Chat 17

pa da,obezvrijeđena demokratija im ide u prilog.....sad vladaju sa 25% od ukupnog broja glasačkog tijela i tu se ništa ne može promjeniti
 
Јебеш гласање, ја што сам гласао, гласао сам, свака три месеца идеш да као нешто мењаш, а оно све веће и веће срање. Мислим да док сам жив избори и гласање ме неће гледати као што ни јуче нисам био.
Onda nemoj da se buniš i da kukaš jer s tvojim ne izlaskom faktički si glasao za vladajuću stranku.
 
Не буним се и не кукам кад сам се бунио испао сам будала, просто ме заболе ко ће владати више. Прво немам за кога да гласам овде су сви учиповани и сви су у неким шемама. Како буде другима биће и мени, од ни једне власти никада ништа нисам доби ни ја ни моја породица.
 
Prvo treba opozicija da shvati da se kuća od temelja gradi, da mora da se osvajaju lokali i da se tu pravi zdrava sredina za dalje


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Е кад је тако ти својима који су у ниш да то лепо објасниш да се почиње од темеља пошто ће бити избори у нишу бити вероватно поновљени опозиција је добила 3000 гласова више а вучко је сад у облацима од силине неће он ту бруку дозволити зато почни да ствараш темеље
 
Onda nemoj da se buniš i da kukaš jer s tvojim ne izlaskom faktički si glasao za vladajuću stranku.
Nemojte više te fore.Izašao zimus posle mnogo godina baš zbog te priče i šta se desilo-fojasko,krađa.Marinika gladuje,Milica prišla Vučiću,jun mesec mi još nemamo vladu koja funkcioniše.Penzioneri krivi.Videlo se na sajmu u NS kako penzioneri trče kao Dane Korica.Definitivno je mnogo potkupljenih i primoranih radno sposobnih i dok je tako nema promena i ne znam da li ih uopšte može biti na izborima.
 
Onda nemoj da se buniš i da kukaš jer s tvojim ne izlaskom faktički si glasao za vladajuću stranku.
To je matematički tačno ali ljudi ne znaju matematiku. SNS nas ubeđuje da ne vredi gasati a oni troše milone na dovođenje glasača i krše Ustav.
Isto rade i okupatoru, pokoreni marod ubeđuju da se ne vredi buniti, da čeka Raj one koji se ne bune. A ti koji propovedaju Raj rade sve suprotno od onoga što propovedaju.
 
Бре људи, испада да ове могу да скину с' власти само неокомунисти, што градски, што приградски, што шумски.
 
Ма ко ће да их скине, гледам јуче за посао васпитачице својим колима одвози и довози гласаче на гласачко место. Плате им касне од јануара месеца, па ја би пре ишао у надницу да вадим шангарепу у Бегечу него се понижавао за посао васпитачице. А наводно школовани људи, сада да ли су толико лоши били па им ово посао снова, или класични бескичмењаци без образа и достојанства па то сматрају исправним не знам али их има јако пуно. Многи су образ мењали за гузицу.
 
Žao mi je ali sam raskrstio sa Crkvom kada mi je komšija i sveštenik rekao ,,svaka vlast je blagoslovena". Sve je rekao, a sojoj deci je sređivao ocene u školi, raznu papirologiju, zaposlenja i td. Živim pored Crkve i svega sam se nagledao i nadlušao.
Ipak je Vera potreba većine ljudi ali ne sa ovakvim sveštenstvom.
 
Кад тек у цркву видим ко улази и моли се Богу, а покрали и опљачкали народ, држе молебан за човека који је људима отимао имовину за лечење желудац ми се преврне. Не зна се ко је гори мада су већином то исти људи. Далеко им лепа кућа.
 
Да за ту кућу и 1ха земље су нам узели 12ха земље, 6,5ха шуме и две куће. Тако да то, не рачунам то је била трампа миленијума.
gde to? ja jos nisam cuo da su kolonistima koje su dovodili ovamo oduzimali imovinu tamo odakle su!
(a ako mislis da su uzeli do maximuma -10ha - tvoji su imali vise od 10ha, pa uzeli kao i SVIMA u JUGOSLAVIJI, TO NIJE BILO U TO VREME! (prvo su oduzimali do 36 jutara (20ha) ali i to je bilo mnogo posle kolonizacije) i bilo bi pozeljno da se edukujes, o stvarima o kojima pricas, pre nego sto opet lupetas kao otvoren prozor! ili jednostavno maliciozno lazes?)

majke mi ja jos nisam sreo izbeglicu iz hrvatske koji nije tamo ostavio hektare i hektare zemlje, sume, par kuca i sta ti ja sve znam..... (svu tu imovinu su naravno dobili natrag - niko je nije bio ni uzeo na kraju krajeva)
 
Poslednja izmena:
Žao mi je ali sam raskrstio sa Crkvom kada mi je komšija i sveštenik rekao ,,svaka vlast je blagoslovena". Sve je rekao, a sojoj deci je sređivao ocene u školi, raznu papirologiju, zaposlenja i td. Živim pored Crkve i svega sam se nagledao i nadlušao.
Ipak je Vera potreba većine ljudi ali ne sa ovakvim sveštenstvom.
Veruješ u Boga ili u sveštenika?
 
Знаш ти само се као овде грбавиш и подјебаваш. Али имун сам ја на твоје подбадање и подјебавање. И нас нису доводили, говеда се воде и доводе. А ако нас колониста сматраш говедима свака ти част. Ја бар знам ко сам и одакле и са поносом носим своје порекло и презиме, а тако и децу васпитавам.
 
opet covek ne odgovori ko mu je oduzeo zemlju? gde mu je oduzeta zemlja? zasto mu je oduzeta zemlja i suma (sve izmisljeno?) zasto je dobio svapsku kucu i svapsku zemlju? (koja jelte kao po obicaju ne vredi ni Qurca - malo je, trebalo je vise?!)
ali se zato posvadjao sam sa sobom, optuzio me da sam rekao stvari koje nisam rekao (i uvredio se na stvari koje nisam rekao!) i istakao koliko je na sve to ponosan!
I mi se cudimo zasto srbija izgleda kako izgleda?



Projekcija je jedan od najpoznatijih mehanizama odbrane. Sastoji se od težnji i sklonosti osobe da svoje želje, impulse ili sadržaje podsvesti koji nisu prihvatljivi za sopstveni ego, projektuje na druge osobe pripisujući im slične osobine.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh