Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa lepo od njega.

Elem, ovde od tog zivotarenja nema vajde. Živeti svaki dan u strahu hoće li ti država naplatiti i vazduh. Radne smene se samo povećavaju, broj sati raste a plata stagnira. Kao da se mimoilazimo sa finansijskim sistemom u državi. Dve Srbije postoje, jedina veza su im mediji koji su portal koji služi da ovi iz napaćeni se upecaju pa pređu u drugu Srbiju gde se kurvakluk dobro plaća. Većina sagori odmah u startu a oni zadrti i bez mozga se prekale pa postanu punopravni građani smrdljive strane.
Kad pogledaš, stranac jede bolju hranu i čistiju, čistiju vodu pije, bolje je plaćen za iste poslove koje mi radimo za 5x manju platu. Još nas i pritiskaju pa imamo osećaj kao da svaki dan hodamo uz samu ivicu, okrenuti licem ka provaliji. I uvek stranci u rođenoj državi. Svuda nepoželjni kada tražimo svoja prava i želimo da koristimo svoje mogućnosti. Odeš u državnu službu, tražiš nešto što ti treba za neku drugu službu istog gazde i ono tele se izderava na tebe i prevrće očima. Kad kreneš da ga ščepaš i otreseš o zemlu, odmah si nasilan i nervozan.
Po firmama se pozapošljavali kojekakvi šefovi po drugarskoj liniji. Nemaju dodirnih tačaka sa svojom strukom ali dobijaju dobru platu za to. Prođu godine pa se nečemu nauče na tuđim leđima. Kada pokušaš da saznaš nešto novo ili predložiš nešto novo, odmah te sateraju u ćošak vođeni svojom sujetom, nepoželjan si. Sve trulo! Od vrha države pa do onog zadnjeg pijanca pred radnjom. Radiš ceo dan i za taj dan što zaradiš ti nemaš da platiš večeru za dvoje u restoranu. Gde je tu budućnost i život? Za čega i za koga!?
Ko god ima opciju neka beži preko. Nema ovde više kiseonika jer sve se uništava. Pacovski aparat. Pacovi kopaju rupe i kote se. Vuku jedni druge i samo grizu, uništavaju i prave rupe. Svaki medij je propaganda. I ovi što tapše i ovi što pljuju. Budale se pecaju.
Znam ko sam i šta sam i kad pređem granicu. Ovde niko ne zna ni šta je ni ko je.
Valjda smo sami sebi bitniji od ove buljumente.
 
sve u jednom minutu :haha:
dje me nadje Sipovo Janj Mrkonjic

kad sam otisao da vadim licnu kartu sa 18g pisem nacinalnost VOJVODJAN kaze nemoze ali ja se tako osecam:ppozdrav:
odem u vojsku nacionalnost VOJVODJANIN veroispovest pravoslavna tamo moze
i tako ja postade MJESTAN tj VOJVODJAN BOSANSKOG porekla pravoslavne veroispovesti
a inace mesavina LIVLJANA JANJANA i GLAMOCANA gore nego za APENCA:osmeh: a sta cu kad je tako u HABITATU pra postojbini sam bio vise puta jako lepa priroda i mentalitet , ali nemam osecaj pripadnosti tamo!!!!!
Zato kazem svi smo mi DODJOSI svi su dosli odnekle neko camcem neko peske neko vozom neko zapregom, ali ima i onih koji su dosli zapregom a bili i ostali pored RUDE a ispred VAGIRA:osmeh::osmeh:
 
@nesko Kad tamo preko provedes 6 meseci napisi nam utiske tog super zivota

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Taman smo ovde navikli a sad da idemo dalje taman posla
Bio sam preko nije mi bilo lepo, neka mene ovde evo i danas lepo ladovina pod kamionom i nema komaraca malo je vlazno al boze moj ovdi je kadgod mocvara bila

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Pa lepo od njega.

Elem, ovde od tog zivotarenja nema vajde. Živeti svaki dan u strahu hoće li ti država naplatiti i vazduh. Radne smene se samo povećavaju, broj sati raste a plata stagnira. Kao da se mimoilazimo sa finansijskim sistemom u državi. Dve Srbije postoje, jedina veza su im mediji koji su portal koji služi da ovi iz napaćeni se upecaju pa pređu u drugu Srbiju gde se kurvakluk dobro plaća. Većina sagori odmah u startu a oni zadrti i bez mozga se prekale pa postanu punopravni građani smrdljive strane.
Kad pogledaš, stranac jede bolju hranu i čistiju, čistiju vodu pije, bolje je plaćen za iste poslove koje mi radimo za 5x manju platu. Još nas i pritiskaju pa imamo osećaj kao da svaki dan hodamo uz samu ivicu, okrenuti licem ka provaliji. I uvek stranci u rođenoj državi. Svuda nepoželjni kada tražimo svoja prava i želimo da koristimo svoje mogućnosti. Odeš u državnu službu, tražiš nešto što ti treba za neku drugu službu istog gazde i ono tele se izderava na tebe i prevrće očima. Kad kreneš da ga ščepaš i otreseš o zemlu, odmah si nasilan i nervozan.
Po firmama se pozapošljavali kojekakvi šefovi po drugarskoj liniji. Nemaju dodirnih tačaka sa svojom strukom ali dobijaju dobru platu za to. Prođu godine pa se nečemu nauče na tuđim leđima. Kada pokušaš da saznaš nešto novo ili predložiš nešto novo, odmah te sateraju u ćošak vođeni svojom sujetom, nepoželjan si. Sve trulo! Od vrha države pa do onog zadnjeg pijanca pred radnjom. Radiš ceo dan i za taj dan što zaradiš ti nemaš da platiš večeru za dvoje u restoranu. Gde je tu budućnost i život? Za čega i za koga!?
Ko god ima opciju neka beži preko. Nema ovde više kiseonika jer sve se uništava. Pacovski aparat. Pacovi kopaju rupe i kote se. Vuku jedni druge i samo grizu, uništavaju i prave rupe. Svaki medij je propaganda. I ovi što tapše i ovi što pljuju. Budale se pecaju.
Znam ko sam i šta sam i kad pređem granicu. Ovde niko ne zna ni šta je ni ko je.
Valjda smo sami sebi bitniji od ove buljumente.

Brate mili slazem se 101%.
1) salju ti kontrole da registrujes kokosinjac samo da bi ti poresku osnovicu podigli. Zabole ih patka za ekologiju, urbanisticki plan itd itd. Sve moze samo plati taksu!
2) trazis vezu da se zaposlis u fabrici za 200e? Alo bre za 200e i da te jebe italijan jer nisi sasio 1504 gaca za smenu?
3) ovo je faza kada su se pacovi prenakotili i sada jos malo ce poceti da jedu jedni druge jer nema sta vise.
 
da zivimo u losem drustvu sa izopacenim vrednostima istina je
ali gde i kako preko i sta tamo budem mali mis a onda na leto u Srbiju sa RENT a CAR BMW vise volim svog fijata od 15g
zivis u jednosobnom stanu sa celom porodicom u kvartu sa Sirijcima i Pakistancima
e pa nije ni to zivot bice uvek leba i uz leba pa kako bude ovde makar mislim da nisam gradjanin drugog reda a ovi gore sve je to isti sljam ista goxna
da li znate da je jeftinije registrovati isti auto u Zajecaru nego u B Palanci ZASTO?
a vise nista necu da zidam pa me legalizacija ne pogadja SAMO MONTAZNI objekti dolaze u obzir
 
2cx9npw.png
 
Zbog stiropor fasade i kapije da idem preko NEMA SANSE
I ovako imam dedinu i tatinu ZADUZBINU napravili kucu 400m2 ko da je nikad grejati nece a betonska fasada ko na kasarni bez odrzavanja
BOSANCI

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
I bogataško dete dobije sve što mu gladna guzica prohte pa na kraju završi kao narkoman u većini slučajeva.
Vidiš sise, vidiš pič*e u sred podneva i dobro ti je. Leba i igara al to tek kad odguliš svoju noćnu smenu. Slika i prilika!
Ponos na ideale ne postoji. Ponos je kada tvojih 10 prstiju imaju cenu i mogu da te odhrane i da odhraniš nekog svoga a ne da gledaš kako ćeš da se sakriješ od države da bi nešto zaradio.
Gradska deca dobiju dž udžbenike. Seoska hvataju za gušu seljake roditelje da im izbunare i rode pare za ekskurziju gde ih vodaju kojekakve sa kupljenom diplomom. Aj deco u 20 na spavanje a nastavnici na veće u kafanu na dečiji trošak. Deca dođu sa drvljugama iz tršića kući a učiteljice sa crvenim nosom i upalom butina.
Ko digne glas njemu šalji policiju na vrat da ga pendreče.
 
Uvek sam se lozio na POHOTNE prosvetne radnice UF UF

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
A lozim se i na zene u uniformi
Cak i one sa benzinske
A tek medicinarke
Pekarke
One sa hitne
Stvarno sam ZIVOTINJA

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da nije bitno ko je kad i kako dosao svi smo mi u istom sosu!!!!
Kao na liniji klanja kod cika Pere MESARA!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Tako je. U pravu si. I moj post se nije odnosio na to da naglasim ko je kad došao nego da napišem koliko su godina moji stvarali imetak i preživljavali razne harače. I sad ja da nekog učim da ide preko i da ostavi sve to...!!! Prvi ja to ne bih mogao i neću, jer pri samoj pomisli o tome me srce i duša boli... Odem na more 10 dana pa već peti dan se mislim šta je i kako je kući i da mi je bar sat vremena samo da se provozam traktorom da me zelja mine...

Neverovatno Mixer kako lako odustajes od svega. Ne mogu da shvatim, tako mlad a misljenja si da je otislo vec sve u p.m. A tek kad vidim da si se pomirio i sa tim da ti je dovoljno samo za jelo i pice onda do k ....!
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1582623778525770&id=100003344904819

Ne znam da li je neka ironija ili ozbiljno pošto ne vidim nikakav smajli, a link ne mogu da otvorim jer nemam face, pa ću ti ozbiljno odgovoriti...
Ne odustajem uopšte i uopšte se neću lako dati. Još nije sve otišlo u pm ali u tom pravcu ide poljoprivreda. A da ću imati za jelo i piće, to tek kad ode sve u pm možda će biti tako. Za sad guramo, radimo, polako se i širimo, mehanizaciju koliko možemo zanavljamo,... Nema predaje! :ppozdrav:

A što se tiče Lale i ribice imam i ja jedan....

Uhvatio Lala zlatnu ribicu i ona mu kaže da je pusti ispuniće mu tri želje.
Kaže Lala: Prva želja mi je da me Sosa ne vara...
ribica: Sredjeno...
Lala: Druga želja, ako me i vara ne moram da čujem...
ribica: Sredjeno...
Lala: Ako i čujem da se NE JEDIM!!! :haha::haha:
 
Ne znam da li je neka ironija ili ozbiljno pošto ne vidim nikakav smajli, a link ne mogu da otvorim jer nemam face, pa ću ti ozbiljno odgovoriti...
Ne odustajem uopšte i uopšte se neću lako dati. Još nije sve otišlo u pm ali u tom pravcu ide poljoprivreda. A da ću imati za jelo i piće, to tek kad ode sve u pm možda će biti tako. Za sad guramo, radimo, polako se i širimo, mehanizaciju koliko možemo zanavljamo,... Nema predaje! :ppozdrav:
Ova fraza je citirana sa Facebooka:
- Citam kako su sahranili zivu zenu, koja je sirota lupala i galamila.
Postoji jedan narod, takodje ziv sahranjen, koji niti lupa niti galami, nego sapuce u sanduku:
" Cuti, moze i gore " ! "
 
Zbog stiropor fasade i kapije da idem preko NEMA SANSE
I ovako imam dedinu i tatinu ZADUZBINU napravili kucu 400m2 ko da je nikad grejati nece a betonska fasada ko na kasarni bez odrzavanja
BOSANCI

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Ha,ha slatko si me nasmejao.:haha:Ja bolje da ne slikan moju kucu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh