Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Спуштам му јер очигледно има пуну фиоку таквих слика,а оставио је упечатљив утисак на мене реченицом "да су немци у 2 св.рату давали деци и људима чоколаде за разлику од осталих" и још пар ствари додао на то,па ми је мало антипатичан а и сам не видим поенту слике и није јасно јел потенцира да су немци из јагодине извозили свиње у рату док смо били под окупацијом или пропагира како смо и тад имали тенис.

Матићу извињавам се на офф,верујем да пост није за тему и за пољо форум,али написао сам горе разлог за такву реакцију.
 
Postoji jedna lepa opcija na ovom forumu tako da one koji vređaju prvo uputim na potpis a onda ih žargonski rečeno mjutujem tako da sebe sačuvam od eventualnih gluposti.
U današnjem vremenu pojedinci su prodali veru za večeru pa mu je draža tuđa noga na vratu nego bratska na pragu.... toliko
 
Nacionalizam je stvarno promašen vid ponašanja . Nema nikakve logike . Štititi jedni druge samo zato što je ista "nacija" ili ako je neko "moj" da je uvjek u pravu a možda vodi u propast , trebalo bi da je prevazidjeno.
 
Hajd' sad, mozda ce ovo neko protumaciti kao nepotrebno polemisanje, ali tema sama po sebi dozvoljava malko slobodnije pisanje.
Nacionalizam je termin koji oznacava preteranu ljubav pojedinca prema sosptvenoj naciji i njenim obelezjima. Pored toga, netrpeljivost i agresivan stav prema drugim nacijama/etnickim grupama. Znaci, nacionalizam je negativna pojava i nikako je ne treba mesati sa patriotizmom - ljubav prema sopstvenoj naciji/drzavi uz postovanje drugih.

Prostim recima, Hrvat koji se rodio i zivi u Srbiji moze biti zahvalan drzavi u kojoj zivi i osecati patriotske pobude, i biti patriota, iako nije po nacionalnosti Srbin.
S druge strane, Hrvat koji zivi u Hrvatskoj moze biti otvoreno netrpeljiv prema svim nacionalnostima osim hrvatske, sto ga cini nacionaistom.
Imamo i cuveni primer dr. Arcibalda Rajsa, koji je bio veci patriota za Srbiju od mnogih Srba.

P.S. Ovo sto Momo prica je bas nacionalizam/nacionalsovinizam.
 
24852278_786117911571703_2731646444110873530_n.jpg
 
Ovo je skakljiva tema,koja moze odvesti predaleko.Nadam se da ce te se uzdrzati od daljeg rasplamsavanja iste.Hvala unapred.
 
Ja sam samo htjeo da kažem da bi trebali malo pojačati ljubav prema porodici , prijateljima , komšijama i dobrim ljudima , a malo smanjiti ljubav prema naciji , državi, zastavi i slično . To je moj stav pa da napišem , ništa drugo.
 
@bosserb, pretpostavljam da znas da su grane nacionalizma fašizam, nacionalsocilazam, antisemitizam, šovinizam???
Sve na svijetu treba uzimati s mjerom...i alkohol je dobar ali u manjim količinama inače se može granati u razne delirijume i bunila.:osmeh:
Momo,slažem se u potpunosti ali nije problem u ljubavi prema naciji već kako je i na koji način ispoljavaš.Nacionalistima zovu i jedne i druge,u tome je razlika.
PS
Tema jest škakljiva ali ne vidim da se neko od sagovornika ružno izražava.Doduše,vrijeđanja na forumu ima i bez ovakvih tema,sve je do karaktera i ljudi,ne do tema.
 
Momo, u potpunosti te razumem. I veći je patriota i nacionalista onaj koji pokupi đubre za sobom ili pomogne komšiji bilo koji da je ili organizuje svoje najbliže i okolinu na neku dobru stvar nego da se po ceo vas dan hvali kako je veliki koji god da je. Dobro si to napisao za dobre i pametne ljude. Oni su zapostavljeni jer se fukara forsira i ne silazi sa ekrana sve krijući se iza ovih ili onih likova. Najgora je stvar to jednoumlje=bezumlje gde ako misliš drugačije odmah budeš vređan. Taj koji vređa lako na forumu ili javno šta li tek kući radi iza zatvorenih vrata. Jadna je njegova porodica. Nadam se da se razumemo.
Fotografija koju sam postavio i komentar koji sam napisao nema nikakve veze sa nacionalizmom. Onaj dobronamerni bi trebao da vidi železničku stanicu u Jagodini i to da se do sada stanice kao gradjevine nisu menjale. Da vidi da su i tada izvožene svinje i da se tada trgovalo. Da li su te svinje otete ili plaćene to treba stariji da kažu koji pamte to vreme. I najvažnija stvar je sam izgled te svinje. Mi smo Austrougarsku snabdevali takvim svinjama koje su bile autohtone rase. Sada kada ima toliko hibrida mi nismo sposobni da izvozimo svinje koje brže i lakše rastu i imaju više potomstva.
Oni nedobronamerni mogu da tumače kako god hoće. Svako hrani u sebi ono što želi.

Drugarski pozdrav
 
Poslednja izmena:
Wuxsd,najpametnija rečenica što sam ikad pročitao:ppozdrav:.Bravo!!!

"Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!"

 
Ali je sto posto tačna... više puta sam to iskusio.... Prilično sam loše vaspitan onako iz Titovog vremena - rad, red, poštenje i disciplina i to mi sada predstavlja hendikep. A posebno u svakodnevnom životu gde se nekultura i bezobrazluk namnožio i dominira kao kulturni obrazac. Danas kad počneš razgovor sa dobar dan odmah pomisle da si niko i ništa. Ako razgovor započneš sa pretnjom i bezobrzlukom ili još bolje psovkom onda si prihvaćen, onda možeš dobiti uslugu, onda može sve....
Slično kao u saobraćaju... nemam ja ništa od toga što imam prednost i što poštujem pravila kad me neka budala zakuca.... ja ću se uznemiriti i moja porodica.... ona budala je na to navikla... Naći će dva drugara da svedoče na sudu i neće biti pravde. Zato samo kažem pu budalo ajde u vodu.... i pustim budalu....

Zato se danas i ne oglašavaju intelektualci i pametni ljudi jer ih raznorazni razvlače i pljuju. Narod to podržava ovako ili onako - javno ili tako što se ne buni i ne staje u odbranu pametnih ako narod danas i može da prepozna pametne... Zato su se pametni i kulturni povukli.... a od šljama ne mož doći do reči....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh