Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jos uvek dobro vidim i neprividja mi se pred ocima. Jedno vreme sam fakticki taksirao i vrlo cesto bio na auto putu i dosta toga sretao pogotovu leti. Cak sam sa drugarom izbegao srpski rulet izmedju Simanovaca i Pecinaca.Da mi se i tad pricinjavalo bio bih u vecnim lovistima sad. za preko 800000km za volanom svasta dozivis ali na srecu i hvala bogu saobracajku jos nikad ,iako je bilo na stotine veoma bliskih i nezgodnih susreta
 
I ja sam izbegao srpski rulet par puta :haha:
kazaljka-625x488.jpg


- - - - - - - - - -

Nemci su ŽIVELI na ovim prostorima,svidelo se to nekom ili ne,ali je to činjenica :ppozdrav:
Nisi dobro rekao,mi smo ziveli kod nemaca
a bili smo u EU sve dok nas nisu nagovorili da će nam biti bolje u zajednici S.H.S. :haha:

- - - - - - - - - -

1357_4380822338724_614980669_n.jpg

1075765_4380822458727_76873837_n.jpg


- - - - - - - - - -

Slikano u Njemački,ja fotograf :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Slikano u Ulmu,tamo Dunav postaje plovan a sve podunavske Švabe su doplovile odande do nas.Sitnim slovima na svakoj tabli piše koliko ih je stiglo a koliko ih se vratilo posle drugog rata,ako se nevaram ima i tvoja okolina na tim tablama:ppozdrav:
Probaj da skines i uveličaš slike
 
Ovo s njemačkim tablicama što idu 150km/h su Turci.
Prije par godina Srbija nije imala ugovore o zelenom kartonu pa im je naplaćivala ulazak tj. osiguranje 5€. To je bila kolona Turčina 1km u Srbiji, 1km kolko je most dugačak preko Dunava i još 10km u Hrvatskoj. Ljudi su čekali za prelazak i po dva dana po najvećoj žegi. To je trajalo jedno deset dana dok se nije normaliziralo. Znala je trubit čitava kolona kad pored njih normalno prolazi auto sa HR ili SRB tablicama (međusobno je postojao sporazum o zelenom kartonu). Jadni ljudi samo su se nakon sezone posla u Njemačkoj vraćali kući. Kad je kolona nestala ostalo je smeća i fekalija uz cestu ko poslije tsunamija. Lokalni bostandžije prodali su bar sve lubenice.
 
Slikano u Ulmu,tamo Dunav postaje plovan a sve podunavske Švabe su doplovile odande do nas.Sitnim slovima na svakoj tabli piše koliko ih je stiglo a koliko ih se vratilo posle drugog rata,ako se nevaram ima i tvoja okolina na tim tablama:ppozdrav:
Probaj da skines i uveličaš slike
Piše einwohner -stanovnik i piše kriegstote - stradalo u ratu ich sprache Deutsch als maternji :ppozdrav:
 
Slikano u Ulmu,tamo Dunav postaje plovan a sve podunavske Švabe su doplovile odande do nas.Sitnim slovima na svakoj tabli piše koliko ih je stiglo a koliko ih se vratilo posle drugog rata,ako se nevaram ima i tvoja okolina na tim tablama:ppozdrav:
Probaj da skines i uveličaš slike

Kako su radili tako su i prosli ako im kojim slucajem padne na pamet da se opet ovde vrate spremicemo im lep docek barem kursuma i tandzara imamo u izobilju a za takve goste i mocuge bi dobro dosle da izravnamo neke stare racune.
 
U centru Ulma na jednom zidu ima ova slika
Fischerviertel_Belgrad_Georg_Bosch_Ulm_Fischerpl%C3%A4tzle.jpg

Meni su objasnili da je tad bila velika glad a srbi su ih spasili sa hranom(svinjetinom).Od onda se taj dan slavi na ulicama Ulma.

- - - - - - - - - -

Kako su radili tako su i prosli ako im kojim slucajem padne na pamet da se opet ovde vrate spremicemo im lep docek barem kursuma i tandzara imamo u izobilju a za takve goste i mocuge bi dobro dosle da izravnamo neke stare racune.
Ti si bolestan,rekao bih i nešto gore ali nije red :zli:
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh