Chat 17

Za sam početak proverite mrežne kablove, sam RJ11 konektor što ide u ruter pa do razdelnika >Piše na njemu Spliter<

Prodrmajte DSL konektor levo-desno i ako se opet izgubi konekcija tu je problem.


Obavezno promenite kabl što ide od bandere pa do vašeg telefona (Pošto kada oksidira pravi baš taj problem sa gubljenjem konekcije), još ako je nastavljan na više mesta 😲🫣😱. Da se razumemo ne menjate kabl direktno sa bandere već u vašoj kući od telefona pa do drugog dela kabla od bandere (Koji se nalazi na krovu ili već gde god).


Logujte (Prijavite) se na vaš mts Nalog, pa zatim kliknite na one tri crtice, izaberite Podrška pa će te videti da li ste vi u opšte prijavili smetnju ili niste (Pošto mi je puno dve-tri nedelje da niko ne rešava problem ili da vas nazovu da vas pitaju da li je sve uredu sa uslugom), sledeći račun će vam biti smanjen.
Smetnju sam prijavio 12.07. u poslovnici MTS-a, tj. njihov čovek na šalteru je uneo prijavu smetnje, a odmah potom sam dobio od MTS-a SMS sa porukom " Poštovani, vaša prijava problema u radu servisa je evidentirana u bazu podataka Telekom Srbija, pod brojem: 1- 143103301392. "

Internet mi je proradio pre pola sata, otišao sam na "moj MTS", ulogovao se, i u rubrici "PODRŠKA" piše "Trenutno nemate otvorenih smetnji". Izgleda da kod njih *ebe lud zbunjenog...
 
Чим тамо напишеш да имаш проблем и не можеш да користиш оно што си платио зову те да реше проблем. Тако сам ја прошао.
 
Šta misliš ako bi se radilo o sudbini Rusije da li bi stisnuli dugme?
Ni Amerikanci u Vijetnamu,a i jedni i drugi u Avganistanu nisu se osetili ugroženo.Zato nisu ni morali da bace nuklearku.
Ne zaboravimo da je jedna nuklearna sila bacila dve bombe.
Iz ovog ugla i sa ove vremenske distance možemo reći i nepotrebno.
Da li nepotrebno , sto se tice 2 sv rata , ali da pokazu sta imaju da nisu samo prazne price , prije nekoliko godina vecina naucnika nije vjerovala da to moze i da takvu energiju oslobadja.
Kao uostalom i bacanje iz aviona prve operativne termonuklearne bombe sa sekundarnim litijumskim punjenjem, od oca prve termonuklearne bombe fizicara Saharova (na yt poznate kao "car bomba") , prije toga detonirano nekoliko americkih termonuklearnih eksplozije sa hidrogenom , tvornice od 100 tona, zato sto Openhajmer nece da sudjeluje u izradi termonuklearne bombe.
 
Celo veče nemam internet preko Telekomovog ADSL-a. Je l' još kod koga tako ili je greška u mom modemu. Uzgred, često mi nestaje internet na par minuta. Prijavio sam kvar u MTS poslovnici u Vrbasu još pre dve - tri nedelje i još se niko nije javio povodom toga...
Udji u podesavanje modema proveri da li ima gresaka. Crc... ako se dobro secam. Ako treba pomoc javi.
 
Ne razumem se ja u to ništa da bih bilo šta čačkao sam! (Kad mi tako nešto treba onda prvo dan dva proučavam sve tutorijale pa se potom upuštam u čačkanje, ali trenutno sam okupiran drugim poslovima (krečenje) pa nemam volje da se bakćem i modemom. Kontam da je red da bar nazovu kad je prijavljena smetnja, pa ako nije do njih onda da se snalazim kako znam i umem. Ovo što mi je Srđan preporučio da izmenjam kablove ću svakako uraditi pošto sam to već planirao jer hoću drugačije da razvučem kablove... samo kad prođu vrućine jer mi se ne ide u tavan po ovim temperaturama...

Inače, trenutno internet radi ok. Problem je što povremeno nestane internet i onda bez da se išta dira ponovo proradi za par minuta. To se nekad dešava nekoliko puta dnevno, a nekad radi više dana bez problema. Kad radi onda radi dobro, tj imam dobru brzinu... Kad ne radi, onda nemam internet ni na kompu preko mrežnog kabla, ni na telefonu preko Wi-Fi - ja (tad na telefonu internet pređe na mobilne podatke ali mi to ne vredi jer zbog vida slabo gledam telefon, kad god mogu gledam na kompu sa velikog monitora (tad mogu da čitam bez naočara koje teško podnosim)).
 
To se i kod mene dešava.Pogotovo od kada svi uređaji koriste WiFi, da poludiš.Link padne pa se podigne, faktički zna da radi kao semafor, čas je crveno, čas je zeleno.
 
Da li bi je Švabe bacile da su uspele da je naprave pre Amera i Rusa?A već su gubili rat.
Da smo mi imali mogućnosti 90-ih da jednu bacimo na večni grad , bila bi drugačija situacija .
Mi ne bi izgubili Kosovo ali bi svet izgubio Rim .
P.S kad malo bolje razmislim , u tom slučaju bi smo i dan - danas bili po nekim vojnim vežbama i u smenama išli u tu južnu pokrajinu da održavamo red i mir jer policija to sama ne može a vojske i ovako nema dovoljno .
Ako na nekoj teritoriji nemaš svoje većinsko stanovništvo a oni koji tu žive te shvataju kao okupatora onda džaba ti ta teritorija
 
Grozno je što ovo pišem (užas je i sama ideja, ALI, dešavalo se mnogo puta kroz istoriju i na mnogim meridijanima)), izgleda da nekima još ne ide u glavu :
1/3 proteraš, 1/3 pokrstiš, a 1/3 .. ..🫢
 
Da smo mi imali mogućnosti 90-ih da jednu bacimo na večni grad , bila bi drugačija situacija .
Mi ne bi izgubili Kosovo ali bi svet izgubio Rim .
P.S kad malo bolje razmislim , u tom slučaju bi smo i dan - danas bili po nekim vojnim vežbama i u smenama išli u tu južnu pokrajinu da održavamo red i mir jer policija to sama ne može a vojske i ovako nema dovoljno .
Ako na nekoj teritoriji nemaš svoje većinsko stanovništvo a oni koji tu žive te shvataju kao okupatora onda džaba ti ta teritorija
Da smo bacili bombu na Rim pojeli bi nas crvi i pokljucale vrane odavno.
 
@ Matic @ dukej

http://www.postanet.rs/lat/dokumenta/korisnicka-zona/uputstva/uputstvo-za-adsl-ruter-tp-link.pdf

Strana 10,11, i 12 sa ovog linka.


Ukucate gore u pretrazivacu adresu rutera obicno je 192.168.1.1 User i sifra su obicno admin admin obe stavke. Ako nije sto moze da so desi okrenite ruter imate nalepnicu na dnu sa adresu (192.168.1.1) i sifru i user.


Strana 12 slika 6

Na dnu slike 6 ce vam pisati koliko imate gresaka CRC. Za Line attnuaetion i SNR margine sam zaboravio kaliko moraju biti u db.

Mogu lako da proguglam i da saznam, odavno sam preso na Wireless. Uskoro ce optika kod mene.
 
SrBska mašta može svašta
Tito je mastao da Jugoslavija bude u posedu nuklearnog oružja .
Kažu da je svojevremeno na nekom skupu pitao nase naučnike da li bi mogli da " konstruišu " jednu atomsku na sta su mu oni odgovorili da su za to potrebni ogromni resursi i da je iz mnogo razloga to isuviše kompleksno pitanje...........
Pomalo razočaran Broz je procedio " MA NE MORATE VELIKU , NEKA TO BUDE NEKA MALA ATOMSKA ........ "
Verovatno je sve izmišljeno , ali ne bi me čudilo i da je istina .
Bravar je bio djavo
 
Nazad
Vrh