Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svake godine posejem komsiji 10-tak ari belog kukuruza direkt iz cardaka,okruni i setva,djubri samo stajnjakom,to je parcela iza kuce i svake godine ima odlican beli kukuruz....
 
Vidise da ste mladi i niste zakacili sejanje kukuruza iz ambara.Vi to mislite okrunim ceo klip i posejem i eto to je to.Nije to tako jednostavno.Ako niste znali a neki stariji znaju da samo odredjeni delovi klipa i ta zrna mogu da daju rod.Mene su deda i stariji stricevi naucili tacno koja zrna na klipu mogu da daju rod ali je to u danasnje vreme prevazidjeno i svi kupimo semensko jer je i meni lakse da tako sejem.Ova prica vazi za nekadasnje ZP i NS hibride koja se znatno razlikuje od stranih.

Mislim da ce tako da bude i sa ovom "kao" hibridnom prevarom,aktuelo sad i ko zna kad.....

Sta se desava sa kragujevackim psenicama,jel to puklo skroz(ocekujem Maticev komentar):haha:
 
Cirkus od njih... Cuo sam da na vlaskim svadbama,na mikrofonu citaju ko je koliko dao para za poklon. Tesko prose**vanje.
 
Pre neki dan , na radiju sam cuo da je sad moda da mladenci uz pozivnicu salju i uplatnicu sa iznosom koji da se uplati kao poklon.
Uz pozivnicu poneti i uplatnicu kao dokaz o uplati
 
Cirkus od njih... Cuo sam da na vlaskim svadbama,na mikrofonu citaju ko je koliko dao para za poklon. Tesko prose**vanje.
To za citanje kod mene u selu i okolini nisam cuo...
Pre neki dan , na radiju sam cuo da je sad moda da mladenci uz pozivnicu salju i uplatnicu sa iznosom koji da se uplati kao poklon.
Uz pozivnicu poneti i uplatnicu kao dokaz o uplati
To je bilo u hrvackoj...pozivnica u vidu uplatnice... http://www.poslovni.hr/after5/poziv...liku-uplatnice-postala-hit-u-hrvatskoj-319134
 
To za citanje poklona na mikrofon znam da ima u Bosni.
Pre 10-ak godina smo bili na svadbi u Brckom i secam se da su citali ko je sta doneo.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Danas sam pitao koliko kosta merenje parcele kod geodeta , umalo ga nisam poslao u p...m... uz pratnju nekoliko samara , rece mi izmedu 200 i 400eura po parceli . Koliko to kosta kodvas , mislim tu blize meni pa da saradujem sa njima jer ovaj tu kodnas je jedini u gradu i to mu je udarilo u glavu a umalo sam i ja .
 
Kod nas je merenje oko 100-ak evropljana. Ako komsija pored koga meris parcelu pristane , troskovi mogu da se podele :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Kao i kod Laze u Sasama, slično je bilo i kod mene, prošle Jeseni platih 12.000 dinara za Parcelu od 10 ari u selu...
Išao sam od geometra do geometra po Rumi, prikupljajući "ponude", sve dok ne naiđoh na ovu dvojicu "omladinaca", tek što završili Fakultet i otvorili ortačku Firmu maltene u centru Rume...
Kod mene u selu nisu bili nikada, po prvi put, već posle toga, par komšija ih zvalo da mere, jedan ih je čak najmio da mere 10-tak njegovih Parcela, i pouzdano znam da se dogovorio s njima za manje po Parceli, zato što ima dosta, i čini mi se da uzeše navodno 500 eura za sve te izmerene parcele po Ataru od njega (informacija iz nepozdanog izvora), ali opet, lepi novci za jedno popodne rada...
Što se delidbe troškova tiče, ništa od toga ne beše, jedino da se tužakate s komšijama, pa da preko veštaka, i ako budete u pravu, naplatite sve troškove...
 
Pitanje nije upućeno meni, ali bih ipak odgovorio...
DA, ovi "moji" su radili sa GPS-om, s time da je najveća muka pronaći i iskopati "početnu tačku", kamen ukopan u zemlju na oko metar dubine, ofarban u crveno, tu provere koordinate, pa ga zatrpaju, i onda na parcelu koja se meri...
Ima više tih "početnih tačaka" u Ataru, i kada jednom nađu, i provere, sva kasnija merenja u tom Ataru rade odlaskom pravo na Parcelu, bez prethodnog pronalaženja i provere...
Bio sam s njima celo jutro dok su tražili "početnu tačku", pa pošto su iskopali skoro kubik zemlje i nisu našli, zvali telefonom jednog starijeg geometra koji im je dao koordinate druge "početne tačke", nju smo našli za desetak minuta, zatrpali ga posle provere, i za sledećih desetak minuta izmeriše plac, pošto je bio udaljen oko 50 metara od te druge "početne tačke"...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh