Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@dobrodol-A sta to tebe boli tuki?jesam sa tobom trgovao,.nemoj ti tu da mi teras o nekom postenju,a pre tri cetiri nedelje si pisao kako seces drva a ne u tvojoj sumi,i to mi je bas tad zapalo za oko,jer cale mi je bio poljocuvar,i imao je takvih 2 pune sveske...pored njega niko nije morao da unajmljuje nikakvo obezbedjivanje atara...i ti se sada sekiras koliko cu mu ja vratiti..
 
Sečem i dalje....
Mada bih voleo da kupim...
Puno ljudi sam upoznao preko ovog Foruma, pa me baš zanima kako si prošao u "trgovini"...

- - - - - - - - - -

Po svemu sudeći, ti i ja se (najverovatnije) nećemo (nikada) upoznati...
 
Dobio sam poziv za VOJNU VEZBU Sombor aerodrom 23 april
VUCICU u sred setve saljes paore da se igraju rata!!!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nije lose prodiskutovati o tome sta je kapara i koja je njena svrha. Ljude koji se ovde spominju ne poznajem i ne komentarisem njihov slucaj. Bitno je da su se oni dogovorili. Kraj....... E sad pitam ja kako mogu biti siguran da kad ja kupim na primer kombajn i dogovorimo se za 10000E i ja dam 1000 E kaparu ko meni garantuje da prodavac taj isti kombajn nece prodati za 10500E, a meni onako kao pravi postenjacina vrati 1000E kapare. Za koji sam mu onda djavo i davao kaparu? Znaci kod nas je obicaj kad se da i primi kapara, ako kupac odustane kapara ostaje prodavcu, ako prodavac odustane od prodaje vraca duplu kaparu i tu je kraj price. To je svrha kapare da i prodavac i kupac budu sigurni da ce se dogovoreni uslovi trgovine ispostovati.Nema tu on je dobar ili posten ili pokvaren. Druga je prica ako se oni drugacije dogovore.
 
Da li u toj vasoj prici taj dogovor ide na neki papir,samo kupac i prodavac,uz svedoke,uz overu ili nekako drugacije?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Coci064: To sad već pričaš o nepoštenju i zato se nikad ne ide sam kupovati kombajn, uvijek idu "svjedoci". Čak se za veće iznose i na nepoznato piše ugovor na običnom listu papira gdje piše: Datuma tog i tog "osoba A" je u svrhu kupovine kombajna tipa "taj-i-taj", broja šasije "te-i-te" u stanju "viđeno-kupljeno" od "osobe B" te joj pred svjedocima (Osoba C, Osoba D..." daje kaparu u iznosu od 1000€ od ugovorene cjene kombajna koja iznosi 10 000€ te se "osoba A" obvezuje po dogovoru isplatiti ostalih 9000€ "osobi B" do "neki dogovoreni rok". ako se rok ne ispoštuje kapara ostaje "osobi B" a ako "osoba B" u međuvremenu odustane od prodaje kombajna dužna je "osobi A" isplatiti duplu kaparu.

Obje strane se potpišu, svjedoci se potpišu i imaš papir koji na sudu (ako do suda dođe) vrijedi JAKO PUNO. Nisam jednom pisao ovakav ugovor i štoviše mislim da ih sve imam negdje sačuvane i nikad nije bilo problema s ovakvim stvarima. papir svašta trpi a bez papira ne možeš u današnjem svijetu ništa. Treba u kupovini često puta biti jako oprezan al naj pametnije je ponejti sve pare sa sobom, dogovorite se, rukujete se, jedan drugog isplati i nosiš robu sa sobom taj isti dan. Ako treba kakva prepisanija to se odradi i mir.
 
Ako Luka, kad otadžbina zove, o tome se ne diskutuje da li je u po' dana ili po' noći. :osmeh:
Pa ne mogu samo ja da branim ovu zemlju :haha:
 
Sve je stvar dogovora njih dvojice njihov usmeni dogovor je AMIN!!!!!
Obicaj je da je i kapara 20-30% vrednosti robe ko na licitaciji das 20% pa teras cenu!!
Meni je covek ( trgovac) ostavio 250e kapare za berac pod izgovorom da trenutno nema vise i rekao da dolazi za 5 dana ja sam posle 10 dana njega zvao on kaze doci ce po kaparu REKOH KOJU kasnis 5 dana i neces da kupis sto si kaparisao?????
I dosao da trazi nazad pare rekoh VATRA GAS NAPOLJE IZ AVLIJE

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Znas kad je nas LALA cuo da je ucesnik u bratoubilackom ratu?
Kaze Lala odoh ja kuci ja imam samo sestre!!!!
Tako cu i ja morati!
Moja domovina je YUGOSLAVIJA a nje vise nema

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
31g zivota 1987
Ves 11103 Mitraljezac
Sjebala me telesna gradja 185x110

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam 4 iz sela trojica su vec bili letos

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Jutros u 7 dobio poziv od opstinskog kurira bas me obradovao prvo on onda akomulatori na dva auta bas lepo jutro nema sta

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Hvala....
Ja sam 80. proslog veka, u Maju kad ruže cvetaju punih 38 i teram 39. :ppozdrav:
Moj rahmetli babo o'š'o u 44. -toj tako da još malko pa mogu ....:pecanje:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh