Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZA DUSANA BOSSA Kada bi se sada na listi pojavili svi politicari od 90 na ovamo tvrdim odgovorno da bi Sloba pobedio superiorno i da bi pregazio konkurenciju oduvao bi ih lagano a odgovorno tvrdim da bi ljudi koji su ceo zivot bili veliki protivnici Slobe dali glas istom da bude dozivotni predsednik pa onda ostaje pitanje ako je to tako a tako je i ako je ono tesko vreme rata ,krize,haosa,inflacije,migracije bilo bolje gde smo mi sada NIJE UZIMAO KREDITE OD ZAPADA I MMFa ,NIJE NISTA PRODAO NI RUDNIK ,NI NAFTNU INDUSTRIJU,NI VODU NI CEMENT NI TELEFONIJU NI VOJVODINU NITI JE SUTNUO JEDNOG RADNIKA NA ULICU a zamolio bih svakoga ko misli suprotno da mi kaze da li je ovo sada bolje sto se ekonomije i prosperiteta drzave tice DRUZE PREDSEDNICE POJAVILA MI SE NEKA VLAGA IZA KUCE I KAD BI MI DRZAVA DALA 5 ZECEVA DA KRENEM NAPRED U PROSPERITET GLEDAM I NEMOGU DA VERUJEM ono ranije stegao nas ovaj sljam sa zapada izfinansirao razbijanje drzave pa nismo ziveli od kredita jel ovo sada DREAM COME TRUE neka mi neko kaze kojim putem idemo ne vidim nesto svetlo na kraju tunela
 
Ne mogu da verujem sta ljudi pisu. Pa gde je Petar Stambolic? Verovatno je brao kruške pa pao sa merdevina u hrastovoj šumi i to baš u rupu od prethodno izvadjenog korena drugog drveta. Sve su ovo njegovi učenici, nije prodao imovinu i to jeste njegovo bolje od ovih posle njega, a hvalospeve nije zaslužio. A sudjeno mu je za nesto sto i nije krivica, a nije terecen za zlocin prema svom narodu.
 
Nisi me razumeo. Nisam nigde napisao da ti pišeš gluposti već mi je priča da je F-117 oboren zbog domišljatosti Srba koji su eto uz pomoć štapa i kanapa uspeli da nadmudre i pobede tehnološki (i u većini drugih aspekata ) superioran NATO jako malo verovatna. Toliko mala verovatna da mugo slobodno reći da je glupost. Mislim, nisi ti prvi pustio tu priču. Sećam se da su nas za vreme bobardovanja pa i kasnije (pa i dan danas) zamlaćivali raznim sličnim pričama ne bili na neki način podigli moral.

Ne bih da komaterišem nešto u šta se apsolutno ne razumem, al aj moram malo (ne zameri, ponekad volim da se pravim pametan i svestan sam te mane :osmeh: ).

Kažeš da je korišćen radar sa drugog sistema (ili šta već). Možda grešim ipak malo mi je teško da poverujem kako je ta modifikacija uradjenja isključivo kako bi se ulovio "nevidljivi" iz prostog razloga što je to bio tek 3. dan bombardovanja i koliko mi je poznato niko od naših nije zano da se radi o F-117 dok nije pao dole. Takodje traba dodati da se (barem na osnovu onoga što sam video svojim očima) većina naše PVO odbrane 99. zasnivala na Boforsima (ili nečemu sličnom) koji su prevazidjeni ubrzo nakon drugog svetskog rata. Stekao sam utisak da rakatnih sistema (pa i tih zastarelih) nije bilo dovoljno za bilo kakav ozbiljnji otpor.

Kažem, ne znam mnogo o tome i otvoren sam za nove ideje i eventualnu promenu mišljenja. Samo pre nego što se upustimo u diskusiju zamolio bih te da mi odgovoriš na pitanje "Da li misliš da je Jugoslavija 99. pobedila NATO?"

Cim smo kapitulirali ,izgubili smo,ali nije vojska ta koja je izgubila rat.Ne znam zasto je to bitno za detalj obaranje jednog aviona.Gde si ti sluzio vojsku koji rod i u kom si ratu ucestvovao kao vojnik da mi kazes pre nego sto se upustimo u diskusiju?

Sigurno nismo oborili taj avion nekom savremenom tehnikom niti su ga Rusi oborili u sta dosta budala veruje,Oboren je tehnikom iz 60-tih godina 20 veka,a zamo zahvaljujuci znanju , iskustvu i sreci.Sta je to nego stap kanap i vestina i pamet koju dosta ljudi nema pa je potcenjuje u odnosu na silu.

Sto se tice mocne Nato avijacije,koji su to oni jedinicu VJ unistili,ne racunam kasarne a tu su imali fenomenalne pogotke iskljucivo u delu kasarni gde su pristup imali i nezaposleni u tim objektima.Sto se mene tice nisam bio za rat,ali mi nisu jasni oni koji su ga zapoceli i predali se posle 2 meseca.Nato nam ne unisti tenkove,u bombardovanju,nego u Smederevskoj zeljezari.Mi smo imali vojsku lavova a vodili su nas magarci i to je tako uvek kroz istoriju.

U koliko si kasarni isao u inspekciju kad si video tolike Boforse?

- - - - - - - - - -

ZA DUSANA BOSSA Kada bi se sada na listi pojavili svi politicari od 90 na ovamo tvrdim odgovorno da bi Sloba pobedio superiorno i da bi pregazio konkurenciju oduvao bi ih lagano a odgovorno tvrdim da bi ljudi koji su ceo zivot bili veliki protivnici Slobe dali glas istom da bude dozivotni predsednik pa onda ostaje pitanje ako je to tako a tako je i ako je ono tesko vreme rata ,krize,haosa,inflacije,migracije bilo bolje gde smo mi sada NIJE UZIMAO KREDITE OD ZAPADA I MMFa ,NIJE NISTA PRODAO NI RUDNIK ,NI NAFTNU INDUSTRIJU,NI VODU NI CEMENT NI TELEFONIJU NI VOJVODINU NITI JE SUTNUO JEDNOG RADNIKA NA ULICU a zamolio bih svakoga ko misli suprotno da mi kaze da li je ovo sada bolje sto se ekonomije i prosperiteta drzave tice DRUZE PREDSEDNICE POJAVILA MI SE NEKA VLAGA IZA KUCE I KAD BI MI DRZAVA DALA 5 ZECEVA DA KRENEM NAPRED U PROSPERITET GLEDAM I NEMOGU DA VERUJEM ono ranije stegao nas ovaj sljam sa zapada izfinansirao razbijanje drzave pa nismo ziveli od kredita jel ovo sada DREAM COME TRUE neka mi neko kaze kojim putem idemo ne vidim nesto svetlo na kraju tunela


Jebo drzavnika koi zarati sa celim svetom,a posle kapitulacije su nas naravno ocerupali i cerupaju i dan danas.

Mi u Srbiji imamo uvek neki izbore tipa Sida ili kancer ,a istripovani smo da smo bitni i da se kao za nesto pitamo.Da izbori mogu nesto da promene ne bi se odrzavali.
 
ZA ACU Te likvidacije su nas pratile kroz istoriju uvek ,bila je prica za ekonomiju i to su cinjenice i istine i cela javnost zna da Amerika finansira od 2000 godine na ovamo a da politicari samo izvrsavaju naredjenja od zapadnih nalogodavaca a sto se tice MARKONATA odgovori ko bi to na izborima eventualno pobedio Slobu i dali mislis da je ovo danas pravi put kuda idemo i dali su mozda zuti bili vaskrsenje naroda koje ce se prepricavati i cega ce se narod rado secati A I OVO SA OVIH 5 ZECEVA NA ZAJAM OD DRZAVE ZELIM DA STO PRE ZABORAVIM A I ONOGA STO MU SE POJAVILA VLAGA IZA KUCE .Popisani su svi ambari i torovi po Srbiji cini mi se da je krenulo HARACENJE naroda kao 45 kada se na silu izvodila zadnja krava i pucalo u bure rakije spremno za slavu samo sto za razliku od njih ovi cepaju na kvadrat sa PDVom
 
Mogu samo oni koji su bili klinci u pelenima da kazu neku dobru rec o onom unistitelju drzave iz Pozarevca, a njima ne zameram, mogu zameriti samo njihovim roditeljima jer su ih tako vaspitali. Ili razumem da im je tadasnja partija omogucila svakakve placke iz unutrasnjosti tih kombinata ili podizanja vecih kredita po kursu DM od 7 din u banci i sutra dan na ulici menjali istu DM za 28 din, da bi treci dan pomirili kredit od tog novca i zaradili 4 puta vise. Na takav nacin su sjebali i drzavu i budzet i sve stedise koji su casno radili vani a godinama trosili ovde.
Agrobanat je samo jedan mali deo silnih kombinata kojeg su pljackali direktor i ljudi iz njegovog ukruzenja. Prodali zemlju i delili novac, a potom bi izasli iz tog lanca i nikom nista.
Dakle sve ono gde su ostali samo zidovi i sto vise nije moglo funkcionisati jer su doveli do potpunog kolapsa i bankrota, sto radnici sto glavonje, to se prodavalo posle 2000.
Zar stvarno neki od vas misle da posle 99-te ako bi onaj smrad i dalje ostao na vlasti ne bi se prodavalo strancima ili nasim velikim igracima sve sto se prodalo?
Varate se! Mozda bi krenula ta smrtonosna masinerija sa parolom " Nema odmora dok traje obnova" pa bi danas vec ziveli srecno. Eee, gluposti nevidjene!!!
 
Sve je poznato sta je se radilo i kakve mahinacije ALI ON NIJE ODRADIO PRIVATIZACIJU ,dali bi odradio ili nebi to je relativno ALI ON NIJE PRODAO NI POKLONIO NI PRIVATIZOVAO ,a pitanje je vrlo jednostavno KO JE ZA VREME SVOJE VLADAVINE NAPRAVIO VECU STETU SRBIJI OD OVE TRI VLASTI da odgovore forumasi koji izbacuju postove u kojima nema nista odredjeno ALI ISKRENO i da mi kazete kada bi vas neko primorao da glasate za SLOBU, DJINDJICA,TADICA ILI VUCICA KOME BI DALI GLAS neka odgovore PEET,KOVACEV I MARKONATO i drugarski pozdrav za sve forumase
 
Pre neki dan prođem pored Fidelinke u Subotici,sam krug dvorišta zarastao u korov nema više ni portira, ono beše čeda kupio fabriku2000 i neke.
Ljudi moji Sloba je otvori pandorinu kutiju tj državnu i društvenu imovinu ostalo je bio samo domino efekat manja ili veća bura .
Mornar ja bi dodao da su ta 4 vladara koja su nabrojao za moju generaciju 4 jahača apokalipse i glupo ih je porediti svako je gadan i ogavan na svoj način.
Ne vredi da ulazimo u raspravu pojedini su vrlo navijapčki najstrojeni a kada je takva situacija diskusija prelazi u svađu.
 
Ne bih mnogo da komentaišem o Slobi. Lepo su ljudi gore napisali u par poruka. To što su ovi posle bili lopovi ne umanjuje njegove političke promašaje kojh je bilo na pretek.

A ti Mornar kad ti toliko nedostaje eto sad kad amnestiraju baba Julu nek izadje na izbore pa nek vlada doživotno. I ovako se priča da je ona vukla konce.
Kako su ljudi govorili 90ih "Miro, ja sam zemlju rasprodo a ti vidi šta ćeš sa stokom" :).

Evo Mrkonjić oće spomenik da mu diže. https://www.blic.rs/vesti/politika/...e-bi-trebalo-da-ima-spomenik-u-centru/gczxd96

- - - - - - - - - -

Cim smo kapitulirali ,izgubili smo,ali nije vojska ta koja je izgubila rat.Ne znam zasto je to bitno za detalj obaranje jednog aviona.Gde si ti sluzio vojsku koji rod i u kom si ratu ucestvovao kao vojnik da mi kazes pre nego sto se upustimo u diskusiju?

Imam 33g znači da nisam mogao da učestvujem u ratu. Al ne brini, kako je krnulo imaće i moja generacija šanse na pretek. :)

Za diskusiju je bitno ako smatraš da smo pobedili NATO jer mi to govori da ne gledaš realno na stvari već o tome govoriš ponešen emocijama i velikosrpskom propagandom po kojoj smo mi nebeski narod i po kome jedan srpski vojnik sa malo ubrzane i nekvalitetne obuke vredi ko 100 marinaca koji se obučavaju po visokim standardima i mnogo duže.
 
@Mornar Na zalost omiljeni vodja nije ti na spisku. Gosn grobar. Covek koji je strajkovao gladju i spavao na stiropor, dusu dao samo da do vrha dodje a ti ga izostavis!:osmeh:
 
@mornar

Ja verujem da bi ti mogao bez problema da pobedis slobu na izborima, sto bi bilo i najpostenije, da konacno neko iz naroda zajase vlast, da se vidi kakva nam je to cetvrtina naroda koja nam kroji sudbinu na izborima.
A ako te ne zanima politika, vidi prijavi se u neki rijaliti program, verujem da bi bio pravo otkrovenje, i da bi pokupio simpatije naroda.
 
Imam 33g znači da nisam mogao da učestvujem u ratu. Al ne brini, kako je krnulo imaće i moja generacija šanse na pretek. :)

Za diskusiju je bitno ako smatraš da smo pobedili NATO jer mi to govori da ne gledaš realno na stvari već o tome govoriš ponešen emocijama i velikosrpskom propagandom po kojoj smo mi nebeski narod i po kome jedan srpski vojnik sa malo ubrzane i nekvalitetne obuke vredi ko 100 marinaca koji se obučavaju po visokim standardima i mnogo duže.

Nisi imao nikad dodira sa vojskom ,ali sve znas,a meni pricas o propagandi.Nemoj komentarisati ono o cemu blage veze nemas jos tim sveznajucim tonom.Ako ti ne znas ,ne znaci da i drugi ne znaju,A tvoje demokratsko pravo je da imas misljenje nemas obavezu da ga nameces.
Gde su ti marinci dobili rat, u kojoj drzavi?? Njihova vojska su bili Siptari koji su osvojili celih 500 metara,a obucavali ih vrsni strucnjaci i naoruzavali ,uz podrsku onolike tehnike "najsavremenije".
Zaboravili da posalju jednog marinca da on ukljuci "magiju" i predje igricu.


Mornar sta bi ti izabrao kad bi mogao da biras infarkt ili slog,to ti nama dajes da biramo.
 
Što se tiče rata 99, mislim da je bio neizbežan ko god da je bio tad na vlasti a želeo da sačuva suverenitet države
A naša je nesreća što smo imali takvog vođu u takvom momentu i što je potpisana kapitulacija kad ne treba, ili odmah ili nikad
 
Za diskusiju je bitno ako smatraš da smo pobedili NATO jer mi to govori da ne gledaš realno na stvari već o tome govoriš ponešen emocijama i velikosrpskom propagandom po kojoj smo mi nebeski narod i po kome jedan srpski vojnik sa malo ubrzane i nekvalitetne obuke vredi ko 100 marinaca koji se obučavaju po visokim standardima i mnogo duže.
Ja sam i dalje ubedjen da ti nisi sluzio vojsku ili si to odradio u vrticu :ppozdrav:
 
Ја колко се разумем, нисмо ми ратовали 99', већ су нас бомбардовали 99.
Од свих ти зала, која су нас снашла ових година човек изгледа бира оно најмање зло.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ja sam i dalje ubedjen da ti nisi sluzio vojsku ili si to odradio u vrticu :ppozdrav:
Gorane i ja sam siguran da ovaj boss nije video ni v od vojske.
Pa kod nas u selu ima ljudi koliko oćeš koji bi bili spremni da se kolju sa tim istim usra marincima koji se uvezbavaju ko zna koliko na našem terenu i to sa domaćim naoružanjem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh