Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isto i u zivinarstvu.Link je OK,ali ne bas u vise tema.Kod mene uredjeno.
 
Da, jesam.

Evo i zašto.

Namenjeno je širokom spektru stočara.

Ja na svinjarstvo ne zalazim, a verujem ni oni na govedarstvo ili živinu...

Već se deselo da se na nekim temama uveliko priča baš o tom pravilniku, a puno ljudi "za drugim stolom" predstavu nema o tome.

Zato, oblepio plakate, dalje ne učestvujem... čao čao čao...
 
A vi majstori onda štemajz u ruke pa pravite, ja vam se ne petljam u zanat...

Pa stvarno ybt, jel mislite da ja uživam da rovim po svinjarstvu i tražim pogodnu temu, a ???

I kad vidim da ste osmislili, ubuće ću ovakve objave vama, pa se igrajte.

Aj uzdravlju
 
Tebe mrzi da trazis odgovarajucu temu,a nas ne mrzi da stemujemo,kako sam kazes,po celom forumu.U slicnoj situaciji,konsultacija,gde da se postavi,ako te vec mrzi da sam trazis,gde bi bilo prikladno.
 
Ne bih mnogo da komentaišem o Slobi. Lepo su ljudi gore napisali u par poruka. To što su ovi posle bili lopovi ne umanjuje njegove političke promašaje kojh je bilo na pretek.

A ti Mornar kad ti toliko nedostaje eto sad kad amnestiraju baba Julu nek izadje na izbore pa nek vlada doživotno. I ovako se priča da je ona vukla konce.
Kako su ljudi govorili 90ih "Miro, ja sam zemlju rasprodo a ti vidi šta ćeš sa stokom" :).

Evo Mrkonjić oće spomenik da mu diže. https://www.blic.rs/vesti/politika/...e-bi-trebalo-da-ima-spomenik-u-centru/gczxd96

- - - - - - - - - -



Imam 33g znači da nisam mogao da učestvujem u ratu. Al ne brini, kako je krnulo imaće i moja generacija šanse na pretek. :)

Za diskusiju je bitno ako smatraš da smo pobedili NATO jer mi to govori da ne gledaš realno na stvari već o tome govoriš ponešen emocijama i velikosrpskom propagandom po kojoj smo mi nebeski narod i po kome jedan srpski vojnik sa malo ubrzane i nekvalitetne obuke vredi ko 100 marinaca koji se obučavaju po visokim standardima i mnogo duže.

VJ je '99 uspesno obavila svoj zadatak,a to je odbrana zemlje i uradila je ono sto joj je i bio cilj vratila je stvar u diplomatiju.U Kumanovu je potpisan SPORAZUM,a ne kapitulacija.

Nikada niko nije ni pomisljao da pobedi NATO jer je nemoguce pobedi toliku alijansu.Mi smo se '99 branili i odbranili se.

Imao si povredr VaP sto je bilo i realno za ocekivati kolika je sila krenula za nas,ali kopneno ni jedan jedini vojnik NATO nije krocio na tlo Jugoslavije,a tek da je zauzeo deo teritorije.

Jedino si u odredjenim rejonima imao upade paravojnih teroristickih grupa.Cak ni Kosare nisu pale jer se odbrana povukla na rezervne polozaje i tu ostala do kraja.Tu je KOV imao nemogucu misiju koju je uspeno izvrsio,a nazalost tu su gubici neminovno kako u ljudstvu tako i u tehnici.

RV PVO je koliko je bilo u njegovoj moci branio,ali jednostavno tehnicki nadmocniji neprijatelj i nisu uspeli sve da odbrane.Ali ostali su aktivnih svo vreme agresije,a NATO je racunao da ce da nas slome u prva 3 dana.Prouci malo zalivski rat i sva ta sranja sa pocetka 90-ih kako su pstali prolazili.

Recimo nas VOJIN je ostao aktivan tokom cele agresije pogotovo 126br,a plan je bio da ih uniste vec u prvih 48 sati.I bili su okosnica celog RV PVO.

Masis poentu nikakvog tu napada na NATO nije bilo da bi ih pobedeli vec smo se branili i kao sto rekoh odbranili se.
 
Toliko smo se odbranili da sada moramo da imamo pasoše i da tražimo dozvolu da idemo na 'našu' teritoriju. Da su hteli da nas sravne to bi i uradii i niko im ne bi zamerio u svetu. A i manje bi propatili a ovako smo patili tri meseca i doživeli takav stres da to i generacije pamte.... da ne pišemo o zagađenju i uranijumu.... da ne pišem o unišetenoj zemlji i infrastrukturi.
To nije pobeda i nije nikakav sporazum.... sa carevima se ne pravi sporazum jer oni ne poštuje nikakve dogovore.... sutra da hoće opet bi nas sravnili i opet niko ne bi reagovao.... Ruje bi dobile nove teritorije na konto našeg bombardovanja jer mi para kao Sirija nemamo....


Volim svoju zemlju ali bi je više voleo kad bi od tajkuna otela par milijardi pa kupili neke sisteme za odbranu.... ali ne verujem da bi nam iko i prodao....
 
Poslednja izmena:
Nijedan nato vojnik nije krocio na tlo Jugoslavije?
A Kosovo je na tlu Francuske?

Volimo poraz da prikazemo kao pobedu, pa to ti je.
Da me neko ne shvati pogresno, kada smo vec usli u rat, trebali smo ici do kraja, a ne da potpisujemo kapitulaciju posle dva meseca.
Oni su svoj cilj ispunili, napravili Bondstil, a to su hteli jos pocetkom devedesetih, a mi smo izgubili deo teritorije na ustrb siptarske gamadi.
 
Te 99-e je vojska pobedila a političari ne, vrlo dobro znate da je nato zahtevao da se sa Kosmeta vojska povuče bez naoružanja, svaki stoti vojnik je mogao imati pušku i oficir pištolj (ako se dobro sećam), zbog tog uslova je još dva-tri dana trajalo duže bombardovanje pa su onda ipak shvatili da Srpsku vojsku nemogu tako da ponize a hteli su.Još jedna bitna stvar je to što nije dozvoljeno da nato vojnici uđu na celu teritoriju države a i to je zasluga vojske i njihove odlučnosti da izdrže do kraja.Žalosno je što su političari kasnije ipak dozvolili da se dobar deo tehnike uništi a po naređenju amerike i britanije (najveći svecki šljam).
 
Nijedan nato vojnik nije krocio na tlo Jugoslavije?
A Kosovo je na tlu Francuske?

Volimo poraz da prikazemo kao pobedu, pa to ti je.
Da me neko ne shvati pogresno, kada smo vec usli u rat, trebali smo ici do kraja, a ne da potpisujemo kapitulaciju posle dva meseca.
Oni su svoj cilj ispunili, napravili Bondstil, a to su hteli jos pocetkom devedesetih, a mi smo izgubili deo teritorije na ustrb siptarske gamadi.

Gde je bio vojnik nato-a na teritoriji Jugoslavije tokom bombardovanja?
 
Epa super onda.
Znaci ni turci nisu vladali 5 vekova ovde, nego smo ih raskantali pa su politicari potpisali?

Znaci bitno je sto nije bio tih par meseci na teritoriji Jugoslavije, a sto ce biti narednih par vekova to i nije toliko bitno?

Zanimljiva logika, nema sta.
U pravu je mornar, malo nas je sloba jebao, kakvi smo zasluzujemo jos jednu turu.
 
Турци нису владали овде 5 векова него 300 и кусур година,а то је ипак значајно мање од 500 и кусур.АКо већ хоћеш да паметујеш онда се едукуј мало.А што се тиче слобе,нек слободно настави на теби једну туру нас нека.
 
Gde je bio vojnik nato-a na teritoriji Jugoslavije tokom bombardovanja?
Zauzeli su tamo poziciju na ravnom Kosovu i zapravo rudare nase bitcoine :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Gorane i ja sam siguran da ovaj boss nije video ni v od vojske.
Pa kod nas u selu ima ljudi koliko oćeš koji bi bili spremni da se kolju sa tim istim usra marincima koji se uvezbavaju ko zna koliko na našem terenu i to sa domaćim naoružanjem.
Tu kod tebe je poznata Banijska ratnicka krv,niste mlakonje iz vrtica :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

@dobrinčanin
jel to neka novost i treba da cestitamo novom šerifu?:cvetic:
 
Koje se gluposti sire ovde neverovatno.
Nisu natovci krocili na zemlji jer su se navodno plasili, ili sta?
Zasto bi rizikovali zivote kad su nas kokali sa visine gde nismo ih ni videli!
Ako bi se jos odugovlacilo i ako nisu potpisali sporazum odnosno kapitulaciju rokali bi ko zna jos koliko i kad bi sravnili sve zivo onda bi kopnena konjica usla.
I onako su nam sj...li pola drzave a po najvise Vojvodina nastradala iz ko zna kojih razloga. Umesto da prvog dana nakon bombardovanja, ako je vec stiglo do toga, da ih zamole da nam vise ne bombarduju ono sto je vec sruseno od strane Slobe, on i dalje je dozvolio unistenje nemocne drzave, koju nije ni stvorio a ni znao voditi, da bi na kraju pricao slicno kao neki ovde da smo mi neki moralni pobednici.
Jak moral, kad su nam unistili koliko toga! Sta imamo od toga? Da smo sve zaboravili i stavljali na stranu ono sto je bilo, kako je bilo i vecito se odrekli tog sistema, za ovih 18 godina nesto bi i bilo od ove drzave.
Primer vam je Nemacka koja je posle 45 bila sva razorena, ali se ona odrekla nacista i tog sistema pa uz veliku pomoc onih koji su ih unistili, uz rad, disciplinu i mentalitet eto stigli posle 30 god. da bude vodeca sila u Evropi.
Svako neko svoje vidjenje ima a sustina svega je da smo mogli lako proci bez i jednog rata od 90 na ovamo.
Ali eto kod nas komunizam je trajao 10 god. duze nego bilo gde u Evropi, a svi se rastali bez rata osim nas.
 
Које ти **greška пишеш,Војводина највише настрадала,по чему,јел то у војводини грделичка клисура и слична мјеста,бомбардовали су све редом што су стигли,бацили тоне и тоне уранијума и ти би са њима да ти помогну да се опоравиш.Пишеш као да смо ми њих напали а не они нас,као да смо ми отишли њима у двориште а не они нама.Какав си ти лик па то је да човек неверује.Ти си пример нечега,а не Немачка.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh