Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zasto Vojkane mislis da ne bi trebalo ici u auto skolu? Ja sam 1976 god. isao u auto skolu "Auto stop" u Novom Sadu i misljenja sam da bi takve auto skolu trebalo svi da prodju pre sticanja vozacke dozvole. Mislim da su tu stekne osnovno obrazovanje o saobracaju, kulturi u saobracaju, nauci nesto o samom radu i motora i funkcionisanju samoga auta, vezi motor-menjac i nauci po nesto iz prve pomoci. Zar mislis da neko treba da upravlja automobilom a da ne zna cemu sluzi i koju funkciju obavlja pedala spojke (kvacila), kako upravljac funkcionise......???? To se sve ucilo nekada u auto skolama.
 
Nisi me razumeo a vidim da si mi prebacio poruku iz teme nikad ovako a moja poruka je bila vezana za video koji je iznad,kad nema videa onda i moja poruka nema nikakav smisao..
Cesto gledam po internetu neku budalu koja se uparkirava pola sata i na kraju osteti nekoliko automobila i lose se jos i uparkira.Svaki video je sa zapada Evrope.Kazem,mi smo nekada polagali posle 40 casova voznje i to je bilo za mesec dana dozvola,cini mi se i stotinak evra polaganje.Ovi iz EVROPE polazu 6-12 meseci i utrose hiljade evra na polaganje i ne umeju da se uparkiraju na parkingu u rikverc.Pa to moze samo budala da ne ume posle toliko vremena.E sad mi koji smo bili neuki i nepismeni Srbi nismo umeli da vozimo kola pa moramo da ucimo kako se polaze od zapada i kod nas se sad polaze po pravilima kao i kod njih.E bas svasta.
Kao i obrazovanje.Odgovorno tvrdim da je Jugoslovenski sistem obrazovanja bio najbolji u svetu sto se dokazalo po tome da jedna malena zemlja ima svetski najbolje ucenike matematicare,fizicare i hemicare pa i biohemicare.Sa svojim jedinstvenim sistemo obrazovanja.E i to poloticarima nije valjalo pa su morali da poslusaju zapad i menjaju nesto i kopiraju njihovo obrazovanje.Sad gledam klinci iz mog kraja po 8 keceva.Pricao sam sa mojom profesorkom iz srednje skole predaje matematiku,kaze kad bih ja davala zadatke koje sam vama davala niko nebi imap dovoljnu ocenu a kamo li peticu.Eto i mi opet kopiramo TRULI zapad.
Malo sam prosirio poruku,ali nisam promasio temu,kad si me vec prebacio.
 
Kod nas to ima već nekoliko godina. 20 časova teoretske nastave, 9 časova prve pomoći (polaže se teoretski i praktični dio) i 35 časova vožnje.
Smatram da je dobro što je sad tako jer vidim da dosta onih koji su položili po starom zakonu sad sigurno nebi prošli. Koliko ih ima da neznaju izvršiti osnovnu provjeru ispravnosti vozila, promijeniti sijalicu ili točak, staviti lance za snijeg. Ne znaju osnovne stvari kako šta radi i čemu služi, pa samim tim ni vozilo ne upotrebljavaju na ispravan način.

Edit: Ja lično mislim da taj sistem obrazovanja gdje je svako stručnjak za sve bio pogrešan, previše rasipanja ljudskih resursa da na kraju nemamo ništa. Evo uzmimo na primjer automobilsku industriju, šta su to naši stručnjaci napravili samostalno a da je vrijedno pomena? Kako da u svim oblastima kaskamo bar jednu generaciju za ostatkom svijeta kad smo imali sve najbolje stručnjake? Treba biti realan i sa malo većeg rastojanja sagledati kompletnu situaciju.
 
Kod nas to ima već nekoliko godina. 20 časova teoretske nastave, 9 časova prve pomoći (polaže se teoretski i praktični dio) i 35 časova vožnje.
Smatram da je dobro što je sad tako jer vidim da dosta onih koji su položili po starom zakonu sad sigurno nebi prošli. Koliko ih ima da neznaju izvršiti osnovnu provjeru ispravnosti vozila, promijeniti sijalicu ili točak, staviti lance za snijeg. Ne znaju osnovne stvari kako šta radi i čemu služi, pa samim tim ni vozilo ne upotrebljavaju na ispravan način.

Edit: Ja lično mislim da taj sistem obrazovanja gdje je svako stručnjak za sve bio pogrešan, previše rasipanja ljudskih resursa da na kraju nemamo ništa. Evo uzmimo na primjer automobilsku industriju, šta su to naši stručnjaci napravili samostalno a da je vrijedno pomena? Kako da u svim oblastima kaskamo bar jednu generaciju za ostatkom svijeta kad smo imali sve najbolje stručnjake? Treba biti realan i sa malo većeg rastojanja sagledati kompletnu situaciju.

Daj nemoj da me zajebavas,koja ce ti devojka menjati sijalice i stavljati lance,nema od toga nista,treba biti realan.

- - - - - - - - - -

Auto industriju i industriju uopste nemoj da mesas.I nemoj nikad da sumnjas da nije bilo ideja za promene,ali nije bilo mnogo para za promenu celog pogona,promenu svih masina,dobavku delova,trziste i sl.
Kako je rekao direktor IMT-a,jedino sto u IMT-u jos radi punom parom je odeljak za inovacije.Ali treba izbaciti na trziste novo vozilo a za to treba cela paleta uslova,a ne samo strucnjaci.Srbija je nacija prepametna.Sta je trebalo da budemo kao Ameri.Pitas nekog na ulici gde je Evropa a on nema pojma.Ima gomila klipova o tome.Sta li bi bilo da ga pitas gde je Srbija.
 
Daj nemoj da me zajebavas,koja ce ti devojka menjati sijalice i stavljati lance,nema od toga nista,treba biti realan.
Ja poznajem tri devojke koje zasigurno zamene sijalicu,nameste lance,i slicne sitnije stavke na automobilu,cak i tocak kad se probusi. Jedna je moja rodjena sestra,19 godina ima,a s drugom devojkom sam u vezi,ona ima 21 godinu,treca je komsinica,28 godina.ima ih jos kod mene u okolini koje mogu takve neke stvari da uradi.
 
E sad mi koji smo bili neuki i nepismeni Srbi nismo umeli da vozimo kola pa moramo da ucimo kako se polaze od zapada i kod nas se sad polaze po pravilima kao i kod njih.E bas svasta.

Pa 1976 god. nismo gledali na truli zapad ali smo ipak isli u skolu za vozace, i siguran sam da su posle te skole izlazili daleko obuceniji "vozaci" na ispite za sticanje vozacke dozvole, nego ovi skorasnji bez skole.
 
@Vojkanvrelo
Kakve veze ima je li muško ili žensko, nije opravdanje da vozi bez farova jer je pregorila sijalica ili osigurač. Ako nema tečnosti za pranje šajbe ili nešto slično što ne zahtjeva alat treba čekati da mu se neko smiluje umjesto da se to samostalno uradi. Pa upravo taj sistem da će neko drugi sve uraditi stvara debilnu naciju i nesposobne vozače.

Što se tiče drugog dijela kako su ameri nepismeni prošetaj po komšiluku ili bilo kojim našim gradom, zaustavi deset slučajnih prolaznika i pitaj da nabroji bar 30 evropskih država. Američke sigurno neće znati više od 70% ljudi jer ih i nije briga. Takođe imaš klipove kad u BG pitaju prolaznike kako bi reagovali da saznaju da im je komšija homo sapiens? Jedni nemaju ništa protiv toga, ali neka to ostave za sebe. Drugi su bez komentara. :)

Mi smo umislili da smo nešto značajni u svijetu, da su svi ostali glupi, a po malo čemu smo posebni. Više od polovine naše industrije se zasniva na licencnoj proizvodnji (to nije loše kad naznaš bolje) 40 godina starih rješenja, a nešto pametujemo drugima. Pa pošten televizor nismo znali napraviti, a qrčimo se ko smo mi. :)
 
Ja poznajem tri devojke koje zasigurno zamene sijalicu,nameste lance,i slicne sitnije stavke na automobilu,cak i tocak kad se probusi. Jedna je moja rodjena sestra,19 godina ima,a s drugom devojkom sam u vezi,ona ima 21 godinu,treca je komsinica,28 godina.ima ih jos kod mene u okolini koje mogu takve neke stvari da uradi.
Mozda,to je jedna u 1000,sigurno nemaju duge nokte,mini suknju i visoke stikle,plavu dugu kosu i sl.Inace bi im bila potrebna uniforma pre zamene tih delova.
 
Ima i te kako duge nokte i dugu kosu,minic retko nose,jer ne vole,a stikle umerene velicine,a u gepeku uvek ces naci kakav radni kombinezon,cizme i rukavice. N.A. to da mi muski sluzimo da pogledamo te probleme je tacno,al sta da se desi neki kvar koji mogu samostalno uraditi,a noc,a da niko ne naidje,treba da sedi i ceka da naidje neko musko?
 
To je sve do kućnog vaspitanja jer su ih učili da u životu dosta stvari možeš da uradiš sam i da ne čekaš ni na koga.
 
Kod nas to ima već nekoliko godina. 20 časova teoretske nastave, 9 časova prve pomoći (polaže se teoretski i praktični dio) i 35 časova vožnje.
Smatram da je dobro što je sad tako jer vidim da dosta onih koji su položili po starom zakonu sad sigurno nebi prošli. Koliko ih ima da neznaju izvršiti osnovnu provjeru ispravnosti vozila, promijeniti sijalicu ili točak, staviti lance za snijeg. Ne znaju osnovne stvari kako šta radi i čemu služi, pa samim tim ni vozilo ne upotrebljavaju na ispravan način.


Sta nekoliko godina, kako znam za sebe otprilike je tako, a imam poprilicno godina.Samo je redosljed bio drugaciji.
Koliko se sjecam ja kada sam baratao sa tim bilo je ovako, negdje 1987-88god.
1.Znaci kao prvo uplata za obuku (skole su bile samo drustvene)
2.Teoretska nastava 2 sedmice,svakim radnim danom, po 2 casa-cini mi se.Ucilo se sve od pravila u saobrac. do motoristike.
3.Vozis 35 casova za ''B'' kategor.Znaci prakticna obuka, cesto se pravio dil sa instruktorom da malo skrati, da bi sto prije isao na polaganje, a on je razliku u benzinu za te casove trpao sebi u dzep.
4.Polazes teoriju, tzv ''testove'' 35 pitanja za ''b'' kat.
5.Uzimas ljekarski,uplata za komisiju, pa slijedi polaganje voznje koja je bila iz 3 dijela (poligon, gradska i nocna voznja,ako okines na jednoj automatski si zajeb'o i druge dvije).
6.Slusas teor. nastavu iz prve pomoci.
7.Polaganje prve pomoci.
Onda skupis sve papircine, i nosis u SUP sa zahtjevom za izdavanje vozacke dozvole, cekalo se na istu 15 dana.
Da napomenem da su u komisijama bili samo policajci i radnici SUP-a, koji su pod obavezno bili non-stop n......i, i da se vozio samo fico koji je bio u stanju raspada.
Tako da nema teorije da je sad nesto kao bolje.Prije se sve radilo malo temeljnije i odgovornije.
 
Poslednja izmena od urednika:
@sova
Sestra je polagala 2006 čini mi se. Uplata, ljekarsko, dobila je testove da nauči za teoretski. Položila testove (tad su testovi bili samo zobs), otišla da polaže prvu pomoć (prethodno dobila neku skriptu 20-ak strana). U crvenom krstu uopšte nisu imali praktičnu obuku, doktor im rekao ako nekada naiđu na saobraćajku da zovu hitnu i ništa ne diraju da ne zajebu stvar. :-/
Potom obuka u vožnji, polaganje (bilo je objedinjeno pola sata vožnje u gradu) i dobila vozačku. Godine rasula kako god okreneš.
 
Kad se vec pise o obrazovanju i polaganju vozackog ispita mene zanima zasto buduci vozaci moraju u auto skolama da sticu osnovna znanja?Zasto?Po meni bi mnogo bolje da se u skolstvu uvede predmet ili ubaci uz neki predmet ta osnovna obuka,mislim naravno na teoriju.Znaci prvo upoznavanje sa vozilima,tehnika voznje,prva pomoc i naravno ispravno razmisljanje i koriscenje mozga.A ne ciglu na gas i glavu u torbu i udri.I sad mi uvode tu neke zakone koji najblaze receno nemaju veze sa mozgom,a sve kao da bi se smanjilo stradanje najvise mladih ljudi.Ustvari policija samo gleda da napuni kasu.
I jos da dodam da ja licno ne znam ni jednu devojku/zenu koja menja sijalice na kolima,tockove ili lance.Ma realno ne znaju haubu da otvore,a ne nesto da urade.Drugo meni vec danima na jednim kolima ne radi sijalica za stop svetlo,a opet na jednim levi far i ako majstorisem oko kola,jednostavno me mrzi da zamenim.Toliko o menjanju sijalica i o vozackoj kulturi u nas Srba.
 
U skolstvu ionako im je paznja na minimumu, predmet vise nece pomoci... A Mislim da ovo sto su uveli nece pomoci u sprecavanju stradanja mladih... Ti njemu uzeo ili ne dozvolu, ako je resio da sedne u auto i vozi vozice,... To je prevashodno na roditeljima...
 
Pa i to sto kazes.Kako da utices na nekog ko uopste nece ni da polaze i nema dozvolu,a sedne u kola i vozi i uz sve to ima veze i pare.Briga njega.Roditelji isto nemaju tu neki uticaj.Jedino od malena da vaspitavaju decu i da ih uce da cene prave vrednosti.Posle kad neko postane alkos ili narkomancina,tesko da neko moze da utice na njega.
 
Treba negde posle 15-og da putujem u Budimpestu,kako nikad nisam bio tamo na duze,zanima me ako je neko isao neka preporuka za hotel,privatni smestaj? Hrana bi bila moja briga,dakle treba mi samo smestaj tokom 7 dana koliko cu biti tamo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh