Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako smo pausalci?? Kako SZR nema kasu. Seoski strugar?
Jel ti imas PIB

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Silom zakona ne, mali su paušalci uglavnom.

Sad će se to jasno rešiti i zbog subvencija i zbog kulena i sira i zbog legalizacije svih oblika poslovanja. Mesec-dva najkasnije.
 
Stvarno opet ponavljam DELATNOSTI PG nisu jasno definisane pise nesto o kakao-u pamuku, traperima, lovu, stvarno pise svasta i nista!!!!
Na jednom mestu se gazdinstva dele na NE KOMERCIJALNA I KOMERCIJALNA a zasto i kako to ne pise
Na drugom mestu se dele na pravna i fizicka lica?

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Onda kaze usluge pre i posle zetve?
Melioracija? Pejzazna arhitektura?
Po meni ako placas PIO ti si firma a svoje usluge i proizvode naplacuj preko racuna do 8 000 000 i pravi sto veci promet, ako predjes 8000 000 Ides u PDV treba ti knjigovodja
A ti Bato vidi sta ti je isplativije npr ako si u sistemu PDV zasto ne mozes da kupis zavese za kucu bez PDV-a KUCA je sediste firme ves masinu, idr a ako si DOO mozes sta hoces, mnoge stvari mi nisu jasne

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Stvarno opet ponavljam DELATNOSTI PG nisu jasno definisane pise nesto o kakao-u pamuku, traperima, lovu, stvarno pise svasta i nista!!!!
Na jednom mestu se gazdinstva dele na NE KOMERCIJALNA I KOMERCIJALNA a zasto i kako to ne pise
Na drugom mestu se dele na pravna i fizicka lica?

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
komercijalna rade ostvaruju promet,nekomercijalna daju zemlju u zakup ,Koliko se ja secam.
 
komercijalna rade ostvaruju promet,nekomercijalna daju zemlju u zakup ,Koliko se ja secam.
Taj sistem je bio na pocetku jako lepo zamisljen a onda se IZJALOVIO
Sta ce ti GAZDINSTVO kad radis sa keshom 80% a to sto odes da trazis kredit a bilans nikakav to je druga prica,
Za neke stvari mozes provuci racune a za druge ne

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Najčistije ti je ono što je Spajki napisao. Pošto nisi u pdv-u i ne možeš izdavati račune. To ti je isto kao kad odeš na silos da prodaš kukuruz, ne nosiš ti njima račun, nego ti oni izdaju priznanicu za otkupljene proizvode. Tako isto i ovde neka ti izdaju priznanicu na izvršene usluge i te pare ti prebace na račun. A ti pošto nisi u pdv-u odeš i slobodno digneš te pare sa računa i to je to...
 
Opet ponavljam ja sam DODJOS slabo kontam
Ako sam PG aktivan bez pdv sta mogu a sta ne?

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Za uslugu možeš izdati račun bez iskazanog PDVa,i kupac-primalac može da ti plati na račun,a i ima sa tim računom pokriće za isplatu! To si pitao na početku,zar ne?
 
Sa tim što si registrovao gazdinstvo imaš pravo na pečat! Uzmeš rešenje o registraciji RPG i aktivni status i svaki pečatorezac će ti napraviti pečat
Možeš račun uraditi na računaru,a možeš i u blok,Račun-otpremnica

- - - - - - - - - -

By the way,račun je pravosnažan i bez pečata,ako ga kupac-primalac usluga potpiše

- - - - - - - - - -

A ni račun ne mora potpisati,ako je potpisao posebno otpremnicu
 
Tu bi trebalo da ima neka umanjena stopa PDV-a tipa 15% a da 5% uzme drzava. Ala bi to bilo za pranje love odlicno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh