Chat 17

Baš tako ,ugalj se iskopa i nema dalje prerade.
Najveća opasnost od ovog litijymskog projekta je dalja prerada rude i jalovina posle prerade koja ostaje za vjeki vjekov na ovom terenu. A i sam rudnik na najvećem izdanu pijaće vode u Srbiji je sam po sebi genocidna ideja.
Zato smo mi tu da to zlo sprecimo.
Na veliku zalost vidim u svom okruzenju da je mnogo tupadzija koji imaju izgovor "pa ko je lud nesto tako da dozvoli u svojoj drzavi"...
Jednom sam probao da otvorim oci ali tupadzija ostaje tupadzija, ne treba sa takvima gubiti vreme vec podrzati sve sto je suprotno idejama ove mafijaske vlasti.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jalovinu je moguce vratiti ponovo tamo odakle je iskopana . Mesa se sa cementom i vraca nazad . Mozda im je to u planu .
Cement +jalovina tretirana hemikalijama vraćeni u zemlju gde vrvi od podzemnih tokova je tek dobitna kombinacija.
Lepo su akademici doneli zaključak da je najbezbednije da se to ne dira ,al šta znaju akademici.
 
Imam negde u mem.telefona kartu sa nalazištima litijuma u evropi i Srbija po legendi sa strane ne spada čak ni u osrednje po količini i koncentrciji minerala. Ne znam samo kako da je prebacim na forum .Čak i u našoj zemlji Jadar nije najbogatije nalazište al eto bačeno oko na nj.
 
Kad imam vremena pogledam na yt po neki potkast gde su gosti nasi profesori sa raznih fakulteta cija je profesija usko vezana za ovu temu.
Svi imaju isti odgovor, eksploatacija je jako stetna po prirodu i zivi svet, na koji god nacin da se vrsi iskopavanje.
Mislim da je profesorka Djordjevic sa hemijskog fakuleta iznela da litijum u nemackoj moze da se izdvaja iz vode, sto bi bilo daleko bezbednije ali oni ni tako nece da ga eksploatisu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kao što se dete uči na starom biciklu tako i ovi gledaju kako ćemo mi proći sa rudnikom. Čekaju da vide u kolikom broju ćemo pocrkati- mada ti smatraju da i nije šteta- pa da oni krenu u rudarenje.
 
Što se tiče uglja, nije toliko opasno kopanje uglja koliko njegova prerada.
Svi ste čuli za sušaru u Vreocima, i osetili u kolima kada prolazite Ibarskom magistralom.
Kod mene u selu nema nijedan živ penzioner koji je radio u Sušari, a mnogo njih je radilo. Većina nije dočekala penziju ili je jako kratko bila u penziji.

Radjena je statistika za Kolubarine radnike,
Prosečna dužina penzije iznosi 13 meseci.
 
Nasa opstina cuti,ovde sve najbolje,prosecna godina sigurno .....
 
Neka smanje prvo cenu arende. Svi kukaju ali ako neko odustane od arende jer mu je neisplativo (skupa arenda) petorica već čekaju da ulete po istoj ili većoj ceni. I to ne oni sa malim površinama, baš suprotno.
 
sta se mesas kad nemas pojima kako je u subotickom ataru

i sta zi zapeo arenda pa arenda

shvatas li ti da na sopstvenoj zemlji ljudi nemaju tonu suncokreta i tonu do tonu ipo kukuruza(negde i manje)
 
Nasa opstina cuti,ovde sve najbolje,prosecna godina sigurno .....
Prošli izbori, ispraznile se kase, normalno da neće priznaju pojam suše

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Kako da se susa proglasi kada referentna ustanova to ne konstatuje ? Po ovima iz RHMZ pola Srbije je u normalnom 🤣
karta-spi-cir-2.gif
 
Neka smanje prvo cenu arende. Svi kukaju ali ako neko odustane od arende jer mu je neisplativo (skupa arenda) petorica već čekaju da ulete po istoj ili većoj ceni. I to ne oni sa malim površinama, baš suprotno.
Konkretno u Subotici su arende i dosta nize nego u mnogim delovima Vojvodine, jasno je i zbog cega. Trgovina zemljom trenutno ne postoji, dosta arendi je otkazano. 3 godine je vec susa i ljudi sto su imali neke rezerve polako ostaju bez njih.
 
Kako da se susa proglasi kada referentna ustanova to ne konstatuje ? Po ovima iz RHMZ pola Srbije je u normalnom 🤣
karta-spi-cir-2.gif
pa kad su budale

ovde ispada da smo mi bolji od severnog srema a isti sa donjim delom srema sto je nonsens
bac i gde je nas kolega paorpaor tovarisevo u crvenom a on eno prosek kukuruza 5,5 tona po jutru kako kaze u drugoj temi
 
Ocigledno je sve stvar licnog dozivljaja suse.Nekome je susa 1 t/kj, nekome 5 t.
pa to jeste jer nije moguce svaka zemlja da da isti prinos ali pisati u ovo vreme da je lose imati blize 5t a kamoli preko 5t za mene je onako malo da ne kazem sta
razlog posebno jer svi imamo iste cene otkupa,semena,hemije,nafte itd
 
Nazad
Vrh