Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vredelo je pogledati ovaj film kako je to nekad funkcionisalo a kako sad to izgleda sami smo svedoci ali no.
 
Да је било, било је....само и ту има преувеличаних ствари.....јбм ли га како то назвати, дал је била утопија или је неко сместио са стране.
Гледао сам недавно филм "хјустон, имамо проблем" и са оном причом као да све има смисла. Е сад.....теоретичара завере увек има.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nasa tehnika je toliko zastarela tako da kod nas ne prolaze te moderne varke.Radar P 12 registruje sve u vazduhu cak i maglu.Nema ABS automatski brisac smetnji.Registruje i male brzine i mali odraz.Iskusan rukovaoc po brzini moze da registruje sta je smetnja a sta cilj.
Mada sam ja cuo da su ga snimili sa VOST-a i javili u divizion da dolazi.
 
Истина је негде тамо.........


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Oni su na pokazivacu imali 3 cilja.Nije tu bilo nikakve dojave standardno su zracili u smeni.

Taj cilj je 3 puta predavan na rucno pracenje i tek je iz treceg "uhvacen" i to na iskustvo.

Gadjan je u tri tacke po tada standardnoj proceduri za nasu tehniku sa dve rakete pa koja uhvati uhvatila je.Tako su i ovi sa KUB-om radili sa po 4 rakete pa koja uhvati.Drugacije nije moglo.

Tu je mnogo znacilo iskustvo jer su pocetkom 90-ih mnogi glavom platili sto su resetom plasili mecku.
 
Ovaj PKB je samo jedan kombinat pored silnih drugih u Jugoslaviji ( rec koju vise godina nisam napisao a bas mi je draga) koji su bili lanac u prehrani od A do Sh.
Al su se nakradali svega i svacega do potpunog unistenja i to za kratko vreme od 90 do 2000 - te dok su se neki mukotrpno trudili da steknu takve gigante koji su hranili milione ljudi.
 
Dosta su se ti ljudi vodili taktikom, strategijom i iskustvom, pa su i sa lošim naoružanjem uspeli da naprave neki reziltat....
Mislim da takav kadar više nećemo imati
Nažalost neki nisu preživeli kao Major Blagoje Radić i Kapetan Robert Lajčak, veliki ljudi
Upoznao sam čoveka koji je za vreme rata u Bosni oborio miraž strelom 2m
 
Dosta su se ti ljudi vodili taktikom, strategijom i iskustvom, pa su i sa lošim naoružanjem uspeli da naprave neki reziltat....
Mislim da takav kadar više nećemo imati
Nažalost neki nisu preživeli kao Major Blagoje Radić i Kapetan Robert Lajčak, veliki ljudi
Upoznao sam čoveka koji je za vreme rata u Bosni oborio miraž strelom 2m


Sto se tice iskustva ,znam i ja po nesto oko toga,zato mi je najverovatnija prica da su ga uocile vizuelno osmatracke stanice i javili da ide.Da su ga uocili samo oni na radaru ne bi im dali da gadjaju dok ne potvrdi jos neko.To tako funkcionise kod nas.

@ Montoya
Je se l taj zove Braco i iz Kaknja je? Meni su rekli da je on oborio nekog Francuza kod Gorazda?
 
Što se tiče oborenog F117 treba uzeti u obzira da nepostoji avion koji je apsulutno nevidljiv za radar. "Nevidljivi" je pogrešan nadimak pošto u realnosti takvi avioni su samo teže uočljivi na radaru, svakako ne nevidljivi.

Bile su priča da su naši napravili naku modifikaciju na radaru (moguće, ali ne verujem) pa da Ameri nisu učekivali da koristimo tako stari radar, što je glupst. Verovatno su tačno znali šta mi imamo. Plus S-125 Neva nije tako baš zastareo. Može se koristiti i danas uz odredjne modifikacije.

Verovatno je do iskustva posade i do opuštanja Američkog pilota koji je bio previše samoveren u svoju tehnološku nadmoć i naravno ono što sam na početku rekao nepostoji avion apsolutno nevidljiv za radar.
 
Nikakva modifikacija nije radjena, to je malo bila propaganda da se digne moral
XSale, zaboravio sam kako se zove, davno je to bilo 97/98
Znam da je imao cin vodnika
 
Što se tiče oborenog F117 treba uzeti u obzira da nepostoji avion koji je apsulutno nevidljiv za radar. "Nevidljivi" je pogrešan nadimak pošto u realnosti takvi avioni su samo teže uočljivi na radaru, svakako ne nevidljivi.

Bile su priča da su naši napravili naku modifikaciju na radaru (moguće, ali ne verujem) pa da Ameri nisu učekivali da koristimo tako stari radar, što je glupst. Verovatno su tačno znali šta mi imamo. Plus S-125 Neva nije tako baš zastareo. Može se koristiti i danas uz odredjne modifikacije.

Verovatno je do iskustva posade i do opuštanja Američkog pilota koji je bio previše samoveren u svoju tehnološku nadmoć i naravno ono što sam na početku rekao nepostoji avion apsolutno nevidljiv za radar.

Ne znam kako si ti zakljucio da ja pisem gluposti.
Ja sam nekoliko godina radio u 250. raketnoj brigadi. P 12 je radar sa Dvine ne sa Neve.
 
Moji roditlji su radili po 30 godina u Subotičkom agrokombinatu ja u Subotičkoj mlekaro 1997-1999 isto uspešne društvene firme,ni Milošević ih nije uništio ali zato Đinđić i krizni štabovi su ih za čas raskupusali posle 5 oktobra.
 
Ta prica o modifikaciji je jedna od mnogih Danijevih nebuloza koje je prosipao zarad sitne slave.

Kao sto je xsale rekao P12 nema automatsko brisanje smetnji i treba poprilicno iskustva da bi prepozna pravi cilj.Ali ta jedinica je imala srecu da su ljudi sa iskustvom bili u smeni i da su znali sta rade,ko je imao prilike da sedi za pultom zna sta se dobije kad P12 zraci imas mnostvo laznih ciljeva i dok je Divna bila u upotrebi mnogi rezervisti su jurili oblake :osmeh: Jer imas odraz,a neiskustvo te navede da je to to,dok su iskusni znali kako se cilj krece,sto je i ovde bio slucaj jer je operater prepoznao formaciju i karakteristicno kretanje i opredelio se za najpovoljniji cilj.

Nije tu bilo ni opustanja od strane pilota vec se oslanjao na mali odraz koju vecina operatera odbaci kao smetnju,ali ovde je iskustvo i poznavanje materije odlucilo stvar.
 
A nemoj tako to su proevropski tipovi ,oni su nama samo dobro želeli isto kao ovaj sada.
A tu dobrotu sada nam vraćaju u vidu mleka od mleka u prahu.
 
[video=youtube_share;-Ye31O3eA1w]https://youtu.be/-Ye31O3eA1w[/video]


De da ga ubiju,vidis da piju zajedno.
 
Imamo lep i poucan film o PKB, i umesto da ga komentarisemo mi se vezali aviona , sistema i ostalih gluposti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh