Chat 17

Pa eto. I taj komsija ,smijem da se kladim ,treba mu sijacica za kukuruz , pa da provuce za pasulj. Samo za pasulj sumnjam da je kupuje . Budimo realni . Svi mi pokusamo iskoristiti sta moze , a njihovo je da odbijaju
vecu glupost odavno nisam procitao na forumu
Da sam ja komisija hm.
Totalno drugačiji sistem bodovanja.
Ništao ono ,žensko,mlado....
Isključivo registar,račun,faktura izvod iz banke d ase vidi da li si ti zaista proizveo pasulj ili nisi.
Tako sam i ovima iz SCAP-a
Rekao da je glupost dati traktor nekom za pola ha voćnjaka iskreno ja sam dobio 2 kom za to ali bi bilo ispravno da su gledali da imam još 100+ Ha ratarstva i da mo ti zraktori odrađuju gri posla u domaćinstvu a ne samo na 1 ha voćnjaka.
Imam ideja koliko hoćeš a cilj je samo jedan da ode tamo gde je baš potreban na kompletnom domaćinstvu a ne za ciljano recimo pola ha voćnjaka ili 3 bika.
Nesimiviću sam lično rekao da je onaj limit 40 g najgora vrsta diskriminacije da to moraju da izmene,samo je slegao ramenima i rekao instrukcije iz EU.
pa upravo na to zensko-mlado sto govoris ljudi i peru paru,kako ja zovem ove subvencije

a onom sto zaista treba ne moze da dobije jer nadju neku "gresku"

daj na mladu zenu nazimica koliko moze a ona jadna ni ne zna kako izgleda krmaca malte ne

pa na cerku raspisuj sto vise samo da se uhvati subvencija i ostale gluposti "pametnih i vrednih poljoprivrednika"
 
Ruska fregata klase admiral Goskov , uplovila u Havanu Kuba , valjda oko 180km od obale SAD. Stize i neka nuklearna podmornica. Ova fregata nosi rakete Cirkon. Mozda neznaci nista ,al eto.
Lijepo za gledati pri lansiranju kako se pale jedan pa oba rotaciona motora ,pa marsevski.
 
ne znam kako je kod vas ali kod nas raniji sunncokret tera glave
3 dana sunca i to je to

fora je sto nema ni metar visine

da nema kise kao sto je sad najavljeno i pada(ove nedelje citave) skidalo bi se zito samo tako,neki su i poceli

sam sebe **greška sto nisam sklonio jecmenu slamu(dao drugom) i posadio kukuruz
 
ne znam kako je kod vas ali kod nas raniji sunncokret tera glave
3 dana sunca i to je to

fora je sto nema ni metar visine

da nema kise kao sto je sad najavljeno i pada(ove nedelje citave) skidalo bi se zito samo tako,neki su i poceli

sam sebe **greška sto nisam sklonio jecmenu slamu(dao drugom) i posadio kukuruz
A imas rasadu spremnu?
 
Salu na stranu, razumem sve kako se gde drugacije prica....ali to su totalno dve razlicite radnje zato i bode uvek oci kad neko napise ne samo 'sadim kukuruz' vec sve ostalo sto se seje, ali malo sale nece nikome kruna pasti sa glave :D
 
kod nas postoji sejalica za jecam i zito
i postoji sadilica za kukuruz i suncokret

nema sejalica za kukuruz,tako je od pamtiveka
 
Nazad
Vrh