Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moje zimske 16 inca 205 55 - 16 su uzasne i po suvom i po mokrom. Jednostavno sto kaze t110 to je presiroko i auto samo klizi. Kada se poderu uzecu manju dimenziju i manje felne. Sa stojadinom 145 uz masnu banderu je isao.
 
Ja sam sa tigrom u toj dimenziji imao loša iskustva (doduše, bile su na granici sa 4-5 mm), ali sa iole boljim gumama ide skroz dobro. Čak i sava eskimo s3+ mi je sasvim zadovoljavajuća, a često boravim u planini na više od 1200m nadmorske visine. I sam sam razmišljao da uzmem čelične felge i gume 195/65 R15, ali nakon što sam vozio isti auto sa 10 mm užim gumama nisam primjetio neku bitnu razliku.
 
I ja imam sava eskimo,205/55r16 i prezadovoljan sam,auto je extra stabilan,dobro koci po klizavom i lepo izlazi po zavejanim uzbrdicama.
 
Ja sam vise mislio na to da celicnu 14 mozes da cukas koliko hoces po rupama :osmeh: Ja sam davnih dana sa sluzbenim punrom oogodio takav krater da sam izbio solju,a celicari nista :osmeh:

A jednom sam na svoj auto montirao 20-ce i vozio ih 2km i onda na ispravljanje i u oglase :osmeh:
 
Putevi su nam preslikana slika drzave. Toliko rupa i krpeza da je to katastrofa. Put Backa Palanka -- Novi Sad je jedan od najopterecenijih u drzavi (cuj drzavi), i sigurno jedan od najlosijih. Uglavnom sav teretni saobracaj ide tuda pa preko nas prema Bogojevu. Cela ta magistrala je kastastrofa, a niko ni ne haje da ga popravlja. Bitno je da ce prema Shqipërii da grade auto put.
 
Putevi su nam preslikana slika drzave. Toliko rupa i krpeza da je to katastrofa. Put Backa Palanka -- Novi Sad je jedan od najopterecenijih u drzavi (cuj drzavi), i sigurno jedan od najlosijih. Uglavnom sav teretni saobracaj ide tuda pa preko nas prema Bogojevu. Cela ta magistrala je kastastrofa, a niko ni ne haje da ga popravlja. Bitno je da ce prema Shqipërii da grade auto put.
Kreni malo prema Majdanpeku,Boru...videces sta je los put.Kod vas je extra.
 
To je prevara drzave terati ljude da NS- Bogojevo - Hr idu preko Backe Palanke, a preko Backog Petrovca blize. Bilo koja druga normalna drzava bi gledala da njeni prevoznici sto manje trose goriva za isti put da bi bili konkurentniji, a ovde postave policiju da kaznjava ako neko ide tuda sa 12+ t kamionom (u brutu).
 
Kad sam kupio Fijata bile alu felne 16" neko natakario nije mogao pun ajnslag da smota, 195-55 16"
Na njega ide 195-55 15" redak model
Kupio sam 9 celicnih tockova od punta 165 70 14" jos preteklo para kad sam prodao alu felne i copavac kupio clan foruma
Kasnije smo isli na zimovanje sa dva ista auta bivsi clan foruma i ja moj prodje kroz sneg a njegov nema sanse uzana guma je ZAKON za sneg kao na jugicu 145 sto rece Bojcetic ide uz MASNU banderu

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Zavisi kakav sneg se gazi,ako se se gazi suv sneg kao ovaj stonje pao ovih dana onda uska guma ima prednost,ali kod mokor snega sto sira guma.


ja trenutno ganjam zenin auto A klasu i ona nosi 195 55 15 Riken i nema zamerke prate auto do njegovih granica,e sad sto su te granice slabe :haha:

Ali uvek mogu da potpisem da je Sava Eskimo najbolja budzet guma kod nas.
 
Dobra je Riken guma. Ja sam jesenas kupio zimske i to je druga pesma. Majstori i poznanici kupe ove zimske i preteraju leto sa njima i kažu da opet mogu da se voze zimi ali se ne ponašaju kao prve zime. Mogu da se koriste kad se malo vozi i po gradu... U pravu je kolega postoje limiti.... Ipak su zimi bolje nego letnje... naravno.
Mi malo 'teramo' auto pa nemamo iskustva kao profesionalci.
 
Sto se mene tice za sneg je Savina guma bez premca,imam na drugom rusku gumu,vidi se razlika..
 
Drugar je uzeo ruske KAMA gume za LIBRA LANCIA sad drnda kao FAP 13 a sara duboka kao za C gumu 12-15mm odskace LANCIA ko jare zivo njesra od gume
Dok sam vozio CADY 4 sluzbeni uvek je isla MICHELIN jednom metnem TIGAR tada sam METNUO sam sebi!!!
Na DDEFENDERU su bile firrston 750r16c nije se cuo kasnije stavimo neke MARSHAL corea on je grmio unutra kao zastavica 4t
Dobra guma je obicno i skupa ako malo vozis uzmi kvalitatnu zimsku i teraj je i leti, nece okrtiti bar 3 godine a ako vozis mnogo po ovom nasem sranju od puta TIGAR je ok nekad je iseces probijes, bacis uzmes novu i gas bar mi tako naj bolje i naj jeftinije

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Imam Savu S3 i stvarno je odlicna guma ali i na auto putu ide, dok na drugom autu imam neke Cordiant gume te ne znaju ni za blato ni za sneg, ali ni preko 110km ne vole da idu po auto putu, pri 120 se lepo sve trese, na 140 gledam kad ce suvozacevo sediste da otpadne. :osmeh:
 
Imao sam nekad Baba mecu 124 250d dosla zima a meni gume CJELOUSTONKE a losa godina bila pa se ispostio nema dinara zutog u dzepu kad drugar pocne da trguje gumama i da meni dzaba 2 gume Ja kupim jos 2 gume ARMOUR protekt sara ko grom ide meca samo trese guzom ali ako teras preko 80 oce da otme volan, kako sam ja poznat po voznji do 80km/h nije mi ni smetalo dok nedodje toplo vreme april mesec a ja krenuo u RUMU na vasar a napolju temperatura 20+C moje gume se pocele rasipati po IRISKOM VENCU
Protekt nije ni za kolica za djubar!!! A ne za auto,.
Ima jedan DZAFER sto na najlonu prodaje NAREZANE gume to je tek bomba!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh