Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma probao sam,al nissm uspeo...sad cu opet probati...
Ma kupicu sutra drugi,nego sam se iznervirao...eto..
 
Možda sada (što ne znam), ali pre 7-8 godina, jesu...
Na tom periodu se bazirala moja "priča", a s tim u vezi i "iskustvo" s "bankama"...
Ima i sada. Naplata odrzavanja racuna se smatra kao promet na racunu, i skidaju dok imaju sta. Kad vise nema sta da se skine onda ne naplate odrzavanje racuna, pa nema prometa i onda dalje ne naplacuju. ALI.... kad ti stignu pare na racun, odma skinu onih 200 dinara sto nisu mogli da skinu zadnjom prilikom, tako da ti automatski stigne 200 dinara manje, i ne mozes da potrosis poslednjih 200 dinara sa racuna, jer te za odrzavanje racuna unapred zaduze na racunu.... Lopovluk, i to sa dozvolom nadleznih organa, nema drugog izraza za to!
 
Za ovakakv slucaj jos nisam cuo, ali znam da su meni za jedan tekuci racun koji nisam koristio dve godine poslali obavestenje da ako ne uplatim na njega bar 1000 dinara u roku od mesec dana da ce ga ugasiti.
 
Kaparisan strug kod ljudine jbrtk-a.
Slike od ponedeljka kad stigne

Nazalost,trenutno nista od trgovine,i kapara ce biti vracena,jednostavno,sve se desilo na brzinu,juce sam zvao min 50brojeva,niko ni u hr, ni ovde,cak ni u potisju nema u ponudi strug sa 90mm vretenom,a ni ko ni ne obecava u skorije vreme.da se razumemo,nisam trazio strug za iste pare za koje sam ja moj prodao,ali niko nema takav na prodaju.,jedini koji ima takav,je "jugodin"duzine 3 metra koji mi ne odgovara ni zbog duzine,a jos vise zbog cene od 17000.ovim se izvinjaujam clanu marko,ali jednostavno ,ne mogu da prodam masinu.koja mi radi glavni posao,a nigde nema da kupim drugu..
 
Vraća se dupla kapara...
Čovek je (možda) zbog sigurnosti kupovine struga kod tebe propustio neke druge moguće ponude....Zato se i daje kapara,zbog sigurnosti OBE strane...
Hipotetički,trebaju ti pare,oglasiš na prodaju stvar koja košta 15.000 eura, naleti kupac i da kaparu 1.000 eura,ti fino iskoristiš te pare da završiš neki posao, i posle, kao, odustajem od prodaje, evo ti natrag tvojih 1.000 eura...
Beskamatna pozajmica...
Ne kažem DA SI TI TO URADIO, ali tako se radi....
 
Nemoj da me ucis,kako i sta. Pod 2,ne radi pe o 1000evra,vec o 100,koje ni ja nisam trazio,,.pod 3 nije mi bila namera da prodam strug,i da za ISTE PARE KUPIM DRUGI,VEC DA DODAM,ALI IH JEDNOSTAVNO NEMA NIKO U PONUDI..
I pod 4 zasto nisam imao vremena da protelefoniram.posto prodajem i nei fauter za ozubljenje,pre nekih 10dana bio kod mene neki covek iy rume,da ga kupi..prodavao sam ga u vidjenom stanju,neki tasteri su zezali.i n kaze da ce ga uzeti,platiti preko racuna,da to popravim,te tastere nema kod nas ,pa sam za 7dana nabavio iz ceske iz celakovica.(pogledaj gde je to,za 7 dana,ne stigne paket od leskovca do subotice)kostali me 380,evra.popravio sam,i covek odustao..sad ja da njemu kazem,nece,pa ne moguwda ga nateram..dok smo sve to doveli u funkciju,vec je bilo kasno uvece da zovem..

- - - - - - - - - -

@Maticu,nebitno,svestan sam da nije lepo sa moje strane,ali ne mogu da sam sebe zeznem,samo da ispostujem dogovor,a sebe zeznem.
evo ako neko zna neku masinu.nek se javi,ja jos uvek trazim.
 
Ne znam kako kod vas al okod nas je kapara zakonski regulirana i usmeni dogovor i primanje kapare se shvaća jako ozbiljno. Nema tu nisam tražio, ako si ju primio TO JE TO.

Ako netko kao kupac da kaparu i odustane od kupovine, kapara ostaje onom koji je to nešto prodavao. Ako onaj koji prodaje odustane od prodaje onda on vraća kupcu DUPLU kaparu.

Ne ulazim u to kako se tko dogovorio to samo oni znaju. Jbrtka je napisao da je kapara vraćena a po kojim uvjetima to samo njih dvojica znaju i nije na nama da se u njihov dogovor mješamo.

Ja na primjer znam za sebe da bez duple kapare nama ništa od odustajanja. Koja je onda svrha kapare?
 
BRAVO BOBO i MIROSTI !!!
To i ja kažem, koja je svrha kapare ako ide tamo vamo?
Uzimala davala s cicamacama spavala...
Jbrtk-a, nemoj odmah da ripaš ko dživdžan na ćeremitku....
 
Ma prebacite bilo gde,a da ne mislite da sam takav.i da me zabole,nasao sam Marku isti strug kao moj,i to jos dosta jeftiniji.na njemu je da odluci.
@Dobrodol,ko ti drma kavez??jesam li u jednom postu napisao da mu necu vratiti kaparu???nije mi jasno sta se cimas..
 
Nazalost,trenutno nista od trgovine,i kapara ce biti vracena,jednostavno,sve se desilo na brzinu,juce sam zvao min 50brojeva,niko ni u hr, ni ovde,cak ni u potisju nema u ponudi strug sa 90mm vretenom,a ni ko ni ne obecava u skorije vreme.da se razumemo,nisam trazio strug za iste pare za koje sam ja moj prodao,ali niko nema takav na prodaju.,jedini koji ima takav,je "jugodin"duzine 3 metra koji mi ne odgovara ni zbog duzine,a jos vise zbog cene od 17000.ovim se izvinjaujam clanu marko,ali jednostavno ,ne mogu da prodam masinu.koja mi radi glavni posao,a nigde nema da kupim drugu..

Pogledaj u pobedi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh