Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovde su se navodili Dunavski Nemci, i naselja gde su ziveli obični ljudi, a ne vojnici(nacisti). Oni su se i ženili i udavali, doduše sa ljudima katoličke veroispovesti u našem selu. Kod nas bi rekli, to su bili starosedeoci. I dan danas kod nas ima uglednih porodica, koje nose prezimena nemačka, ili imaju poreklo nemačko.
O nacistima sve najgore.
 
Niste tako pisali dok vam je bio kolega. Nemam razlog da ga branim, ali bas iza ledja I ne ide. Par puta sam banovan od strane doticnog,,,
 
Dabome da su nacisti nešto najgore u 20. vijeku ali ovi ljudi su se naseljavali ovuda dosta prije nacizma , to su bili seljaci i polugladni ljudi tada , da nisu bili gladni nebi se ni preseljavali.
 
Drug ide u nemacku u mihnem radi po tri i meseca i tako cele godine. Jednom su nosili namestaj kod babe i dede, dosta stari i u razgovoru on spomene da je iz srbije. I deda ga upita" Jel ima jos uvek psenice u kikindi?" i to na sprskom! Posle mu covek objasnio malo na nemackom malo na srpskom sta je sve imao tu i kako su proterani. Iako je nemac u nemackoj su ga uvek smatrali auslender!
 
Manjine u bivsim sfrj republikama su takodje vekovima ziveli na tim prostorima, pa vidimo kako su zavrsili. Svi su proterani iz svojih domova.
 
Drug ide u nemacku u mihnem radi po tri i meseca i tako cele godine. Jednom su nosili namestaj kod babe i dede, dosta stari i u razgovoru on spomene da je iz srbije. I deda ga upita" Jel ma jos uvek psenice u kikindi?" i to na sprskom! Posle mu covek objasnio malo na nemackom malo na srpskom sta je sve imao tu i kako su proterani. Iako je nemac u nemackoj su ga uvek smatrali auslender!
Strašno ::sramota::
 
Janosh ti si banovan trajno od strane kompletne administracije na starom nalogu po sopstvenoj zasluzi a banovanja na ovom nalogu ti dođu kao dezert čisto da znaš.
 
Kod mene je bilo Nijemaca prije derugog svjetskog rata.Imali su uljaru,creparu.mlin i još svašta nešta.Sve je bilo pod konac i ulice i kuće u kojim sad žive najveće tadašnje komunjare koje su te kuće zauzele kad su ovi protjerani.Ništa zloga nisu uradili a puno su doprinijeli mom selu.Njihovi bunari se i danac koriste i česme sa pojilima za stoku.Skoro su bili u posjeti starci koji su kao djeca otišli odavde da posjete svoje groblje.Groblje je zaraslo što je ajd donekle normalno ali spomenika nema jer su ih naši pametnjakovići počupali i koristili kao podvale za svinjac.Toliko o nama i o njima,za mene si čovjek ili nisi a ostalo je u drugom planu a vjerujte nakon ovog zadnjeg rata imao bih 1000 razloga da mrzim i srbe i hrvate i muslimane.
 
Ovo je moj nalog I banovan sam par puta. Kao sto vidite jos sam ovde. Ako vam je zelja nije problem. U vasim rukama je I noz I pogaca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh