Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tebi je vremenom dosta toga isparilo , pa gdje su isparile devizne rezerve SFRJ-a , prvo je slobo za 1,5 milijardu $ nastampao dinara da bi zacementirao svoj polozaj , jos je drzava bila citava , a onda kad je pocelo perjanje istopile se i ostale devizne rezerve , Kadijevic tajno pokusava u Moskvi da kupi oruzja za 2 milijarde $, prije oruzanog sukoba , valjda za kiseljenje kupusa. Sve uostalom mozes provjeriti.
Veću glupost nisam procitao, pa oružja je bilo u to vreme u jna bar koliko hoćeš, martin špegelj i tuđman su uvozili oružje da bi naoružali svoje pristalice
 
Veću glupost nisam procitao, pa oružja je bilo u to vreme u jna bar koliko hoćeš, martin špegelj i tuđman su uvozili oružje da bi naoružali svoje pristalice


Jeste istina,oni su nama bili duzni mnogo para za hranu koju su uvozili od nas a nisu placali pa se nakupilo i izmedju ostalog je bilo dogovorena kupovina dvadesetak helikoptera Mi 24.Nije uopste bilo tajno,pisalo i u Frontu u to vreme o tome da cemo dobiti 3--4 eskadrile.
 
VJ je '99 uspesno obavila svoj zadatak,a to je odbrana zemlje i uradila je ono sto joj je i bio cilj vratila je stvar u diplomatiju.U Kumanovu je potpisan SPORAZUM,a ne kapitulacija.

Nikada niko nije ni pomisljao da pobedi NATO jer je nemoguce pobedi toliku alijansu.Mi smo se '99 branili i odbranili se.

Imao si povredr VaP sto je bilo i realno za ocekivati kolika je sila krenula za nas,ali kopneno ni jedan jedini vojnik NATO nije krocio na tlo Jugoslavije,a tek da je zauzeo deo teritorije.

Jedino si u odredjenim rejonima imao upade paravojnih teroristickih grupa.Cak ni Kosare nisu pale jer se odbrana povukla na rezervne polozaje i tu ostala do kraja.Tu je KOV imao nemogucu misiju koju je uspeno izvrsio,a nazalost tu su gubici neminovno kako u ljudstvu tako i u tehnici.

RV PVO je koliko je bilo u njegovoj moci branio,ali jednostavno tehnicki nadmocniji neprijatelj i nisu uspeli sve da odbrane.Ali ostali su aktivnih svo vreme agresije,a NATO je racunao da ce da nas slome u prva 3 dana.Prouci malo zalivski rat i sva ta sranja sa pocetka 90-ih kako su pstali prolazili.

Recimo nas VOJIN je ostao aktivan tokom cele agresije pogotovo 126br,a plan je bio da ih uniste vec u prvih 48 sati.I bili su okosnica celog RV PVO.

Masis poentu nikakvog tu napada na NATO nije bilo da bi ih pobedeli vec smo se branili i kao sto rekoh odbranili se.

Zato kažem da ne vredi diskutovati sa ljudima koji veruju u ovakve stvari (bez ljutnje, ništa lično nemam protiv vas , ali nam se stavovi bitno kose na ovu temu).

Kakav bre crni sporazum? Podpisali smo to sve su što nam tražili i pre bombardovanja i još po nešto više. Nisu ušli kopneno zato što nisu hteli, nisu nam naneli velki gubitke isto zato što nisu htelli. Cilj njihove misije je bio da što bezblnije (da, ovo je istina hteo neko da prihvati ili ne)po Srpski narod nateraju Slobu da se dozove pameti. Bezbolnije koliko to može da bude kada primenjuješ oružanu sili.U slučaju narmalnog čoveka to bi stvarno trajalo 3 dana ovom našem trebalo 3 meseca da muz dodje iz dupeta u glavu. Imali smo mi sreće što nisu manjeli taktiku tokom celog bombardovanja. Ja ne kažem da su oni nas gadjali čokoladam, ali ne razmem kad ljudi nashvataju koliko je gore to moglo da bude.

I posle Slobina propaganda kako smo mi pobedili i naterali ih na sporazume, koji bre crni sporazum?:osmeh:

Svaka čast ljudima iz naše vojske koji su se suprstavljali kako su mogli i jesu odradili odličan posao ako se uzme u obzir nadmoć neprijatelaj. Ipak ne možemo da kažemo da smo pobedili ni kom pogledu.

Pitam se samo da li su ti ljudi tada branili svoju zemlju ili Slobu i ekipu?
 
Zato kažem da ne vredi diskutovati sa ljudima koji veruju u ovakve stvari (bez ljutnje, ništa lično nemam protiv vas , ali nam se stavovi bitno kose na ovu temu).

Kakav bre crni sporazum? Podpisali smo to sve su što nam tražili i pre bombardovanja i još po nešto više. Nisu ušli kopneno zato što nisu hteli, nisu nam naneli velki gubitke isto zato što nisu htelli. Cilj njihove misije je bio da što bezblnije po Srpski narod nateraju Slobu da se doozove pameti. U slučaju narmalnog čoveka to bi stvarno trajalo 3 dana ovom našem trebalo 3 meseca da muz dodje iz dupeta u glavu. Imali smo mi sreće što nisu manjeli taktiku tokom celog bombardovanja. Ja ne kažem da su oni nas gadjali čokoladam, ali ne razmem kad ljudi nashvataju koliko je gore to moglo da bude.

I posle Slobina propaganda kako smo mi pobedili i naterali ih na sporazume, koji bre crni sporazum?:osmeh:

Svaka čast ljudima iz naše vojske koji su se suprstavljali kako su mogli i jesu odradili odličan posao ako se uzme u obzir nadmoć neprijatelaj. Ipak ne možemo da kažemo da smo pobedili ni kom pogledu.

Pitam se samo da li su ti ljudi tada branili svoju zemlju ili Slobu i ekipu?
'' sto bezbolnije po narod, a da natjeraju Slobu'' covjece jesi li ti svjestan sta pises.
 
'' sto bezbolnije po narod, a da natjeraju Slobu'' covjece jesi li ti svjestan sta pises.
Da potpuno sam svestan . Brnio narod političku bagru kojoj nije bilo dosta 10 godina kradje nego daj još malo da ih jašimo. Lepo do zvuči "Nedamo Kosvo" i slične jeftin parole ipak relnost je mnogo drugačija bila u to vreme.

I jeste, imali smo dosta bezbolno bombardovanje sa gadjanjem strateških ciljeava i najavom da se skloni ljudstvo. Ako uporediš kako su prošle druge bombardovane države mismo super.

- - - - - - - - - -

Da tako su i tiranina Gadafija hteli da skinu.....što bezbolnije
a i u celom svetu dežurni policajac neoliberalnih kapitalista

Eto ti primer kad se to ne uradi bezbolno. Da ne ulazim u to ko je njima da pravo i da li je uredu a oni idu po svetu i biraju vlade. (naravno da nije niti ja gajim neke simpatije ka US)

Ipak smatram da je patriota onaj koji voli svoju zemlju i koji radi najbolje o njenom interesu. Teranje inata NATO paktu svakako nije bilo u interesu srpskog naroda u to vreme.
 
Širenje demokratije
8f6cf1f63e8e1ad45fa0a5afd0e1cbd6.jpg
 
Razorili Irak sa pricom da imaju nuklearno naoruzanje.
Kada su utvrdili da nemaju, zavrsili rat i ostali kod njih.

Nicija nije do zore gorela.
Rimsko carstvo, Otomanska imperija, Nemacki fasisti, itd. svima im je dosao kraj, pa ce tako i ovoj vestackoj posasti.
 
DUSANBOSS Ne razumijemo se izgleda dobro. Napisao si '' Cilj njihove misije je bio da što bezblnije po Srpski narod nateraju Slobu da se doozove pameti. '', i po ovoj izjavi izgleda da mislis da je njima cilj bio skinuti Cobeta sa vlasti da ne bi vise on i njegova kamarila unistavala svoj narod, a da narod ne strada.Smijesno.Pa oni su namjerno i htjeli jedan narod da vrate u 19 vijek.
Mogli su Slobodana skinuti i 5-og oktobra ''98 da su htjeli, ili mozda vjerujes da ga je dos i narod oborio?
Ukratko da remiziram, bombardovana je Srbija, onako divljacki iz vise razloga.
Da bi opravdali kontinuitet postojanja nato-a, kao sredstvo sile i hegemonije.
Da bi dobili za dz bazu u ovom dijelu svijeta.
Da ima sta da radi njihova vojna industrija.
Da bi i neke druge potencijalne kurajbere zastrasili.
A sve u svrhu glavnog cilja, cista nato zona od atlantika, jer treba izaci na granicu Rusije, a tamo je premija svih premija, Sibir sa svim svojim bogastvima.
Ne treba zaboraviti ni to da su ti isti usa fasisti bombardovali srpske gradove i ''44 pod izgovorom da gadjaju svabe, a na ne eksplodiranim bombama je pisalo, na srpskom,'' srecan uskrs srbi''.
 
Vi nemate drugih problema :sta: Cim vodite NATO politiku i pokojnog Zlobe Siljosevica.Mante se corava posla.Uvek ce biti ko je za i ko je protiv.Znate da je politika zabranjena i bolje prekinite sami,nego da moram brisati i sankcionisati.Namerno nisam brisao ni jedan post,jer ce se uvek neko vaditi da je komsija prvi poceo.Sve mislim prestacete.Ako nastavite,morace raditi gumica,mozda i kartoni.Moze se tema i zakljucati,ali to nije nikom interes.Hvala na razumevanju i kraj sa tom vrstom price.
 
Vi nemate drugih problema :sta: Cim vodite NATO politiku i pokojnog Zlobe Siljosevica.Mante se corava posla.Uvek ce biti ko je za i ko je protiv.Znate da je politika zabranjena i bolje prekinite sami,nego da moram brisati i sankcionisati.Namerno nisam brisao ni jedan post,jer ce se uvek neko vaditi da je komsija prvi poceo.Sve mislim prestacete.Ako nastavite,morace raditi gumica,mozda i kartoni.Moze se tema i zakljucati,ali to nije nikom interes.Hvala na razumevanju i kraj sa tom vrstom price.


Sačekaj malo ,da sve pročitam:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh