Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da radim da bi hranio jos njih 5 dzabalebarosa hvala neka ne napredujem ali mi kredit netreba .
 
A šta su drugo!?
Daju "neke" pare, za "neku" kamatu!!!
To se nekada zvalo zelenašenje!!!
Što je još gore, taj novac koji "daju" nije čak ni njihov, nego drugih koji "vraćaju" kredite, oni samo imaju "neke brojke" u kompjuteru, za koje tvrde da su novci !!!
Kada bi svi koji su "uložili" novac u Banku, svoj novac tražili natrag, ne bi imali ni 10% njih da "isplate" !!!
 
Šta su drugo?
Radnici kao i u bilo kojoj drugoj firmi koji se bore za svoju egzistenciju.
Većina njih koja zove telefonima su oni koji rade na procenat, jer im od toga zavisi mesečna plata.
 
I još nešto...
"Banka" u Jevropi ili Americi nije isto što i "banka" u Srbiji...
Darko, možda nisi došao u takvu situaciju kao ovi moji rođaci i želim ti da nikada i ne dođeš !!!

- - - - - - - - - -

Ja kredit nikada uzeo nisam, niti ću...
Moji otac i majka jesu, i vraćali su, ali za "ono" vreme, kada je plata bila sigurna i život mnogo opušteniji...
Letovanje, zimovanje, 13 plata, Banja, regres itd...
 
A Dobrodole, kakav bi tebi kredit odgovarao? Bespovratni izdat od strane robota, a ne ljudi sluzbenika?
Ovo sto Montoja kaze, ispod 5% kamata, iznos uzmes tako da mozes da ga pokrijes kapitalom kog se realno mozes odreci ako zagusti.
Ako mislite da moze da se zagrize a da bude meko, varate se.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
E, muka mi je vise od tog vremena u kom se sa dve plate islo na more a u povratku ostajalo para da se kupi nova ves masina.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Da se razumemo, ne branim ja banke. Ova diskusija je i krenula od poruke o pozivima banaka. Samo kažem vam da su to obični bankarski službenici. Mnogi od njih su mladi ekonomisti koji nisu još otišli iz ove zemlje nego se zaposlili i bore se kako znaju i umeju.

Milion puta su me zvali i iz banaka, i u vezi neke prodaje, prezentacije proizvoda, pa i iz stranaka. Neke saslušam, a ako nemam vremena lepo.objasnim. Jer ne rade oni to što vole i što im dosadno, nego zato što im je to HLEB! I ja ih razumem.

A izgrditi ih i psovati pogrdno, to samo govori o primitivizmu takvog čoveka.
 
A Dobrodole, kakav bi tebi kredit odgovarao?

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
Nikakav, da ti pravo rečem...
I kada imam novaca, a kome ustreba, i traži u zajam, dam bez ikakve kamate ili roka vraćanja!!!
Naravno, ne možeš ni svakome dati !!!
I nije mi jasno zašto sav platni promet mora preko banaka?
Jel nije prirodnije, blagajnik firme isplati platu, i ti potpišeš?
Nikave banke, ni posrednici, čemu sve to?

- - - - - - - - - -

E, muka mi je vise od tog vremena u kom se sa dve plate islo na more a u povratku ostajalo para da se kupi nova ves masina.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
To je istina, ne vidim zašto bi ti bilo muka...
Meni je muka, jer toga nema više...
Samo lopovluk i otimačina, zavidnost i sujeta na svakom koraku...

- - - - - - - - - -

I još još, malo mi je!!!
Nikad sretni i zadovoljni...
 
Pod hitno u Kucu cveca da kanalises jugonostalgiju, ali nemoj da nosis svecu jer ako si vernik, ne vazi ti se poseta. :)

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Pod hitno u Kucu cveca da kanalises jugonostalgiju, ali nemoj da nosis svecu jer ako si vernik, ne vazi ti se poseta. :)

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
Ko je NJEGA spominjao? :sta:

- - - - - - - - - -

Mene ne zanima kako i zbog radi čega je bilo tako kako opisah, ali da je bilo, barem u mom slučaju, jeee...:ppozdrav:
 
Ne, ne, trebalo je odmah da kazes da ti venama tece juga, sad je sve mnogo jasnije oko stava prema kapitalistickim kreditima i zlokobnim bankarskim sluzbenicama. :)

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
6bd01bcaf8bffa8e9be1720663cee3f3.jpg


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ostavim 1.200 dinara u "banci" i umesto da mi ide nekakva, makar i 0,0001% kamata, posle par meseci ostadoh i bez tih novaca !!!
Kažu, imali ste "promet" na računu, pa zbog toga svaki mesec skidali za "održavanje računa" !!!
I onda ostane, 124 dinara, eeee, onda nema prometa, nema troškova održavanja računa, jer ne može da ide račun "u minus" !!!
Više puta sam prošao "kao bos po trnju" i "žednog me preko vode preveli" !!!

- - - - - - - - - -

A što se tiče službenica, sve bre neke "pred penzijom", skoro nisam video neku friško namazanu frajlicu za šalterom !!!
Izgleda da to i nije neki "dream job" pa se ne otimaju previše za njega !!!
Samo spomeneš reč "pljačka" u banci, malko glasnije, da viš' kako im se gaće tresu!!!
 
Da se razumemo, ne branim ja banke. Ova diskusija je i krenula od poruke o pozivima banaka. Samo kažem vam da su to obični bankarski službenici. Mnogi od njih su mladi ekonomisti koji nisu još otišli iz ove zemlje nego se zaposlili i bore se kako znaju i umeju.

Milion puta su me zvali i iz banaka, i u vezi neke prodaje, prezentacije proizvoda, pa i iz stranaka. Neke saslušam, a ako nemam vremena lepo.objasnim. Jer ne rade oni to što vole i što im dosadno, nego zato što im je to HLEB! I ja ih razumem.

A izgrditi ih i psovati pogrdno, to samo govori o primitivizmu takvog čoveka.

Mozda sam primitivan i jednostavan ali necu da te jednoj istoj ucenoj ekonomisti vec peti put u toku mesec dana ljubiti guzicu i kulturno moliti da ne zove zvcu ja ako ce mi nesto trebati . Nisam toliko debil da neznam da svatim da im je to posao ali sto je puno puno je . Zbog tih prezentacija i slicnih prevara i pljacke na koje su me pozivali na fixni sam ga i odjavio da postenoj gospodi triput na dan na ljubazan nacin objasnim da nisam zainteresovan , pa na kraju da ekonomista izkopa broj mobila i nekakvog registra i to mu daje pravo za pozive .
Ako ti se ispricava takvim ljudima samo izvoli dizi slusalicu ja zato nemam vremena ni zivaca .
 
Znači ti ideš redovno po bankama čim znaš kakve su...
Ali izgleda da ne ideš u one gde su ove mladje :haha:

Šta ćeš, takva mi sudbina...
Ja s nekakvom "školom", ispomažem suseljane, pa idem s njima i vodam ih po bankama da dižu te "kredite", popunjavam zahteve i formulare, zato znam, i upućen sam "u materiju"...
Mlađe se obično vrckaju po kancelarijama, a tamo nema pristupa (nezaposlenima)...
"Šalteruše" su obično nadrdane za medalju, i dosta je što se "natežemo" kroz i preko šaltera, treba da je "natežem" i kod kuće...
Ili još gore, da me "nateže" ceo život, bbrrrr....
Kesenem sepén, 'fala ti lepo....
 
Kako onda, kada si upucen i pomazes suseljanima, da ti se desi da ti skidaju za odrzavanje racuna mesecima, a da to ne znas?!

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh