Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
PAORI nasi jel neko od vas zna da li moze jedno gazdinstvo koje nije u PDV-u da fakturise usluge mehanizacijom nekom pravnom licu (firmi) i dal se za to placa porez??

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Može da mu napiše račun kakav god . Plaćanje može biti gotovinsko ili na tekući račun svejedno . Pdv niti može niti smije biti obračunat . Sad postoje kod tog pravnog lica neka ogranienja kod plaćanja . Kod manjih iznosa , kod nas je mislim do 100e ili 100km neznam baš , može da se plati gotovinski novcem iz blagajne ili slično a kod većeg iznosa plaćanje mora biti izvršeno sa računa firme na neki tvoj tekući račun . To pravno lice nesmije ništa obračunavati u ulazni pdv od te transakcije i posla .
 
Hvala
Treba da radim neke usluge utovar istovar, prevoz na nekoj pilani pa me zanima meni je isto racun ili kesh a gazdi pilane nije,
Drugo pitanje kako Ja da mu fakturisem kad nemam ni knjigovodju ni nista

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Bilo kakav paragon blok mu napišeš . Zakonski bi bilo i na toalet papiru da naškrabaš .Njemu je isto , da mu to radi neko ko je u pdvu umjesto tebe morao bi na cijenu usluge da doda pdv , ovaj bi kasnije mogao da ga odbije pa mu dodje na isto . Jedino što bi tebi neko u kontroli mogao te račune da sabira pa da vidi dali si za godinu prešao prag i da moraš obavezno u pdv sistem .
 
A stvar je i pecata i
Idem sutra u opstinu i kod poznanika knjigovodje

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
PAORI nasi jel neko od vas zna da li moze jedno gazdinstvo koje nije u PDV-u da fakturise usluge mehanizacijom nekom pravnom licu (firmi) i dal se za to placa porez??

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Mislim da bi trebalo pravno lice u tvoje ime to da fakturise i plati porez.Najbolje otidji do nekog knjigovodje ili poreske uprave i pitaj.
 
Mislis kao nekad kad smo radili usluge preko zadruge pa imali njihihove blokove sa pecatom?

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ne smeš mu izdavati nikakav racun ako nisi u pdv!Ni na wc papiru!
Moze samo on po tvom obavljenom poslu da napravi priznanicu da ti je za neki posao ili robu platio xy novaca i da mu ti to potpises.
 
Ne smeš mu izdavati nikakav racun ako nisi u pdv!Ni na wc papiru!
Moze samo on po tvom obavljenom poslu da napravi priznanicu da ti je za neki posao ili robu platio xy novaca i da mu ti to potpises.
A znaci po pravnoj osnovi smem da vrsim usluge npr oranja sejanja u ovom slucaju prevoz i utovar i to je skroz legalno?
I da naplacujem preko racuna od pravnih lica
Znam da je stari nekad placao porez sto radi usluge
Meni uopste nisu jasno definisane DELATNOSTI jednog gazdinstva
Kao npr
STR
SZR
DOO

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Bilo bi mozda 500 000-1000 000 din usluga godisnje promet para u gazdinstvu nebi presao 4000 000
Imam prijavljeno na mom gazdinstvu 5ha i 60 ovaca pa je promet mali
A glupo mi da otvaram firmu zbog toga, a tu bi provlacio i usluge radionice kao usluge u poljoprivredi da vise ne njakam drugara koji ima servis pa sad idem preko njega
Citam DELATNOSTI gazdinstva imaju definisane usluge tipa priprema zemljista isl a nigde tipa prevoz utovar i to

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Zato sto se onda izmisljaju koje kakvi troskovi,pa se smanjuje dobit firme na kraju godine a u stvari cupa kes koji je neoporezovan.
Ne treba mi zbog toga!!!!!
Koje novce Ja da perem
Imam neku kasiku na traktoru i viljuskar i tri kiperice pa bi malo da ih uposlim a i da preko tih usluga naplacujem usluge popravke moje radionice koja nije prijavljena da se vise ne grbavim i molim druge da naplate moj posao pa im dajem procenat

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
A druga stvar kako jedno gazdinstvo koje nije u PDV da naplati usluge drugom gazdinstvu koje isto nije u PDV
Npr komsija mi kruni kukuruz i treba da mi naplati preko racuna

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Na blatobran.Zasto bi placali preko racuna?
Druze mene zanima preko racuna
Koliko sam shvatio GAZDINSTVO koje nije u PDV sistemu je go kuxac nemas osnova za fakturu, za naplatu nista, a ni gazdinsto u PDV nije definisano kao PRAVNO LICE msln ima obaveze i odgovornosti kao pravno lice a nema uslove
Kakvo je ovo uredjenje drzave?????
Ako po propisima GAZDINSTVO moze da prodaje legalno proizvode od mesa i mleka i ostvaruje novcanu dobit kako te pare da ubaci na racun zbog KREDITNOG BILANSA ili kako da naplati robu koju je prodalo pravnom licu
Npr prodam 3kg kulena i 5 kg sira firmi XY za potrebe promocije


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Druze mene zanima preko racuna
Koliko sam shvatio GAZDINSTVO koje nije u PDV sistemu je go kuxac nemas osnova za fakturu, za naplatu nista, a ni gazdinsto u PDV nije definisano kao PRAVNO LICE msln ima obaveze i odgovornosti kao pravno lice a nema uslove
Kakvo je ovo uredjenje drzave?????
Ako po propisima GAZDINSTVO moze da prodaje legalno proizvode od mesa i mleka i ostvaruje novcanu dobit kako te pare da ubaci na racun zbog KREDITNOG BILANSA ili kako da naplati robu koju je prodalo pravnom licu
Npr prodam 3kg kulena i 5 kg sira firmi XY za potrebe promocije


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Ne mozes izdavati racun ako nisi u sistemu PDVa.Promet prko racuna izmedju dva fizicka lica koja nisu u sistemu PDVa ne mozes pokriti nikakvim fakturama ili bar ja ne znam da moze.Sto se tice kulena i sira zaista ne znam.Inace nisam mislio da peres ikakav novac samo sam pokusao da objasnim zasto su uveli porez na usluge.
 
Ne mozes izdavati racun ako nisi u sistemu PDVa.Promet prko racuna izmedju dva fizicka lica koja nisu u sistemu PDVa ne mozes pokriti nikakvim fakturama ili bar ja ne znam da moze.Sto se tice kulena i sira zaista ne znam.Inace nisam mislio da peres ikakav novac samo sam pokusao da objasnim zasto su uveli porez na usluge.
Stvar je napraviti dobar kreditni bilans, ici svaku paru preko racuna, od kile maline preko praseta do kosenja deteline baliranja isl
Evo ja vecinu letine proteram kroz stoku, uvek oko 20-50 svinja 50-70 ovaca godisnje 2000 pilica nju prodajes za klanje ili nakupcima, jedan deo kukuruza prodam na dzakove, dosta usluga uradim
Preko racuna mi ide malina deo soje deo kukuruza sto je jako malo za kreditni bilans

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Prosle god je bio bruto prihod od usluga oko 800 000din

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh