Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dolaze potomci tih Nemaca u Staru Pazovu. Njihovi preci kad su došli iz Švabije prvu zimu su proveli kod ovdašnjih ljudi, te su zato iz zahvalnosti svoje naselje nazvali Nova Pazova. I danas u Novoj Pazovi ima dosta kuća koje su od tada ostale.

- - - - - - - - - -

@KishTo je bila instalirana bela tehnika.
 
Svasta se ovde moze procitati... Neznam samo koju su to tako lepu viziju imali Nacisti?????? :sta: :sta:

Vec je davno pa se zaboravlja ali koliko ljudi je patilo zbog njih???? Evo uzecu svoju porodicu za primer samo!!!!

Moj cukundeda je pod stare dane izgubio ruku zbog te njihove vizije,moj pradeda je proveo tri ipo godine u logoru MAthauzenu (neznam kako se gramaticki pise) da obrazlozim zasto je tamo deportovan ( bolje da se zna).. Deportovan je zato sto se zamerio nekom coveku iz sela koji je radio za njih i on ga je osudio i deportovao za Mathauzen...
Moj deda je kao jako mali sa njegovom majkom bio prislonjen na zid sa namerom da ga streljaju ( obrazlozenje zato sto je neki covek dosao da pozajmi sto za slavu i preskocio ogradu kad je odlazio a oni ga primetili i mislili da moja prababa krije partizane pa su hteli da ih streljaju)...

MNOGO lepu vizuju su imali i mnogo lepe uspomene su ostavili... Prelepu...

Verujem da ipak ima dosta ljudi koji imaju lepu sliku o njima... I posle su oni ludi kad bi se obracunali sa njima.!!!!
 
Vidi se da nisi iz multietničke zajednice,jel treba da izadjem naulicu i da roknem komsiju Nemca,Hrvati ili Mađara?Samo smo mi pravoslavci najbolji?
 
Ako ćemo iskreno oni su imali viziju i strategiju razvoja poljoprivrede,da ih nije bilo još bismo se davili u močvarama kao naši dedovi.
Imali su ideju razvoja dvesto godina unapred a ne kao ovi danas. :ppozdrav:
To se kod nas u selu vidi na 1000 primera.
Ako se kane vracat gde cemo mi opet seliti..
 
Svaki narod je u svojo istoriji imao neki "tumor" , Švabe imale nacizam , mi komunizam ,nacionalizam , al sve bude i prodje . Uglavnom je neka veća kriza pogodno tlo da se narod zavede i da uzme puške.
 
Vidi se da nisi iz multietničke zajednice,jel treba da izadjem naulicu i da roknem komsiju Nemca,Hrvati ili Mađara?Samo smo mi pravoslavci najbolji?

Ja to nigde nisam naglasio.... Ali se u zadnje vreme pise o nemcima kao da su cinili ko zna koje dobrote...

Nedavno sam gledao neki nemacki dokumentarac (sramote me bilo sto sam ga uopste gledao) o napadu na Moskvu i kad su izgubili i krenuli da se povlace okrivljuju Ruse kako su ih pustali da umru od gladi i od hladnoce???!!!!!!

Samo sam se zapitao sta su tu trazili pa su poceli da umiru od gladi i hladnoce.....

MAda nezelim dalje da se raspravljam i da idem u :off_topic: ja ih ne simpatisem i to je moje pravo a znam podosta o njhovim vizijama i dobroti... Pa ko hoce dalje da sazna slobodno neka pita na PP!!! :cao:
 
Za dobrobit ovog foruma , pogotovo ljudi iz bliže okoline , nemojte se dvoumiti , nego kasnije objavite jel uradio posao kako treba ili je teoretičar.
 
Mislim da netreba otvarati pandorinu kutiju,ostavimo ovakve teme ljudi nije lepo nekog uvrediti ,ostavimo proslost gde joj je mesto goruca je tema stvarno.
 

- - - - - - - - - -

Valda nam dosadno dok postimo i čekamo bozić :osmeh:
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh