Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Spajki nesto tu ne stima. Moj stric je 89 kupio 539 za 2.5v psenice u razmeni. Posejao je 10kj i rodilo je 27.6mc, tako da je imao i nesto psenice za stoku da ostavi. Godinu je izgurao sa kukuruzima od 12kj i 2kj deteline. Jutro zemlje jeste bilo oko 6000DM, a koliko je bio traktor u novcima ne znam. Ja mislim da ako je kostao kao pola 577 tj 5kj da to nije moguce. Ispada da sa 10kj psenice je moglo kupiti 5kj druge zemlje sto mi nekako ne ide bas.
 
tesko je to izracunati zbog inflacije i kupovine na čekove ili na porudžbenice sa mogusnošću odlozenog placanja
 
Nisam sigurno. Jer godinu dana posle prijatelji su kupili za 7000DM i to je bilo kao nijansu skuplje. Kada je Ante Markovic uradio revalorizaciju i kada je dosla restitucija onda je pala cen a na 700-1000dm
 
1997. kupljen IMT 539 sa kabinom. Učešće (ako se dobro sećam) 2000 DEM i 34 tone pšenice. Pšenica predata u dva puta, '97. i '98. Od tada vise nismo imali slicnu mogucnost za kupovinu traktora.
 
1997. kupljen IMT 539 sa kabinom. Učešće (ako se dobro sećam) 2000 DEM i 34 tone pšenice. Pšenica predata u dva puta, '97. i '98. Od tada vise nismo imali slicnu mogucnost za kupovinu traktora.
Koliko se secam i ja sam tada kupio po tim uslovima. To je bilo nesto preko robnih rezervi ili nesto slicno. Kada je stigao odnesem ga kod Corica i doplatim za nov MTZ 82.1.
 
Moguće da je bilo preko robnih rezervi. Sad mi to nesto poznato kad si spomeno.
Kako god, bilo je, a sad nista ni slicno nema kao sto rekoh. Sad nemamo ovde vise nikakvu ni mogućnost za robnu razmenu ni za repromaterijal, a kamo li za nesto vece.
Evo pre neki dan bili ljudi iz Šapca, imaju solidne uslove, ali otkupno mesto je na nekih 20-ak km daleko, sto je u vreme zetve posebno daleko...
Nisu ni pre uslovi u poljoprivredi bili sjajni, ali sad je mnogo teze. I iz godine u godinu opet po neka otezavajuca okolnost...
 
Ima tu u selu ljudi koji kazu da su sa 5 kj zita uzeli 542 i plug platili kombajn i zaduzenje na toj kulturi.
 
Za 5 bikova (~550kg/kom) i možda nešto malo doplate negde 89-te 90-te, smo mogli kupiti 577 sa uskim tockovima (bio parkiran na benzinskoj pumpi u Novom Žedniku) ali jbg nakupac zadržao pare mesec dana i inflacija odradila svoje.... A nažalost nismo znali da može traktor da se rezerviše pa kasnije plati. Ode voz i nikad više takve prilike.
A ovo što piše Branković je tačno. 97-me i 98-me se moglo kupiti svašta nešto na taj način. Znam za par fergusona,imt sejalica jedna možda dve Rajke 76 i jedan Zmaj 143 (nedavno prodat u Mladenovac ili okolinu).
 
Te 97 trebao sam preko robnih rezervi uzeti Z-143 na tri godine u razmeni za pšenicu. 97 god 60 t , 98 god 66 t i 99 god 72 t.
 
Zadnji trzaj 97 mi narucimo traktor u zadruzi, ispunili uslove a oni sakriju porudzbenicu kad je stigao traktor oni ga daju drugom
Sledeci trzaj 2003 izvadimo 1 hektar repe I otplatimo sva zaduzenja I kupimo 1kj zemlje sa sve posejanim zitom!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Zivio ti nama...bice to sve ok..Ako ti bude potrebno mogu se raspitat ko je ovdje u prnjavoru pravio lijek za tu bolest
 
Зока биће то све ок,немој само духом да клонеш,неби био при и последњи да изађеш као победник.
Смиљане старији човек,муслиманске вероисповести,заборавио сам име,неко село око прњавора.

- - - - - - - - - -

Nisam sigurno. Jer godinu dana posle prijatelji su kupili za 7000DM i to je bilo kao nijansu skuplje. Kada je Ante Markovic uradio revalorizaciju i kada je dosla restitucija onda je pala cen a na 700-1000dm
Код мене у селу је човек купио раковицу нову баш у то доба,инфлација па ревалоризација па сто чуда.изашла га раковица 2500 немачких марака,за неповеровати ал жива истина.Власник је даље тог трактора.
 
Samo sto su tada prinosi bili mnogo manji. 2 vagona psenice onda je mozda kao sada proizvesti 5 vagona.
Kod nas su tada prinosi bili veci sto se tice psenice, jer je vestak bio jeftiniji i nije se stedelo. Znam da je deda bacao 300-400kg npk po jutru, a ja sad kad bacim 200 to je ihaaj.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh