROIZVODJACIMA,ovo proizvodjacima treba posebno da se napomene jer je poznato da smo mi drzava koja zivi od zapadnih kredita a sama proizvodnja je bacena u drugi plan.I onda sta se dogadja DOLAZI DO SATIRANJA STOCNOG FONDA a i to je totalno nebitno i to je lepo jer CE UVOZNICI NAMAZATI BUDZE DEBELO A NAROD CE JESTI KANCEROGENE CRKOTINE NEPOZNATOG POREKLA .99 godine su nas ozracili i napravili vazduh kancerogenim a sada i hranu a da BI PRICA BILA ZAOKRUZENA CITAM I NEMOGU DA VERUJEM DA JE CUVENI INSTITUT TORLAK PRODAT NEPOSREDNO PRE EPIDEMIJE KORONA VIRUSA I DA SU ONI JEDINI OVLASCENI U SRBIJI sto se tice vakcinisanja i slicnih stvari. Poznavajuci sta rade po Africi belosvetske labaratorije godinama i sta se desava jadnim crncima neznam sta da mislim ko ce da nas sprica i sa cim a niko da kaze ko je kupio institut i dali mozemo da verujemo tim kupcima. Svojevremeno sam posetio logor MATHAUZEN i ono sto sam tamo video i procitao sablaznilo me je a to je bila zapadna,razvijena civilizacija sa izuzetno skolovanim kadrom.A i posebno me zanima KO JE I ZBOG CEGA PRODAO NESTO STO JE OD INTERESA I OCUVANJA KOMPLETNE NACIJE. ZNAM DA SU PRODALI I RUDNIKE I LIVADE I VODU I CEMENT I VOJVODINU I PLANINSKE POTOKE STRPALI U CEVI I POKRALI PENZIONERE I PLJACKAJU RADNIKE I GRADJANSTVOi putem agencija i raznih mahinacija i da su prodali i gorivo i gas i aerodrom i dasu sve otudjili da vise nista nemamo svoje kao najveci slepci .......ALI ZAR JE MORAO I TORLAK
 

 
за Цвеју небавим се политиком једноставно сам хтео да видим цену урезница на алију пола сата пре него што сам написао отворише се маске и пише да дана 30 марта 2020 маске 100 комада кошта 7.87 долара или ти 8.4 динара комад и шта да помислим прво је речено да је авион хуманитарна помоћ из кине после тога министар расим каже да смо ми платили авион и купили те маске а постало ми је чудно кад сам прочитао да дистрибуцију врше три приватна добављача а они људи рреба да зараде а све ти је то игра великих бројева 10000000 пута нека цифра добитак је 5 милиона евра како год окренеш са тим парама можеш кинеске докторе да држиш у хајату и да ти остане ја би волео да није тако али знаш ону народну боље је и нешто сакрити него рђаво приказати
 
Данас само струка изашла и изнела податке.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
To sam se i ja pitao. Nije toliko. Cena je 3,05€ za 100pcs i 0,4€ poštarina. Aki si iz CH stićiće ti za 10-15dana, pošto tamo saobraćaj nije obustavljen. Kod nas će stići možda za mesec pošto saobraćaj robe ide usporeno ali se nadaj da im carina uračuna veću vrednost i naplate ti debelu carinu.
Inače pričao sam sa Kinezima na AliExpress-u i kažu da roba kod njih je skoro džabe, poštarina je skupa. Njima AliExpress naplaćuje 10% na ukupnu cenu, tako da lepše zvuči ako napišu da je poštarina 20-30 centi a plaćaju je mnogo više. Npr meni za paket od 1,5kg računaju poštarinu 0,97€ a ko zna koliko je plate jer robu platim 100€

€ 3,05 32% Off | 100pc 3Layer Disposable Masks Gasket Safe Anti Dust Breathable Mouth Face Mask Replacement Pad Comfortable Filter Protection Pad
Kako su onda još u Februaru Kinezi imali problem sa nedostatkom maski samo za sopstvene potrebe,a sad kad su potrebne celom svetu(pa i njima)oni imaju za sve?.Ova maska inače je po meni samo ukras!Ona ne može zaštititi ni od prašine kad sipaš kukuruz u prikolicu...
 
Више-мање то се и очекивало. Али данас је само струка изашла. А план за спас економије износи Мали. Где је први на удару?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Zanimljivu pricu sam cuo od apotekara sto se tice ovih maski. Kaze da su maske nabavljali od neke nase firme, ali sad ne mogu. U cemu je problem? Kinezi kupili sve zalihe i svu proizvodnju za ne znam koje vreme i sad prodaja ide preko njih. Oni prodaju kome hoce i cene lupaju kako im se cefne. Sad mozda i nije tako, ali ima logike da jeste. Opasni su zutaci.
 
Jesu bile u februaru skupe maske. Bile su dve 0,77€ sa poštarinom 3.marta. Tada sam gledao, pre i posle nisam. Perive u boji su bile 1,5€. Softver je zabeležio da sam pretraživao maske pa mi je pre neki dan AliExpress poslao notifikaciju da ponovo imaju povoljne maske. Ljajić je tog dana rekao da je pre 7dana proradila najveća fabrika maski na svetu odakle će da dovezu maske. Kina dnevno proizvede 55Miliona maski.
Ovakve maske su u Benu 100din a bile su 12. Maske Made In Serbia, proizvođača Tekstil Jagodina su 60din. Nema ih u apotekama, kupuju se direktno u fabrici i perive su.
 
.
92fdd12a146fc987ddaee738bf33ecfd.jpg


Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh