Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolega Peet je pogresio.Hteo je reci da je druga nada pokrajna najvise stradala.Bas iz razloga vojske jer je najvise dole bila koncentrisana i dole je takodje najvise baceno bombi sa osiromasenim uranijumom...itd
 
Gdegod je bilo samaljota i mostova.:osmeh: Mi smo super prosli.Aerodrom Batajnica je blize Pazovi,nego Batajnici.Od moje kuce 6 sekundi,od udara,tj 6 kilometara.Sijalice pocele da pregorevaju,ako se ne ljuljaju.:haha:
 
Sombor i okolina jesu :ppozdrav:
Novi Sad i Sombor su najviše pazarili ali nisam mislio na vas, na Suboticu sam mislio i okolinu, oni su na severu a Sombor je više na zapadu, koliko se sećam Subotica je jednom bombardovana i tu je bio kraj pošto nekom nije odgovaralo ali no.Sever Vojvodine je najmanje bombardovan u odnosu na ostale delove zemlje.Naša okolina je još dobro prošla a imali su šta da bombarduju (naftna polja) a gađali radio stanicu više puta i raketaše u Nadalju.
 
Novi Sad i Sombor su najviše pazarili ali nisam mislio na vas, na Suboticu sam mislio i okolinu, oni su na severu a Sombor je više na zapadu, koliko se sećam Subotica je jednom bombardovana i tu je bio kraj pošto nekom nije odgovaralo ali no.Sever Vojvodine je najmanje bombardovan u odnosu na ostale delove zemlje.Naša okolina je još dobro prošla a imali su šta da bombarduju (naftna polja) a gađali radio stanicu više puta i raketaše u Nadalju.
Cek malo,ti si ljubomoran sto su ovde manje bombardovali?
 
Nisam ja ljubomoran niti sa želeo da neko bude bombardovan ali nije tačno da je sever Vojvodine više bombardovan kako neki tvrde.
 
Kolega @KishRobert sve nekako negativno i pogrešno tumači,opusti se malo i odagnaj te crne misli koje te opsedaju:osmeh:
 
kod kolege @peet padale samo na TV ali jos uvek ga drzi strah :osmeh:
Isto i za tebe Gorane vazi Kishovo pitanje.
Padale su i te kako u mojoj blizini i u Juznom Banatu a i blizu usranog vatrenog polozaja.
Do malo pre smo im je...li mater a sad se takmicimo ko je vise dobio po tamburi.
A tebi putko nece bas tako lako da ti se ostvari san da sedis u krilo alkosima! Ali bitno je da se nadas jer bez nade zivot nema smisao!
 
Novi Sad i Sombor su najviše pazarili ali nisam mislio na vas, na Suboticu sam mislio i okolinu, oni su na severu a Sombor je više na zapadu, koliko se sećam Subotica je jednom bombardovana i tu je bio kraj pošto nekom nije odgovaralo ali no.Sever Vojvodine je najmanje bombardovan u odnosu na ostale delove zemlje.Naša okolina je još dobro prošla a imali su šta da bombarduju (naftna polja) a gađali radio stanicu više puta i raketaše u Nadalju.
Subotica je više puta bombardov anakoliko se sećam,kasarna 1 puta i toranj u crvenom selu,toranj na paliću lično bio na uviđaju kod kasarne a bombrdovanje tornja video sa razdaljine od 1500 m vazdušne linije.Mislim da je srednji i Južni banat (ako izuzmemo Pančevo)najbolje prošao.
 
Te 99-te sam služio redovan vojni rok u Požarevcu bili smo izmešteni po okolinim selima.Sećam se,nekako kraj marta ili početak aprila je bio kad su gađali rafineriju u Pančevu,bio sam na straži i gledao sam nebo koje je gorelo ,te slike su mi se duboko urezale u memoriju. Popeo sam se na jednog pucha da bi jasnije video dejstvo naše PVO i obračun sa agresorskim avionima ,meci su svetleli na sve strane, a mi vojska smo bili svi napolju i anemično gledali bitku kojoj se skoro nije nazirao kraj.Te noći smo bili na duploj straži .Dužio sam M-84 i kao strelac sa svojim mitraljeskim odeljenjem su me obavestili da moram da se spremim i zauzmem položaj jer u toku noći se očekuje desant helikopterom ,dolazak po pilota čiji je avion oboren i koji je pao u obližnju šumicu nedaleko od našeg sela.Iste noći su ga seljaci meštani pronašli i izboli vilama tako da se to sve završilo na taj način a mi smo ostali da dajemo stražu u tom selu tu do kraja rata tj. bombardovanja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh