Chat 17

Danas mi je bio Bogunović Milan. Čovek sa izuzetnim znanjem, iskustvom i razmišljanjima.
Gde bi bila Srbija da je više takvih, a manje kočničara.
U svakoj temi koje smo se dotakli je brljirao.
 
Dolar nema zlatnu podlogu i niko ne zna koliko je dolara naštampano.Ukiliko se izbaci petro dolar kao sredstvo plaćanja u transakcijama nafte onda će Ameri da se češu i gde ih ne svrbi.Svi koji su imali takvu ideju su mrtvi:Gadafi,Sadam.Videćemo da li će Putin to moći da izgura ali bih rekao da mu za sada dobro ide i da se zemlje Briksa spremaju da se odreknu dolara kao valute u trgovini.
A koje su valute sa zlatnom podlogom?
 
Пупин и Тесла, као и остали Срби нису били ти WASP-ови који су одређивали америчку политику ни пре њихове појаве тамо, ни док су живели тамо.


Слабо си запамтио. Тај конкретни проценат се наводи као удео америчких барута и експлозива у производњи муниције у СССР-у током 2СР и то је нешто око укупно 300 хиљада тона и већина тога је дошла од '43. па на даље, када су све фабрике експлозива и барута већ пресељене иза Урала и дефицит барута и експлозива из прве године рата је почео да се "пегла". Осим за малу количину "Томпсона" купљену '30-их и испоручену касније по "ленд лизу", можда и 37 мм од топа "Еркобре", Американци нису слали готову муницију у СССР.


Имаш вишка новаца да можеш да пазариш племените метале? :oops:
Ko je ono izlobirao kod Vilsona da Banat pripadne Srbiji?
 
имату истине михајло али можда је тои биомало и мираз
 
Ko je ono izlobirao kod Vilsona da Banat pripadne Srbiji?
Наводно овај наш Идворац. И тачно сам знао да ћеш се сетити Пупина, Вилсона и Баната.

И опет, америчку прво изолационистичку, базирану на Монроовој доктрини, а после другог рата хегемонистичку политику, није дефинисао нити спороводио нико од људи српског порекла.
 
sve se razumemo, za praznike smo bili u Sokobanji 6 dana, svih 6 dana smo mu kuvali.
kupljene kasice su laksa varijanta za roditelje, prosto kao i dubak na primer.
Moja keva i zenina sestra sto dubak nekoristite, prosto ne zelimo jer nije prirodna stvar, jbga ce ih jurimo ce dezuramo oko njih ali se dete rpavilnije razvija a sa dubakom je mnogo lakse
Šta je to dubak.
 
usa-lend-lease-in-numbers.jpg


Totaling $11.3 billion, or $180 billion in today's currency, the Lend-Lease Act of the United States supplied needed goods to the Soviet Union from 1941 to 1945 in support of what Stalin described to Roosevelt as the “enormous and difficult fight against the common enemy — bloodthirsty Hitlerism.”
Screenshot-2024-06-04-at-19-34-14-World-War-II-Allies-U-S-Lend-Lease-to-the-Soviet-Union-1941-1945.png




Map_US_Lend_Lease_shipments_to_USSR-WW2.jpg


ukupno su rusi primili 17,499,861 tona vojne pomoci od zapada!
sedamnaest miliona cetiristo devedeset devet osamsto sezdeset jednu tonu!
 
Poslednja izmena:
Наводно овај наш Идворац. И тачно сам знао да ћеш се сетити Пупина, Вилсона и Баната.

И опет, америчку прво изолационистичку, базирану на Монроовој доктрини, а после другог рата хегемонистичку политику, није дефинисао нити спороводио нико од људи српског порекла.
Jedno pitanje ali iskreno da odgovorite. Gledajući na 1918 i 1945 kada smo bili Američki saveznici i pobednici dali bi bolje prošli 1990-ih da smo se okrenuli ka zapadu? Nemojte zaboraviti da je SFRJ bila pojam za ceo istočni blok.
 
Михајло, иди у к... - једног дана ме шаљеш у три лепе, а данас ми персираш. Де престани са тиме!

Чек' да разјаснимо - САД су ступиле у први рат ступиле априла '17. после наводног "проваљивања" од стране Британаца да су Немци наговарали Мексико да објави рат САД и претходне проратне кампање у америкој јавности. До тог дана се у Европи догодило свашта, али баш свашта. То је било готово три годне од када је Србија у рату, па нисмо ми били амерички савезници, већ су они после три године извагали да буду наши.

Ни у други рат нису ушли да се боре "за све добро, а против свега злог", чак су и поменути "ленд лиз" започели марта '41, значи годину и по дана од почетка рата и тек после Перл Харбура у децембру '41. одлучили да се укључе и то не у Европи, где је била највећа кланица, већ на Далеком Истоку. Ни ту нису били ти који су одмах заузели страну, већ им се догодио повод да ступе у рат који је могао и да се не догоди. Дакле, без обзира на величину и индустријски потенцијал, они су били ти који су се придруживали другима у нечему што је трајало.

Ал' ово "окретање Западу" које не само ти помињеш је једна огромна глупост јер је лаж само таква. Политика Србија ама баш никада није била анти-западна, већ је сматрала своје интересе пречим од западних.

Када је почело срање у Југославији, реалан интерес Срба је била некакава заједничка држава, да јој се народ не развеје по некаквим новим државама насталим на комунистичким границама (последњи поздрав почившем Роберу Бадентеру), где ће постати маргинализовани и без политичког утицаја за било шта, сразмерно свом уделу у становништву тих држава (Ко је рек'о Црна Гора!?). Шта у тој жељи да макар своје људе сачуваш заједно има да буде "окретање од Запада"?

Па није Слоба био референт више академије марксизма који је каријеру почео у Карл-Маркс-Штату, већ банкар који је радио у Америци који цевчи виски и пућка томпусе, а нити су му са Запада говорили "Е, 'ај ви Срби да будете прозападни, па ћемо да вам сачувамо Југославију", а он им одбрусио: "Напасете нам се mooda, багро капиталистичка! Ми смо комунисти и сами ћемо, без вас, да је сачувамо!", па се ти са Запада понели према нама тако како јесу.

Тамо на Западу се ником не 'ебе ни 2% за било које српске националне интересе и по њима Србија нема шта да писне када се тиче Срба ван те АВНОЈ-ске Србије, да ћутимо и будемо благодарни што нам не ломе ребра сваке сезоне, па ако будемо добри и послушни, да нас приме у некакво друштванце "европских демократија". То је максимум што ти тамо нуде. Они то тако виде и таквим ставом, већ ево трећину столећа нас јасно и недвосмилено одгурују од себе.

То што смо постали.... "евроскептични" није наша кривица, већ што су нас одбацивали и уцењивали већ деценијама у назад. Много ће морати да нам титрају јајца да би то променили.
 
Nazad
Vrh