Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najbolje bi bilo kad bi svi normalni otišli pa onda ovi kojima odgovara i koji žive sa državnih jasala ovako ili onako , neka se sami izjedu , ali jak razlog protiv toga je što nas ima koji neće da ih ološ otjera sa svoga .
 
Jbg, kada se svi odsele, na njihovo mesto ce doci drugi. Ima ko ce hteti da zivi ovde, tako uvek bilo, tako ce i biti. Mozda se nece zvati Milos, vec Erdogan, ali jbg, zivot ide dalje, samo sa drugim facama.
 
Ma bolje mu od ovog trenutnog,a i nema nesto zemlje za obradu tako da mu zavrsava posao ako ga uzme za 3500 i jos 500 da ga sredi,za 4000 dobije traktor sa malo rc i sto je najbitnije kod bivseg vlasnika nosio samo korupu :osmeh:
 
Zorane samo neka idu. Verujem da ti je tesko sto znas da imanje nece imati ko da nasledi, vec ce se prodati (ako bude imalo kome), ali neka ljudi zive svoj zivot i neka okusaju se u drzavi gde nece biti robovi fabrike za 200e i gde ih nece nepismeni ucenjivati.

Ja samo razmisljam kako se oseca taj dok jede taj sendvic i dok pije kolu (ako dobije sokic). Sta kada dodje kuci, kakav je to osecaj? Ima li osecaj sramote uopste?

Ja cu moju decu gledati da cim krenu u srednju da saljem u Grac na skolovanje i da sto dalje odavde idu. Ovde nikada bolje nece biti dokle god se ovako vodi drzava sa nepismenima sa kupljenim diplomama.
 
Najcrnje je sto pored tih sendvicara sve vise mladih pristupa toj masineriji, da ide od vrata do vrata i sl. ponizenja verujuci da im je to sansa za zaposlenje, put za bolju buducnost
 
Hvali se danas komšinica supruzi mome da se zaposlila u Zdravu hranu kod nas,plata držte se...neverovatnih 15.000 mesečno...:spavam:
 
Ne znam...
Zet mi se zaposlio na lokalnoj Pilani i ima platu (zvaničnu) 22.000 dinara...
A "na ruke" dobije još toliko !!!
Al ne sme nikome da kaže, tako zahteva "gazda" od njih...
Tuče preko 40.000 mesečno...
Ovo "na račun" zbog poreza i doprinosa, da manje plati "gazda"....
 
Toliko će dobiti i nema ništa na ruke tamo-vamo...Rekla je da će ostati dok ne nađe bolji posao...:ppozdrav:
 
Zorane samo neka idu. Verujem da ti je tesko sto znas da imanje nece imati ko da nasledi, vec ce se prodati (ako bude imalo kome), ali neka ljudi zive svoj zivot i neka okusaju se u drzavi gde nece biti robovi fabrike za 200e i gde ih nece nepismeni ucenjivati.

Ja samo razmisljam kako se oseca taj dok jede taj sendvic i dok pije kolu (ako dobije sokic). Sta kada dodje kuci, kakav je to osecaj? Ima li osecaj sramote uopste?

Ja cu moju decu gledati da cim krenu u srednju da saljem u Grac na skolovanje i da sto dalje odavde idu. Ovde nikada bolje nece biti dokle god se ovako vodi drzava sa nepismenima sa kupljenim diplomama.
Ti si imao priliku da odes ali ipak si se vratio na selo,objasni nam? :ppozdrav:
Treba da idu Grac na skolovanje ali treba i da se vrate kuci,ako se ovako nastavi ostace nam samo prvoklasni SNS kadar u drzavi
 
Ti si imao priliku da odes ali ipak si se vratio na selo,objasni nam? :ppozdrav:
Treba da idu Grac na skolovanje ali treba i da se vrate kuci,ako se ovako nastavi ostace nam samo prvoklasni SNS kadar u drzavi

U trenutku kada sam se ja vratio nije bilo ovako. Bile su subvencije 14000din/ha i arende su bile 200e/kj bruto (ko radi zemlju dobijao subvenciju). Tada politicari su imali jos gde da capkaju jer jos je bilo mesa u privredi i moglo im se drpati. Sada su to odrpali i sada nema odakle nego jedino zajasi paore.

Nek ostane samo SNS. To je trziste takodje. Drugi vide da ne vredi i putuj gde mozes biti koliko toliko covek. Ovde ne mozes.
 
Danas išao za NS preko Banstola...
Pa ono je katastrofa !!!
I rupe i skakaonice na putu !!!
Ne mere brže od 60km/h...
Niz breg...:haha:
Do S.Karlovaca bubrege odvalih...::lose::
Nadalje i nekako išlo, mada je već sve naseljeno mesto pa striktno 50...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh