Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fino opet u jednoj godini plaćamo za dve godine odvodnjavanje, srećom pa bila suša, ovo bog nije vido.
 
Sa tigrovim zimskim gumama sam preko cijele godine prelazio do 40000, ali one u startu nisu bile nešto posebno. Mnogo tvrđe i plastičnije od save pa su mogle to izdržati, ali tek da se imaš na čemu kotrljati. Ako ima neko brdo sa ugaženim snijegom ili ledom nabaciti lance i lagano.

Vozio sam auto star 25 godina i dva seta točkova sa nekim skroz jeftinim gumama bi bili skoro 500 maraka što je bilo skroz neisplativo, jer nikad ne znaš hoće li ostati ispravan da podere i jedan set. :osmeh:

Isto male brzine do 80-90 km/h, ponegdje na auto putu razvučem do 120 ako ima nagiba i povoljan vjetar. :osmeh:
 
Jao pazite samo sa takvim mladim traktorima... Ponekad može biti bolji neki stariji koji je radio nego ovaj mladi koji je parkiran.... Ko zna šta je sa motorom ako nije paljen 5 godina. T110 ako te zanima,mislim da će jedan sasvim solidan 539 biti na prodaju kod nas u selu pa mogu da ti javim. Čovek je malo dublje zagazio u kredite nego što je mislio pa je još i par njiva morao kupiti,žito nije prodao a cena pala.... Eno rasprodao je kembrižde mislim da je i prikolice (sve je ispod cene dao) a vrv će i ferdžu.

Nije za mene komsija sa sela se zainteresovao ja isao kao podrska da se pravim pametan i ubijam cenu :osmeh: Prvo su rekli 8000,al lako smo ih spustili na 3500 i oni kao javice.Gume su za bacanje i prednje i zadnje,imamo neku drugatsku cenu za Cultor nekih 19 hiljada za komad za 11.2 28 sa 8 pr.Prednje 6.00 16 su tu oko 6 hiljada isto Ruma mislim da je front 4.

Ulje i filteri za smesne pare preko poznanika (Modrica i Frad).

E sad brine nas to sto je hidraulika podignuta sve ove godine i sta ce da bude kad krene da radi.

Ovaj komsija trenutno vozi nekog matorog univerzala i vise mi dosadio da mu nabavljam delove :osmeh: Ja mislim da smo do sad jednog mogli da sastavimo :haha:
 
Mi smo klosari medju kojima nema sloge, poverenja, organizacije, hrabrosti a po najmanje volje, a sve zato sto nije nam toliko lose kao sto predstavljamo stanje u agraru.
Da nam je stvarno lose, probudili bi se iz kome i ne bi im dali ni dinara za ono sto ne zasluzuju p. im m. bezobrazna.
Da im platim odvodnjavanje u susi gde nije bilo prinosa i zarade ni za kerove hraniti, a ne porodicu!
 
ne znam koliko ce se usreciti sa 539 koji je 2005 god i stajao toliko godina, bolje onda da trazi nesto oko '90og, za 3500 ce naci lepog fergu, ovi posle 2000 mi nisu nimalo pouzdani, kako ko naleti
 
Ja cu u svoje ime predloziti vladi RS da podigne sve moguce poreze i davanja jer tu toliko ima jos prostora da oni uopste nisu svesni, a u isto vreme da smanje subvencije na maximalno 2 ha kojiko iznosi prosecno gazdinstvo.
 
Ja cu u svoje ime predloziti vladi RS da podigne sve moguce poreze i davanja jer tu toliko ima jos prostora da oni uopste nisu svesni, a u isto vreme da smanje subvencije na maximalno 2 ha kojiko iznosi prosecno gazdinstvo.
Bez tvog predloga oni to vec znaju i polako se pripremaju i za takvu egzekuciju! Ovaj tvoj, nadam se sarkazam, je jako blizu realizacije!
Moze se pljuvati po njima sada kad je kasno koliko zelite.
Da ovaj narod ima u glavi bar imalo ne bi ih doveli tu gde jesu!
 
Situacija je ista u citavom nasem drustvu, pa cak i sire u celom svetu. Jednostavno, stvari se menjaju, ali za vecinu ljudi na jos losije, a za malu manjinu postaju jos bolje. I tako, u krug do nove preraspodele karata. Bastioni pravde i jednakosti su ostali jos par skandinavskih zemalja, delimicno Nemacka, Svajcarska, Kanada i Australija, ostalo sve ide u k...c.
 
To tako ide dok neko ne popizdi i ne raznese kompletnu skupstinu. Cak mislim da i onda se ne bi nista desilo. Toliko je beznadezna situacija da nemam reci.
Oko uskladjivanja PIO za povrsinom se prica godinama i nikom nista. To se nikada nece ni promeniti. Oko tog odvodnjavanje i poreza na imovinu je spdracina. Drzava ubira pihod a za UZDVRAT NE RADI NISTA. I to tako ide beskonacno do istrebljenja.

U Somborskim novima koje izlaze petkom pratim povremeno broj rodjenih i broj umrlih u prethodnoj sedmici. Podatak za ovaj petak je 15 rodjeno a 35 umrlo. Svake nedelje nas je 20 manje u opstini x 52 nedelje = 1000. Za 3 godine obrise se jedno selo. Kada bi uzeli u obzir koliko ljudi od 20-30 godina se iseli trajno u Nemacku, Austriju, Kanadu pa i Azrbejdzan deluje bolje od Srbije broj je barem dvostruko od te 1000 godisnje.

Moja zena i ja smo podneli za bebicu sto nam sleduje za prvo rodjeno dete, od 26.11. kada je rodjena do danas nismo dobili od drzave nista. A kada treba da platim njima onda kamate, izgubljene dobiti bla bla truc truc. Grad nam je uplatio 20.000din, a drzava 39000din nista.
 
Postoje prioriteti:

28458735_1788994341402159_1525141742_n.png
 
nazalost ziva istina,ima onih kojima je i sendvic malo pa dobiju i po jednu crvenu da produze delovanje sendvica
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh