Chat 17

да неко је тим хутима дао оружје претпостављате ко
 
Нешто мора да се деси до америчких избора за председника. Невероватне паре су узете за "помоћ" украјини. Замислите дође трамп и каже јевропи, ми се повлачимо а ви видите са путином шта ћете... Погледајте земље балтика, прва естонија само што не уведе ратно стање.
Све иде како не треба.
 
Ljudi su stoka, ponavljam. Pre dve godine, poslednje prskanje kajsija pred berbu, ja stavio Bellis i Polux, desetak dana pred berbu.
Usput stanem pored komšijine kapije, čovek se sprema za prskanje, takođe.
Pored atomizera stoji kutija Konzula! Katastrofa je to kako mi sami sebe ubijamo!
Ne opravdavam trgovce, ali kako će lokalni piljar da proveri tu kajsiju? I ti kupiš, daš bebi da jede... Strašno je to.
Sve se moze dovesti u red . Nema kesa za prodaju i sve preko racuna . Kazne paprene za pronalazak viska pesticida i medijsku galamu mesec dana i da vidis . Ali onda ti ljudi ne ni glasali za ove monstrume koje zabole patka za zdravlje obicnog smrtnika .
@miksan - minimum 20+ puta a u kisnoj godini ide i preko 30 puta .
 
Sve se moze dovesti u red . Nema kesa za prodaju i sve preko racuna . Kazne paprene za pronalazak viska pesticida i medijsku galamu mesec dana i da vidis . Ali onda ti ljudi ne ni glasali za ove monstrume koje zabole patka za zdravlje obicnog smrtnika .
@miksan - minimum 20+ puta a u kisnoj godini ide i preko 30 puta .
Za 20+ sam čuo pre neku godinu na kvantaškoj pijaci, čovek proizvođač, moje jabuke u dvorištu propale tj opale a prskao sam ih 4 puta možda i batali. Čovek mi kaže 21x prskao i kaže bataliomsam pa šta ostane jer i mi jedemo te jabuke

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Prošle nedelje komšika kupila jabuke u Ideji, nestale im njihove iz sela ć, napravila kašicu sinu(beba 8 meseci) detetu se naduje vrat, brzo hitna Urbazon dobio.
Pre toga jeo kašice isto od jabuke.
Čime sunte jabuke tretirane pa dete tako reagovalo?


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Moj unuk nije video kašicu.Bar vi koji se bavite pojoprivredom bi trebali da znate šta je zdravo a šta ne.Kupovno mleko-kako može biti zdravo.A daje se deci.
 
Moj unuk nije video kašicu.Bar vi koji se bavite pojoprivredom bi trebali da znate šta je zdravo a št ne.Kupovno mleko-kako može biti zdravo.A daje se deci.
Pa mi pravimo kašicu pirinač jabuka na primer.
Kupovne samo iz DM i one se koriste kada se ide negde na putovanje i gde ne može da se kuva

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Цоци, ако имаш кукуруз поред канала скоро да га не можеш одбранити без фурадана. Највише од пацова. Све остале штеточине и дивље животиње занемарљива штета.
 
Sve se moze dovesti u red . Nema kesa za prodaju i sve preko racuna . Kazne paprene za pronalazak viska pesticida i medijsku galamu mesec dana i da vidis . Ali onda ti ljudi ne ni glasali za ove monstrume koje zabole patka za zdravlje obicnog smrtnika .
@miksan - minimum 20+ puta a u kisnoj godini ide i preko 30 puta .
Apsolutno se slažem, SVE dolazi sa vrha!
Imam teoriju inače (neki mi ne daju za pravo) da su svi ljudi slični. I Švajcarac i Nemac su nekada bili stoka po ponašanju, ali ih je dugodecenijski sistem kažnjavanja naučio redu. Kažu - genetika je takva. Jeste, kada ja počnem da vezujem pojas samo zbog kazne, moje dete ga vezuje sutra i zbog kazne i zbog navike, njegovo dete već kada odraste i ne pomišlja da se ne veže, ne zbog kazne, već smatra da je to jedino normalno. To je tada već u genima.

Znači, samo kontrola, poštena kaznena politika, doslednost u istoj i da vidiš za 10 godina već ogromnih promena u ponašanju.

Ali, onda ne bi ovakvi bili na vlasti, već mnogo bolji i sposobniji, a te promene sadašnjima ne odgovaraju, tako da...
 
Pa ti Svajcarci i Nemci kad dodju u Gucu, na Exit a pogotovo Englezi su neopevana stoka u ponasanju, tamo znaju da ce ih odradi ot kazne i to je to.
Kako nas u saobracaju naucise da vozimo po bulevarima po ogranicenju, pa zato sto kampovali radati mesecima i kaznjavali.
Tako za sve moze i za bacanje smeca, prekomerno prskanje, pustanje kucica na ulicu itd
 
Nije problem sto su ti ljudi dosli, 90% njih je muka naterala. Od pocetka su se drzali zajedno i vremenom zajahali ostale. Postavljani na razna rukovodeca mesta i naravno ti rukovodioci zaposljavali svoje. Nije ovo ni mrznja ni ljubomora nego istina.
 
Apsolutno se slažem, SVE dolazi sa vrha!
Imam teoriju inače (neki mi ne daju za pravo) da su svi ljudi slični. I Švajcarac i Nemac su nekada bili stoka po ponašanju, ali ih je dugodecenijski sistem kažnjavanja naučio redu. Kažu - genetika je takva. Jeste, kada ja počnem da vezujem pojas samo zbog kazne, moje dete ga vezuje sutra i zbog kazne i zbog navike, njegovo dete već kada odraste i ne pomišlja da se ne veže, ne zbog kazne, već smatra da je to jedino normalno. To je tada već u genima.

Znači, samo kontrola, poštena kaznena politika, doslednost u istoj i da vidiš za 10 godina već ogromnih promena u ponašanju.

Ali, onda ne bi ovakvi bili na vlasti, već mnogo bolji i sposobniji, a te promene sadašnjima ne odgovaraju, tako da...
Sjajan , pametan i tacan komentar 👏
Pravi primer je da nismo bas svi sa kruske pali i da ne volimo da postujemo neka normalna i ispravna pravila . Kao sto si rekao primer je pojas u kolima . X ljudi znam koji su pricali da ga nece nikada vezivati ( i ja sam jedan od tih ali i dalje ako se vozam po selu ne vezujem ga . Posto uvek imam promila da naduvam razmisljam da je bolje da pise kaznu za pojas 🤣 ) do par kazni koje su dobili . Kada se ova olos promeni i pocne red da vlada , promenice se i narod ( bar dobra vecina ) i postacemo bolji ljudi .
Sto se Vojvodine tice . 70% se izjasnilo kao srbi . Zanime me koliko ljudi nosi ИЋ u prezimenu od te brojke . Prvi nisam obracao paznju na to dok voljeni ministar Seljackovic nije to spomenuo a cela Srbija cutala na tu izjavu . Zbog svega toga i ja sam poceo da gledam na taj zavrsetak !
 
Ma kakve crvene linije zapada , sta to Putina tangira , kad ga ne dodiruje stotine hiljada poginulih vojnika , sta ga briga i za ovo. Mada ,poceo je o pregovorima . Vjerujem da bi prihvatio sve sad kad je vidio kako se zajebo ,samo da mu se ponudi alibi da ne ispadne da je izgubio.
 
Нешто мора да се деси до америчких избора за председника. Невероватне паре су узете за "помоћ" украјини. Замислите дође трамп и каже јевропи, ми се повлачимо а ви видите са путином шта ћете... Погледајте земље балтика, прва естонија само што не уведе ратно стање.
Све иде како не треба.
Od Trampa ili bilo kog drugog predsednika ništa ne zavisi. Postoji sistem (administracija), nije to srbija.
 
Nazad
Vrh