Chat 17

Tito je mastao da Jugoslavija bude u posedu nuklearnog oružja .
Kažu da je svojevremeno na nekom skupu pitao nase naučnike da li bi mogli da " konstruišu " jednu atomsku na sta su mu oni odgovorili da su za to potrebni ogromni resursi i da je iz mnogo razloga to isuviše kompleksno pitanje...........
Pomalo razočaran Broz je procedio " MA NE MORATE VELIKU , NEKA TO BUDE NEKA MALA ATOMSKA ........ "
Verovatno je sve izmišljeno , ali ne bi me čudilo i da je istina .
Bravar je bio djavo
Nesto su petljali oko toga kad su ozraceni u Vinci , neki poslani u Francusku na lijecenje , moguce bilo i mrtvih. Onaj rudnik urana u Srbiji je sluzio da dobiju sirovinu , tesko da bi im netko prodao uran:ROFLMAO:

Puno kasnije trebalo je da se gradi i nuklearka na dunavu po sovjetskoj tehnologiji kao u Madzarskoj ali ameri su se umjesali jer nus produkt te nuklearke poslije prerade bi mogao da sluzi za punjenje "petarde" pa su im ponudili povoljno americku nuklearku , odrzavanje i gorivo ,puno manju od sovjetskih , gradjena poslije u Krskom.
 
Cesto mi to kazemo , ako neko stisne dugme ( Rus,Amerikanac,...) Dali je to bas gotova stvar i rijesen rat , samo stisnuti dugme ? Nismo vidjeli pa neznamo . Ok da neko postavi tu neku veliku atpmsku ili kakvu bombu u Vasington,London ,Moskvu ,. pa da ju aktivira , sigurno bi bio armagedon ...
Ali od pritiska tog crvenog dugmeta , pa do pada bpmbe na cilj treba sve da prodje po planu , a to mi neznamo .
 
Cesto mi to kazemo , ako neko stisne dugme ( Rus,Amerikanac,...) Dali je to bas gotova stvar i rijesen rat , samo stisnuti dugme ? Nismo vidjeli pa neznamo . Ok da neko postavi tu neku veliku atpmsku ili kakvu bombu u Vasington,London ,Moskvu ,. pa da ju aktivira , sigurno bi bio armagedon ...
Ali od pritiska tog crvenog dugmeta , pa do pada bpmbe na cilj treba sve da prodje po planu , a to mi neznamo .
Nisu to atomske bombe i ne bi ceo svet nestao,to moće samo Bog da uradi.Pročitajte malo o tim nuklearnim bojevim glavama.Kako deluju,na kolikoj površini itd.Pa valjda taj što će ih aktivirati misli i na sebe.
 
To se i kod mene dešava.Pogotovo od kada svi uređaji koriste WiFi, da poludiš.Link padne pa se podigne, faktički zna da radi kao semafor, čas je crveno, čas je zeleno.

Ne razumem se ja u to ništa da bih bilo šta čačkao sam! (Kad mi tako nešto treba onda prvo dan dva proučavam sve tutorijale pa se potom upuštam u čačkanje, ali trenutno sam okupiran drugim poslovima (krečenje) pa nemam volje da se bakćem i modemom. Kontam da je red da bar nazovu kad je prijavljena smetnja, pa ako nije do njih onda da se snalazim kako znam i umem. Ovo što mi je Srđan preporučio da izmenjam kablove ću svakako uraditi pošto sam to već planirao jer hoću drugačije da razvučem kablove... samo kad prođu vrućine jer mi se ne ide u tavan po ovim temperaturama...

Inače, trenutno internet radi ok. Problem je što povremeno nestane internet i onda bez da se išta dira ponovo proradi za par minuta. To se nekad dešava nekoliko puta dnevno, a nekad radi više dana bez problema. Kad radi onda radi dobro, tj imam dobru brzinu... Kad ne radi, onda nemam internet ni na kompu preko mrežnog kabla, ni na telefonu preko Wi-Fi - ja (tad na telefonu internet pređe na mobilne podatke ali mi to ne vredi jer zbog vida slabo gledam telefon, kad god mogu gledam na kompu sa velikog monitora (tad mogu da čitam bez naočara koje teško podnosim)).
Da se nadovežem na predhodni post

Uđete u podešavanja rutera

192.168.1.1
Korisničko ime: telekom
Lozinka: telekom

(Nema potrebe da ulazite u administratorski režim već je dovoljno da uđete u generički iliti korisnički režim).

Izaberete Internet


Pa onda gledate sledeće​

CRC Error's (Up/Down)
FEC Error's (Up/Down)
HEC Error's (Up/Down)


SNR margine za mts Ruter obično je ZTE ZXHN H168N​


  • 20dB i ispod je izvanredno
  • 20dB - 30dB je odlično
  • 30dB - 40dB je veoma dobro
  • 40dB - 50dB је dobro
  • 50dB - 60dB je loše i možete imati problema sa povezivanjem
  • 60dB ili više je loše i imaćete problema sa pucanjem veze (Internet prekida)
Ovo što mi je Srđan preporučio da izmenjam kablove ću svakako uraditi pošto sam to već planirao jer hoću drugačije da razvučem kablove... samo kad prođu vrućine jer mi se ne ide u tavan po ovim temperaturama...
::super:: ako volite možete po kući da ugradite i RJ11 i RJ45 modularne utičnice (Samo je to puno posla pošto treba da se štema zid).
 
Poslednja izmena:
Da se nadovežem na predhodni post

Uđete u podešavanja rutera

192.168.1.1
Korisničko ime: telekom
Lozinka: telekom

(Nema potrebe da ulazite u administratorski režim već je dovoljno da uđete u generički iliti korisnički režim).

Izaberete Internet


Pa onda gledate sledeće​

CRC Error's (Up/Down)
FEC Error's (Up/Down)
HEC Error's (Up/Down)


SNR margine za mts Ruter obično je ZTE ZXHN H168N​


  • 20dB i ispod je izvanredno
  • 20dB - 30dB je odlično
  • 30dB - 40dB je veoma dobro
  • 40dB - 50dB је dobro
  • 50dB - 60dB je loše i možete imati problema sa povezivanjem
  • 60dB ili više je loše i imaćete problema sa pucanjem veze (Internet prekida)

::super:: ako volite možete po kući da ugradite i RJ11 i RJ45 modularne utičnice (Samo je to puno posla pošto treba da se štema zid).
Moj modem je HUAWEI HG630 i kad odem na adresu 192.168.1.1 i ulogujem se sa telekom/telekom dobijem sledeći ekran:



Šta dalje?
 
Moj modem je HUAWEI HG630 i kad odem na adresu 192.168.1.1 i ulogujem se sa telekom/telekom dobijem sledeći ekran:



Šta dalje?
Kliknite na WAN port i tu će vam sve pisati što treba.

2018-12-01_16-08-34-1024x577.jpg
 
Nazad
Vrh