Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
(Da li?)Postoji dogovor vlasti i navijača... mirni klubovi - mirni pederi... i mirna Bačka.... i Srem i Banat... tri srca junačka.... više potroše klubovi nego pederi....

Mora da je ovaj profesor paradirao.... a možda i nije... al nema veze... ajd da ga bijemo....

pogledajte i komentare.....

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/sk...cem-i-stricem-pretukao-svog-profesora/mekqgfw

8OoktkqTURBXy83ZTM5Y2Q0MTUxNjdiMzM3MWQxY2M2NzliOGRkMzI2Mi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


-------------------------------------------------------------------------
Snajka da bude..... slavu da sprema....

Cs6Rbx2UAAEXi5J.jpg:large


-----------------------------------------------------------------------------------------


https://pbs.twimg.com/media/Cs08zCdWgAQ-7CM.jpg:large
 
Poslednja izmena od urednika:
Sremci, zna li neko nesto o kolegi Vladimir Visic?
Covek se ne javlja. Nadam se da je sve u redu sa njim...
 
[FONT=open_sanslight]- Ako je na Krstovdan oblačno, zima će biti bogata snegom, a ako je suvo, naredna godina će biti sušna.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]- Ako do Krstovdana ne odu laste, neće biti jake zime.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]- Tiha kiša o Krstovdanu predskazuje blagu zimu.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]- Grmljavina o Krstovdanu predskazuje plodnu godinu.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]- Posle toplog i suvog septembra predstoji hladan i kišovit oktobar.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]- Septembarska kiša - zlato njivama, otrov vinogradima.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]- Što "ne skuva" avgust, "skuvaće" septembar.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]- Kakav septembar, takav i mart.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]- Ako je Krstovdan oblačan, zima će biti snegovita. Ako je vedar, biće suvomrazice.[/FONT]
 
Gledam na travel kanalu kako se Hrvati proseravaju sa nekim nacionalnim jelima. Puhovi su im kao omiljena hrana. Uvlače se produkciji Zimerna i ostalima... Da povratiš šta si pojeo u poslednjih pet dana.
 
Gabi ti se puh ko jelo?

Te stvari su uslovljene s kulturom i lokacijom.

U delovima s bogatim šumama puh je bio u velikom broju, a i u upravnom vidu nije se ubrojavao u lovnu divljač, pa je smio svako da ga lovi.

U nekim šumovitim regijama kod nas bio je bitna stavka u zimskom obroku. A kapa od krzna dio nacionalne nošnje.

124.jpg
 
Druagi , kako najbolje da poravnam parcelu?
Spremam jednu za vocnjak , nekada su to bile 4 manje parcele, dve uzduz i dve popreko , sad nisam siguran kako da to najbolje ispeglam i sa cim, uradio sam podrivanje i uzduz i popreko , sad da li da ravnam sa necim pre dubokog oranja ili odmah oranje pa posle da angazujem neku tesku drljacu , da li bi ona bila dobra da to poravna ?
Kolko bi tu posao uradila tanjiraca ili spremac sa daskom ?
 
Ako budem naso od nekog ko je prosle godine sejao hibrid,posejacu prvu reprodukciju na 20-30 ari za ogled,da vidim sta ce se desii

Gledao sam kako jedan covek iz mog sela u 1. i 3. bateriju sipa semenski kukuruz a u 2. I 4. okrunjen iz kotobanje. Gledao sam ga vise puta u toku godine i odokativno nije bilo nikakve razlike. Ne znam da li bi bilo neke razlike u prinosu jer je bran dvorednim beracem tako da je hvatao jednu ovu, a drugu onu vrstu. Razlika ako je postojala bila je zanemariva, jer su klipovi bili podjednake velicine sa istom dubinom zrna. Predpostavljam da bi i sa tom hibridnom psenicom bilo isto.
 
Gledao sam kako jedan covek iz mog sela u 1. i 3. bateriju sipa semenski kukuruz a u 2. I 4. okrunjen iz kotobanje. Gledao sam ga vise puta u toku godine i odokativno nije bilo nikakve razlike. Ne znam da li bi bilo neke razlike u prinosu jer je bran dvorednim beracem tako da je hvatao jednu ovu, a drugu onu vrstu. Razlika ako je postojala bila je zanemariva, jer su klipovi bili podjednake velicine sa istom dubinom zrna. Predpostavljam da bi i sa tom hibridnom psenicom bilo isto.
Iskoristi iskustvo,ne ''bacaj'' pare na semenski kukuruz,kad si vec,gledao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh